LAM 0.4.2 - en to hu translation catalogue (727 entries)

en: %s Samba domain(s) found
hu: %s Samba tartomány(oka)t találtam

en: %s group(s) found
hu: %s csoport(ok)at találtam

en: %s host(s) found
hu: %s gazdaállomás(oka)t találtam

en: %s user(s) found
hu: %s felhasználó(ka)t találtam

en: /home/smiller
hu: /home/imolnar

en: A required column is missing in your CSV file.
hu: Egy szükséges oszlop hiányzik az Ön CSV file-jából.

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Account
hu: Témaszám

en: Account %s:
hu: %s témaszám:

en: Account creation via file upload
hu: Témaszám létrehozása file feltöltésével

en: Account expiration date. Format: DD-MM-YYYY
hu: Témaszám lejáratának dátuma. Formátum: NN-HH-ÉÉÉÉ

en: Account expire date. Format: DD-MM-YYYY
hu: Témaszám lejáratának dátuma. Formátum: NN-HH-ÉÉÉÉ

en: Account inactive
hu: Használaton kívüli témaszám

en: Account is deactivated
hu: Témaszám letiltva

en: Account modules
hu: Témaszám-modulok

en: Account name:
hu: Témaszám neve

en: Account was created successfully.
hu: Témaszám sikeresen létrehozva.

en: Account was modified successfully.
hu: Témaszám sikeresen módosítva.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add after
hu: Következõként hozzáadás

en: Add profile
hu: Profil hozzáadása

en: Add section or static text
hu: Szekció vagy statikus szöveg hozzáadása

en: Additional groups
hu: További csoportok

en: Additional tasks for module:
hu: A modul további feladatai:

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Administrators group
hu: Adminisztrátor csoportja

en: Algorithmic RID Base
hu: Algoritmikus RID alap

en: Algorithmic RID base is not a number!
hu: Az algoritmikus RID alap nem szám!

en: All changes were successful.
hu: Minden változtatás sikeres volt.

en: Allowed hosts
hu: Engedélyezett gazdagépek

en: Allowed workstations
hu: Engedélyezett munkaállomások

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Attribute not defined in LDAP.
hu: Az attribútum nincs definiálva az LDAP-ban.

en: Attributes in Group List
hu: Attribútumok a csoport-listában

en: Attributes in Host List
hu: Attribútumok a gazdaállomások listájában

en: Attributes in User List
hu: Attribútumok a felhasználói listában

en: Available PDF fields
hu: Rendelkezésre álló PDF mezõk

en: Available group modules
hu: Rendelkezésre álló csoport-modulok

en: Available groups
hu: Rendelkezésre álló csoportok

en: Available host modules
hu: Rendelkezésre álló gazdagép-modulok

en: Available user modules
hu: Rendelkezésre álló felhasználó-modulok

en: Available users
hu: Rendelkezésre álló felhasználók

en: Available workstations
hu: Rendelkezésre álló munkaállomások

en: Back
hu: Vissza

en: Back to Login
hu: Vissza a bejelentkezéshez

en: Back to OU-Editor
hu: Vissza az OU szerkesztőbe

en: Back to PDF Editor
hu: Vissza a PDF szerkesztőbe

en: Back to Profile Editor
hu: Vissza a profilszerkesztőbe

en: Back to account list
hu: Vissza a témaszámlistához

en: Back to domain list
hu: Vissza a tartománylistához

en: Back to group list
hu: Vissza a csoportlistához

en: Back to list
hu: Vissza a listához

en: Back to preferences...
hu: Vissza a beállításokhoz...

en: Back to profile login
hu: Vissza a belépés profilhoz

en: Beginning
hu: Kezdet

en: Block hard quota
hu: Blokk keménykvóta

en: Block hard quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
hu: A blokk keménykvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Block quota
hu: Blokk kvóta

en: Block soft quota
hu: Blokk lágykvóta

en: Block soft quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
hu: A blokk lágykvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Block soft quota must be smaller than block hard quota.
hu: A blokk lágykvóta kisebb kell legyen, mint a blokk keménykvóta.

en: Bottom
hu: Alja

en: Builtin Group
hu: Beépített csoport

en: Cache timeout
hu: Cache időtúllépés

en: Cache timeout is invalid!
hu: A cache időtúllépés értéke érvénytelen!

en: Can be left empty.
hu: Üresen hagyható.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot connect to specified LDAP-Server. Please try again.
hu: Nem tudok csatlakozni a megadott LDAP szerverhez. Kérem, próbálja újra.

en: Cannot open config file!
hu: Nem tudom megnyitni a konfigurációs fájlt!

en: Change
hu: Változtatás

en: Change GID number of users and hosts
hu: Felhasználók és gazdaállomások GID-értékének megváltoztatása

en: Change Profile
hu: Profil módosítáa

en: Change Suffix
hu: Utótag megváltoztatása

en: Change default profile
hu: Alapértelmezett profil módosítása

en: Change master password
hu: Master jelszó módosítása

en: Change password
hu: Jelszó módosítása

en: Changed value %s because only numeric values are allowed.
hu: A %s érték megváltozott, mert csak numerikus értékek elfogadhatóak.

en: Changed value because only ASCII characters are allowed.
hu: Az érték megváltozott, mert csak ASCII karakterek elfogadhatóak.

en: Click here if you are not directed to the next page.
hu: Kattintson ide, ha nem irányítódik automatikusan a következő oldalra.

en: Columns:
hu: Oszlopok:

en: Comma separated list of unix workstations the user is allowed to login.
hu: Azon unix munkaállomások vesszővel elválasztott nevének listája, melyekre a felhasználó bejelentkezhet.

en: Common name
hu: Szokványos név

en: Configuration Login
hu: Belépés beállítása

en: Configuration profile
hu: Profilok beállítása

en: Configuration wizard
hu: Beállításvarázsló

en: Conflicting module:
hu: Ütközõ modul:

en: Could not rename file!
hu: Nem tudom átnevezni a fájlt!

en: Create
hu: Létrehoz

en: Create Account
hu: Témaszám létrehozása

en: Create PDF file
hu: PDF file létrehozása

en: Create PDF for all groups
hu: PDF létrehozása az összes csoporthoz

en: Create PDF for all hosts
hu: PDF létrehozása az összes gazdaállomáshoz

en: Create PDF for all users
hu: PDF létrehozása az összes felhasználóhoz

en: Create PDF for selected group(s)
hu: PDF létrehozása a kiválasztott csoport(ok)hoz

en: Create PDF for selected host(s)
hu: PDF létrehozása a kiválasztott gazdaállomás(ok)hoz

en: Create PDF for selected user(s)
hu: PDF létrehozása a kiválasztott felhaszáló(k)hoz

en: Create a new PDF structure for scope:
hu: Új PDF szerkezet létrehozása a következõ céllal:

en: Create a new profile
hu: Új profil létrehozása

en: Create another account
hu: Másik témaszám létrehozása

en: Create group accounts
hu: Csoport-témaszámok létrehozása

en: Create home directory
hu: Home könyvtár létrehozása

en: Create host accounts
hu: Gazdaállomás-témaszámok létrehozása

en: Create new Account
hu: Új témaszám létrehozása

en: Create user accounts
hu: Felhasználói témaszámok létrehozása

en: Created new profile.
hu: Új profil létrehozva.

en: Creates accounts by uploading a CSV formated file.
hu: Témaszámok létrehozása CSV formátumú file feltöltésével.

en: DN settings
hu: DN beállítások

en: DN suffix
hu: DN utótag

en: DOMAIN_ADMINS
hu: Tartomány adminisztrátorok

en: Data field for RDN is empty!
hu: Az RDN adatmezeje üres!

en: Date after the user is able to change his password. Format: DD-MM-YYYY
hu: Az a dátum, mely után a felhasználó meg tudja változtatni jelszavát. Formátuma: NN-HH-ÉÉÉÉ

en: Date after the user must change his password. Format: DD-MM-YYYY
hu: Az a dátum, mely után a felhasználónak meg _kell_ változtatnia jelszavát. Formátuma: NN-HH-ÉÉÉÉ

en: Days before password is to expire that user is warned of pending password expiration. If set value must be 0<.
hu: Az a szám, ahány nappal korábban a felhasználó értesítést kap arról, hogy jelszava lejár. Ha beállítja, értéke 0-nál nagyobb legyen.

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Account
hu: Témaszám törlése

en: Delete Domain(s)
hu: Tartomány(ok) törlése

en: Delete Group(s)
hu: Csoport(ok) törlése

en: Delete Host(s)
hu: Gazdaállomás(ok) törlése

en: Delete PDF structure
hu: PDF szerkezet törlése

en: Delete User Profile
hu: Felhasználói profil törlése

en: Delete domain(s)
hu: Tartomány(ok) törlése

en: Delete home directory
hu: A Home könyvtár törlése

en: Delete operation canceled.
hu: A törlési művelet megszakítva.

en: Delete organizational unit
hu: Szervezeti egység törlése

en: Delete profile
hu: Profil törlése

en: Delete user(s)
hu: Felhasználó(k) törlése

en: Deleted Account
hu: Törölt témaszám

en: Deleted DN: %s
hu: Törölt DN: %s

en: Deleted PDF structure:
hu: Törölt PDF szerkezet:

en: Deleted profile:
hu: Törölt profil:

en: Deleting. Please stand by ...
hu: Törlés folyamatban. Kérem várjon ...

en: Description
hu: Leírás

en: Display name
hu: Képernyőnév

en: Displayed account numbers start at "0". Add 2 to get the row in your spreadsheet.
hu: A kijelzett témaszámok "0"-nál kezdõdnek. Adjon 2-õt az értékhez, hogy megkapja a táblázatban az ennek megfelelõ sor számát.

en: Do you really want to delete domain(s):
hu: Valóban törli a tartomány(oka)t:

en: Do you really want to delete this OU?
hu: Valóban törli ezt az OU-t?

en: Do you really want to delete this PDF structure?
hu: Valóban törli ezt a PDF szerkezetet?

en: Do you really want to delete this profile?
hu: Valóban törli ezt a profilt?

en: Do you really want to remove the following accounts?
hu: Valóban törli a következõ témaszámokat?

en: Domain
hu: Tartomány

en: Domain Admins
hu: Tartomány adminisztrátorok

en: Domain Certificate Admins
hu: Tartomány bizonyítványának adminisztrátorai

en: Domain Computers
hu: Tartomány gépei

en: Domain Controllers
hu: Tartomány ellenõrei

en: Domain Enterprise Admins
hu: Tartomány Enterprise adminisztrátorok

en: Domain Group
hu: Tartomány csoport

en: Domain Guests
hu: Tartomány vendégek

en: Domain Policy Admins
hu: Tartomány irányelveinek adminisztrátorai

en: Domain SID
hu: Tartomány-SID

en: Domain Schema Admins
hu: Tartomány Séma adminisztrátorai

en: Domain Settings
hu: Tartomány beállítások

en: Domain Users
hu: Tartomány felhasználók

en: Domain administrators
hu: Tartomány adminisztrátorok

en: Domain deleted successfully.
hu: A tartomány sikeresen törölve.

en: Domain has been modified.
hu: A tartomány módosítva.

en: Domain name
hu: Tartománynév

en: Domain name contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and -.
hu: A tartománynév érvénytelen karaktert tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és -.

en: Domain name is invalid!
hu: Érvénytelen tartománynév!

en: DomainSuffix
hu: Tartomány utótag

en: DomainSuffix is invalid!
hu: Tartomány utótag érvénytelen!

en: Domains
hu: Tartományok

en: Down
hu: Lefelé

en: Download sample CSV file
hu: Minta CSV file letöltése

en: Driveletter assigned on windows workstations as homedirectory.
hu: A Windows munkaállomásokon ennek megfelelő betűjelű meghajtó lesz a home könyvtár.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit PDF structure
hu: PDF szerkezet szerkesztése

en: Edit groups
hu: Csoportok szerkesztése

en: Edit modules
hu: Modulok szerkesztése

en: Edit profile
hu: Profil szerkesztése

en: Edit workstations
hu: Munkaállomások szerkesztése

en: Employee type
hu: Alkalmazott típusa

en: Employee type: Contractor, Employee, Intern, Temp, External, ...
hu: Alkalmazott típusa: szállító, alkalmazott, belsõ, ideiglenes, külsõ, ...

en: Empty Password submitted. Try again.
hu: Üres a jelszómező. Próbálja újra.

en: Enter Username and Password for Account
hu: Adja meg a témaszámhoz tartozó felhasználónevet és jelszót

en: Error while deleting DN: %s
hu: Hiba a következõ DN törlésekor: %s

en: Example
hu: Minta

en: Example value
hu: Mintaérték

en: Examples
hu: Minták

en: Expand suffix with primary groupname
hu: Az utótag bővítése az elsődleges csoportnévvel

en: Expiration date
hu: Lejárat dátuma

en: Expire date
hu: Lejárat dátuma

en: Failed to add domain!
hu: Nem sikerült a tartományt hozzáadni!

en: Failed to create entry!
hu: Nem sikerült a bejegyzést létrehozni!

en: Failed to modify domain!
hu: Nem sikerült a módosítani a tartományt!

en: Fax number
hu: Fax-szám

en: File upload
hu: Fájl feltöltése

en: Filename and -path relative to netlogon-share which should be executed on logon. $%s and $%s are replaced with user- and groupname.
hu: A belépéskor végrehajtandó file neve és elérési útja a netlogon-share-hez viszonyítva. A $%s és $%s változók felhasználó- és csoportnévvel lesznek helyettesítve.

en: Filter
hu: Szűrő

en: First name
hu: Keresztnév

en: First name contains invalid characters!
hu: A keresztnév érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: First name of user. Only letters, - and spaces are allowed.
hu: A felhasználó keresztneve. Csak betűk, a "-", és szóközök használhatóak.

en: GID number
hu: GID-érték (Csoportazonosító)

en: GID number has changed. Please select checkbox to change GID number of users and hosts.
hu: A GID-érték megváltozott. Kérem, jelölje be a megfelelõjelölõnégyzetet a felhasználók és gazdaállomások csoporazonosítószámának megváltoztatásához.

en: GID number has changed. To keep file ownership you have to run the following command as root: 'find / -gid %s -uid %s -exec chgrp %s {} \;'
hu: A GID-érték megváltozott. Root-ként kell futtatnia a következő utasítást, hogy a jelenleg érvényes file-engedélyeket megtartsa:  'find / -gid %s -uid %s -exec chgrp %s {} \;'

en: GID number has to be a numeric value!
hu: A GID-értéknek numerikus értéknek kell lennie!

en: GID ranges for Unix groups
hu: GID-érték tartományok a Unix csoportok részére

en: Generate password
hu: Jelszó generálása

en: Grace block period
hu: Grace blokk periódus

en: Grace block period. Most filesystems use a fixed maximum value of 7 days.
hu: Grace blokk periódus. A legtöbb filerendszer rögzített maximum értéke 7 nap.

en: Grace inode (files) period. Most filesystems use a fixed maximum value of 7 days.
hu: Grace inode (file-ok) periódus. A legtöbb filerendszer rögzített maximum értéke 7 nap.

en: Grace inode period
hu: Grace inode periódus

en: Group description
hu: Csoport leírása

en: Group description. If left empty group name will be used.
hu: Csoport leírása. Ha üresen hagyja, a csoport nevének felel majd meg.

en: Group information page
hu: Csoport információs lapja

en: Group list attributes are invalid!
hu: A csoportlista attribútumai érvénytelenek!

en: Group member DNs
hu: Csoporttagok DN-jei

en: Group members
hu: A csoport tagjai

en: Group modules
hu: Csoportmodulok

en: Group name
hu: Csoportnév

en: Group name of the group which should be created. Valid characters are: a-z,0-9, .-_. Lam does not allow a number as first character because groupadd also does not allow it. Lam does not allow capital letters A-Z because it can cause several problems. If groupname is already used groupname will be expanded with a number. The next free number will be used.
hu: A létrehozásra kerülő csoport neve. Érvényes karakterek: a-z, 0-9, .-_. A Lam nem fogad el első karakterként számot, mert a csoport hozzáadása parancs sem fogadja el. A Lam nem engedi a nagybetűs A-Z karakterek használatát, mert ez különböző problémák forrása lehet. Ha a csoportnév már létezik, egy számmmal lesz kiegészítve. A legközelebbi, még nem használt számmal.

en: Group password
hu: Csoportjelszó

en: Group profiles
hu: Csoportprofilok

en: Group suffix
hu: Csoport utótag

en: Group type
hu: Csoporttípus

en: GroupSuffix
hu: Csoportutótag

en: GroupSuffix is invalid!
hu: Csoportutótag érvénytelen!

en: Groupname
hu: Csoportnév

en: Groupname contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
hu: A csoportnév érvénytelen karaktert tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és .-_!

en: Groupname in use. Selected next free groupname.
hu: A csoportnév már létezik. A legközelebbi, még nem használt csoportnevet választom helyette.

en: Groups
hu: Csoportok

en: Guest
hu: Vendég

en: Hard block
hu: Kemény blokk

en: Hard block limit
hu: Kemény blokk határa

en: Hard inode
hu: Kemény inode

en: Hard inode (files) limit
hu: Kemény inode (file-ok) határa

en: Hard inode limit
hu: Kemény inode határa

en: Headline
hu: Fejléc

en: Height
hu: Magasság

en: Help
hu: Segítség

en: Here you can create multiple accounts by providing a CSV file.
hu: Itt egy CSV file megadásával több témaszámot hozhat létre.

en: Here you can input small filters (e.g. 'value' or 'v*').
hu: Itt kis szûrõket adhat meg (pl. 'érték' vagy 'é*').

en: Here you can manage your account profiles.
hu: Itt beállíthatja témaszámához tartozó profiljait.

en: Here you can select which plugins you want to use for account management.
hu: Itt kiválaszthatja, mely plugin-okat szeretné használni témaszámának beállításai során.

en: Hold the CTRL-key to (de)select multiple groups.
hu: Tartsa lenyomva a CTRL-billentyűt több csoport kijelöléséhez, illetve a kijelölés megszűntetéséhez.

en: Home directory
hu: Home könyvtár

en: Home directory changed. To keep home directory you have to run the following command as root: 'mv %s %s'
hu: A home könyvtár megváltozott. Hogy megtartsa azt, root-ként kell futtatnia a következő utasítást: 'mv %s %s'

en: Home drive
hu: Home meghajtó

en: Home path
hu: A home könyvtár elérési útvonala

en: Home path is invalid.
hu: A home könyvtár elérési útvonala érvénytelen!

en: Homedirectory contains invalid characters.
hu: A home könyvtár neve érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: Host description
hu: Gazdaállomás leírása

en: Host description. If left empty host name will be used.
hu: A gazdaállomás leírása. Ha üresen hagyja, a gazda nevét használom helyette.

en: Host list
hu: Gazdaállomások listája

en: Host list attributes are invalid!
hu: A gazdaállomás listájának attribútumai érvénytelenek!

en: Host modules
hu: Gazdaállomás-modulok

en: Host name
hu: Gazdaállomás neve

en: Host name of the host which should be created. Valid characters are: a-z,0-9, .-_$. Lam does not allow a number as first character because useradd also does not allow it. Lam does not allow capital letters A-Z because it can cause several problems. Hostnames are always ending with $. If last character is not $ it will be added. If hostname is already used hostname will be expanded with a number. The next free number will be used.
hu: A létrehozásra kerülő gazdaállomás neve. Érvényes karakterek: a-z, 0-9, .-_$. A Lam nem fogad el első karakterként számot, mert a felhasználó hozzáadása parancs sem fogadja el. A Lam nem engedi a nagybetűs A-Z karakterek használatát, mert ez különböző problémák forrása lehet. A gazdanevek mindig $ karakterrel végződnek. Ha az utolsó karakter nem "$", akkor ez automatikusan hozzáadódik. Ha a gazdanév már létezik, a név egy számmmal lesz kiegészítve. A legközelebbi, még nem használt számmal.

en: Host profiles
hu: Gazdaállomás-profilok

en: Host username
hu: A gazdaállomáson használt felhasználónév

en: HostSuffix
hu: Gazda utótag

en: HostSuffix is invalid!
hu: Gazda utótag érvénytelen!

en: Hostname
hu: Gazdaállomás neve

en: Hostname contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
hu: A gazdaállomás neve érvénytelen karaktereket tartalmaz. Érvényes karaketerek:a-z, A-Z, 0-9 és .-_ !

en: Hostname contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ ! Hostname must end with $ !
hu: A gazdaállomás neve érvénytelen karaktereket tartalmaz. Érvényes karaketerek:a-z, A-Z, 0-9 és .-_ ! A gazdaállomás neve $-ra kell végzõdjön!

en: Hostname in use. Selected next free hostname.
hu: A gazdanév már létezik. A legközelebbi, nem használt gazdanevet választom helyette.

en: Hosts
hu: Gazdaállomások

en: ID is already in use
hu: Az ID már foglalt

en: ID-Number
hu: ID-érték

en: Identifier
hu: Azonosító

en: If a not yet existing group is defined in csv-file, a new group in the selected group suffix will be created.
hu: Ha még nem létező csoport szerepel a csv-file-ban, a kijelölt csoport utótagban egy új csoport kerül létrehozásra.

en: If a not yet existing group is defined in csv-file, a new group with the selected group profile will be created.
hu: Ha a csv-file-ban még nem létező csoport szerepel, egy új csoportot hozok létre a kijelölt csoport-profillal.

en: If checked account will be deactivated. (Setting D-Flag)
hu: Ha bejelöli, a témaszámot letiltom. (A D-Flag beállítása)

en: If checked no password will be used.
hu: Ha bejelöli, akkor ide nem tartozik majd jelszó.

en: If checked password does not expire. (Setting X-Flag)
hu: Ha bejelöli, a jelszavak nem járnak le sohasem. (Az X-Flag beállítása)

en: If checked unix password will also be used as samba password.
hu: Ha bejelöli, a unix jelszó szolgál majd samba jelszóként is.

en: If empty GID number will be generated automaticly depending on your configuration settings.
hu: Ha üresen hagyja, a GID-érték az Ön beállításaitól függõen automatikusan keletkezik.

en: If empty UID number will be generated automaticly.
hu: Ha üresen hagyja, az UID-érték automatikusan keletkezik.

en: If selected users will be added with OUs expanded with their primary group. E.g. if a user is in group admin the user suffix will be ou=admin,+user suffix.
hu: Ha kijelöli, a felhasználók OU-jának létrehozása elsődleges csoportnevükkel kibővítve történik. Pl. ha egy felhasználó az admin csoport tagja, a felhasználói utótag ou=admin,+user utótag lesz.

en: If you want to change the current preferences password, please enter it here.
hu: Ha a jelenlegi beállításokat védő jelszót meg akarja változtatni, kérem, most adja meg.

en: If you want to change your master configuration password, please enter it here.
hu: Ha a mester beállításokat védő jelszót meg akarja változtatni, kérem, most adja meg.

en: If you want to use a well known RID you can selcet a well known group.
hu: Ha egy jól ismert RID-et akar használni, egy jól ismert csoportot választhat.

en: Inode hard quota
hu: Inode keménykvóta

en: Inode hard quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
hu: Az inode keménykvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Inode quota
hu: Inode kvóta

en: Inode soft quota
hu: Inode lágykvóta

en: Inode soft quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
hu: Az inode lágykvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Inode soft quota must be smaller than inode hard quota.
hu: Az inode lágykvóta mindig kisebb kell legyen, mint az inode keménykvóta.

en: Inserted user- or groupname in HomePath.
hu: A felhasználó- vagy csoportnév a home könyvtár elérési útvonalába illesztve.

en: Inserted user- or groupname in profilepath.
hu: A felhasználó- vagy csoportnév a profil elérési útvonalába illesztve.

en: Inserted user- or groupname in scriptpath.
hu: A felhasználó- vagy csoportnév a szkript elérési útvonalába illesztve.

en: Invalid Account
hu: Érvénytelen témaszám

en: Invalid password
hu: Érvénytelen jelszó

en: Invalid/Missing Message type
hu: Érvénytelen/hiányzó üzenettípus

en: It is possible that this ID-number is reused. This can cause several problems because files with old permissions might still exist. To avoid this warning set maxUID to a higher value.
hu: Lehetséges, hogy ez az ID-érték egyszer már használatban volt. Ez különböző problémákat okozhat, mert lehetséges, hogy léteznek file-ok régi engedélyekkel. Hogy ne legyen szükség ilyen figyelmeztetésre, állítsa a maxUID értékét magasabbra.

en: Job title
hu: Munka címe

en: Job title of user: President, department manager, ...
hu: A munka végzõjének megszólítása: elnök, részlegvezetõ, ...

en: LAM Internal Error
hu: LAM belső hiba

en: LAM has checked your input and is now ready to create the accounts.
hu: A LAM ellenõrízte az Ön által bevitt adatokat, és készen áll a témaszámok létrehozására.

en: LAM supports CRYPT, SHA, SSHA, MD5 and SMD5 to generate the hash value of passwords. SSHA and CRYPT are the most common but CRYPT does not support passwords greater than 8 letters. We do not recommend to use plain text passwords.
hu: A LAM támogatja a CRYPT-et, az SHA-t, az SSHA-t, az MD5-öt és az SMD5-öt a jelszavak hash értékének létrehozásához. Az SSHA és a CRYPT a legelterjedtebbek, ám a CRYPT nem támogat 8 betűnél hosszabb jelszavakat. Nem javasoljuk a sima szöveges, úgynevezett plain text jelszavak használatát.

en: LAM was unable to create account %s! An LDAP error occured.
hu: A LAM nem tudta létrehozni a %s témaszámot! LDAP hiba történt.

en: LAM was unable to find a Samba 3 domain with this name!
hu: A LAM nem talált ilyen nevû Samba 3 tartományt!

en: LAM was unable to find a group with this name!
hu: A LAM nem talált ilyen nevû csoportot!

en: LAM was unable to modify group memberships for group: %s
hu: A LAM nem tudta a %s csoport tagsági viszonyait megváltoztatni!

en: LDAP Account Manager Configuration
hu: Az LDAP Account Manager beállítása

en: LDAP List settings
hu: LDAP listázási beállítások

en: LDAP Search failed! Please check your preferences.
hu: Az LDAP keresés sikertelen! Kérem, ellenőrízze a beállításait.

en: LDAP error, server says:
hu: LDAP hiba, a szerver azt válaszolja:

en: LDAP operation successful.
hu: Sikeres LDAP mûvelet.

en: LDAP server
hu: LDAP szerver

en: LDAP sizelimit exceeded, not all entries are shown.
hu: Túlléptük az LDAP mérethatárt, nem látszik minden bejegyzés.

en: LDAP suffix
hu: LDAP utótag

en: LDAP upload has finished
hu: Az LDAP feltöltési folyamat befejezõdött.

en: LDAP upload in progress. Please wait.
hu: Az LDAP feltöltés folyamatban van. Kérem várjon.

en: Language is not defined!
hu: Nincs megadva a nyelv!

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Last name contains invalid characters!
hu: A vezetéknév érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: Last name of user. Only letters, - and spaces are allowed.
hu: A felhasználó vezetékneve. Csak betűk, a - és szóközök használhatóak.

en: Last password change
hu: A jelszó utolsó megváltoztatása

en: Left
hu: Balra

en: List attributes
hu: Lista attribútumok

en: List of admin users is empty or invalid!
hu: Az adminisztrátor felhasználók listája üres vagy érvénytelen!

en: List of samba workstations the user is allowed to login. Empty means every workstation.
hu: Azon samba munkaállomások listája, melyekre a felhasználó bejelentkezhet. Ha üresen marad, minden munkaállomásra való bejelentkezés engedélyezett.

en: List of valid users
hu: Az érvényes felhasználók listája

en: Load profile
hu: Profil betöltése

en: Local Group
hu: Helyi csoport

en: Lock password
hu: Zárolt jelszó

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Login shell
hu: Bejelentkező shell

en: Logo
hu: Logó

en: Logon script
hu: Bejelentkezési script

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: MAC address
hu: MAC-cím

en: MAC address list
hu: MAC-cím lista

en: Main
hu: Fõoldal

en: Manage profiles
hu: Profilok beállítása

en: Manages OU objects in your LDAP tree.
hu: Az LDAP fában levõ OU objektumok beállítása.

en: Manages Samba 3 domain accounts.
hu: Samba 3 tartomány témaszámainak beállítása.

en: Margin
hu: Margó

en: Master Password:
hu: Mesterjelszó:

en: Master password
hu: Mesterjelszó

en: Master password is wrong!
hu: Hibás mesterjelszó!

en: Master passwords are different or empty!
hu: A mester jelszavak nem egyeznek vagy üres(ek)!

en: Max list entries is invalid!
hu: A maximális listabejegyzés érvénytelen!

en: Maximize with correct ratio
hu: Pontos arány megtartásával maximalizálás

en: Maximum GID number
hu: A legnagyobb GID-érték

en: Maximum GID number for Unix groups
hu: A legnagyobb GID-érték a Unix csoportok számára

en: Maximum GID number is invalid or empty!
hu: A legnagyobb GID-érték érvénytelen vagy üres!

en: Maximum GID number must be greater than minimum GID number!
hu: A legnagyobb GID-érték nagyobb kell legyen, mint a minimális GID-érték!

en: Maximum UID number
hu: Legnagyobb UID-érték

en: Maximum UID number for Unix accounts (hosts)
hu: A legnagyobb UID-érték a Unix témaszámokhoz (gazdaállomásokhoz)

en: Maximum UID number for Unix accounts (users)
hu: Legnagyobb UID-érték a Unix témaszámokhoz (felhasználókhoz)

en: Maximum UID number is invalid!
hu: A legnagyobb UID-érték érvénytelen!

en: Maximum UID number must be greater than minimum UID number!
hu: A legnagyobb UID-érték nagyobb kell legyen, mint a minimális UID-érték!

en: Maximum list entries
hu: Legtöbb listabejegyzés száma

en: Maximum password age
hu: A jelszó lejárásának legkésőbbi időpontja

en: Miller
hu: Molnár

en: Minimum GID number
hu: A minimális GID-érték

en: Minimum GID number for Unix groups
hu: A minimális GID-érték a Unix csoportok számára

en: Minimum GID number is invalid or empty!
hu: A minimális GID-érték érvénytelen vagy üres!

en: Minimum UID number
hu: Minimális UID-érték

en: Minimum UID number for Unix accounts (hosts)
hu: Minimális UID-érték a Unix témaszámok (gazdaállomások) számára

en: Minimum UID number for Unix accounts (users)
hu: Minimális UID-érték a Unix témaszámok (felhasználók) részére

en: Minimum UID number is invalid!
hu: A legkisebb UID-érték érvénytelen!

en: Minimum password age
hu: A jelszót minimum eddig kell használni

en: Mobile number
hu: Mobiltelefon száma

en: Modify Account
hu: Témaszám módosítása

en: Module selection
hu: Modul kiválasztása

en: Module settings
hu: Modul beállítások

en: Mountpoint
hu: Csatolási pont

en: Mountpoint of device with enabled quotas.
hu: Kvótákkal szabályozott eszköz csatolási pontja.

en: Mycity
hu: Lakhelyem

en: Mystreetname 42
hu: Utcanév 42

en: Name
hu: Név

en: Name under which the profile will be saved. If a profile with the same name exists, it will be overwritten.
hu: Név, mellyel a profil el lesz mentve. Ha már van ilyen nevű profil, az új profil felülírja azt.

en: New Domain
hu: Új tartomány

en: New Group
hu: Új csoport

en: New Host
hu: Új gazdaaállomás

en: New MAC address
hu: Új MAC-cím

en: New OU created successfully.
hu: Az új OU sikeresen létrehozva.

en: New Password
hu: Új jelszó

en: New default profile set successfully.
hu: Az új alapértelmezett profil sikeresen beállítva.

en: New master password
hu: Új mester jelszó

en: New master password set successfully.
hu: Az új mester jelszó sikeresen beállítva.

en: New organizational unit
hu: Új szervezeti egység

en: New password set successfully.
hu: Az új jelszó sikeresen beállítva.

en: New profile created.
hu: Az új profil létrehozva.

en: New user
hu: Új felhasználó

en: Next Group RID
hu: Következő csoport RID

en: Next RID
hu: Következő RID

en: Next RID is not a number!
hu: A következő RID értéke nem szám!

en: Next RID to use when creating accounts.
hu: A következő RID, melyet témaszámok létrehozásakor használni kell.

en: Next RID to use when creating groups.
hu: A következő RID, melyet csoportok létrehozásakor használni kell.

en: Next RID to use when creating user accounts.
hu: A következő RID, melyet felhasználói témaszámok létrehozásakor használni kell.

en: Next User RID
hu: Következő felhasználó RID

en: Next group RID is not a number!
hu: A következő csoport RID-je nem szám!

en: Next user RID is not a number!
hu: A következő felhasználó RID-je nem szám!

en: No Groups found!
hu: Semmilyen csoport nem található!

en: No Samba Domains found!
hu: Semmilyen Samba tartomány nem található!

en: No Samba Hosts found!
hu: Semmilyen Samba munkaállomás nem található

en: No Users found!
hu: Semmilyen felhasználó nem található!

en: No base module selected!
hu: Nincs alapmodul kiválasztva!

en: No changes were made.
hu: Nem történt változtatás.

en: No configuration profiles found. Please create one.
hu: Nincs beállítási profil. Kérem, készítsen egyet!

en: No free ID-Number!
hu: Nincs szabad ID-érték!

en: No groups found in ldap.
hu: Az ldap-ban semmilyen csoport nem található!

en: No logo
hu: Nincs logo

en: No password was entered!
hu: Nem adott meg jelszót!

en: No profilename given.
hu: Nem adott meg profilnevet.

en: No section text specified
hu: Nem határozott meg szekció szöveget!

en: No static text specified
hu: Nem határozott meg statikus szöveget!

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Number of days a user can login even his password has expired. -1=always.
hu: Ahány napig a felhasználó beléphet jelszavának lejárta után. -1=mindig.

en: Number of days a user has to wait until he\'s allowed to change his password again. If set value must be 0<.
hu: Ahány napig a felhasználónak várnia kell, hogy jelszavát újra megváltoztathassa. Ha beállítja, 0-nál nagyobb értéket kell megadnia.

en: Number of days after a user has to change his password again. If set value must be 0<.
hu: Ahány nap után a felhasználónak ismételten meg _kell_ változtatnia jelszavát. Ha beállítja, 0-nál nagyobb értéket kell megadnia.

en: OU already exists!
hu: Az OU már létezik!

en: OU deleted successfully.
hu: Az OU sikeresen törölve.

en: OU editor
hu: OU szerkesztő

en: OU is invalid!
hu: Az OU érvénytelen!

en: OU is not empty or invalid!
hu: Az OU nem üres vagy érvénytelen!

en: OU-Editor
hu: OU szerkesztő

en: ObjectClass %s required but not defined in LDAP.
hu: A %s objektumOsztály szükséges, de nincs meghatározva az LDAP-ban.

en: Ok
hu: Rendben

en: PDF editor
hu: PDF szerkesztõ

en: PDF structure
hu: PDF szerkezet

en: PDF structures
hu: PDF szerkezetek

en: PDF-structure name not valid
hu: A PDF-szerkezet neve érvénytelen

en: Page settings
hu: Oldal beállításai

en: Password
hu: Jelszó

en: Password changed!
hu: Jelszó megváltozott!

en: Password contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and #*,.;:_-+!$%&/|?{[()]}= !
hu: A jelszó érvénytelen karaktert tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és #*,.;:_-+!$%&/|?{[()]}= !

en: Password does not expire
hu: A jelszó nem jár le

en: Password expiration
hu: A jelszó lejárata

en: Password expiration must be are natural number or -1.
hu: A jelszó lejárásához megadott érték csak természetes szám lehet, vagy -1.

en: Password expire
hu: Jelszó érvényessége

en: Password hash type
hu: A jelszó hash-ének típusa

en: Password hash type for Unix accounts
hu: A jelszó hash-ének típusa a Unix témaszámokhoz

en: Password hash type for Unix groups
hu: A jelszó hash-ének típusa Unix csoportokhoz

en: Password maxage
hu: A jelszó maximális érvényességi ideje

en: Password maximum age must be are natural number.
hu: A jelszó maximális érvényességi ideje csak természetes szám lehet.

en: Password maximum age must be bigger as password minimum age.
hu: A jelszó maximális érvényességi idejének nagyobbnak kell lennie a minimális érvényességi időnél.

en: Password minage
hu: A jelszó minimális érvényességi ideje

en: Password minimum age must be are natural number.
hu: A jelszó minimális érvényességi ideje csak természetes szám lehet.

en: Password warn
hu: Jelszó figyelmeztetés

en: Password warning
hu: Jelszó figyelmeztetés

en: Password warning must be are natural number.
hu: A jelszó figyelmeztetés-értéke csak természetes szám lehet.

en: Passwords are different!
hu: A két jelszó nem egyezik!

en: Path of the userprofile. Can be a local absolute path or a UNC-path (\\server\share). $%s and $%s are replaced with user- and groupname.
hu: A felhasználói profil elérési útvonala. Helyi abszolút elérési útvonal vagy UNC elérési útvonal is lehet (\\server\share). A $%s és $%s változók a felhasználó-és csoportnévvel lesznek helyettesítve.

en: Path to external script
hu: A külső script elérési útvonala

en: Personal
hu: Személyes adatok

en: Please confirm:
hu: Kérem erõsítse meg:

en: Please enter a comma separated list of host names!
hu: Kérem, adjon meg gazdaállomások vesszõkkel elválasztott nevébõl álló listát!

en: Please enter a valid common name!
hu: Kérem, a szokványos elnevezést érvényes formában adja meg!

en: Please enter a valid eMail address!
hu: Kérem, adjon meg érvényes e-mail címet!

en: Please enter a valid employee type!
hu: Kérem adjon meg érvényes alkalmazott-típust!

en: Please enter a valid fax number!
hu: Kérem, adjon érvényes fax-számot!

en: Please enter a valid job title!
hu: Kérem, adjon meg érvényes állásmegnevezést!

en: Please enter a valid mobile number!
hu: Kérem, adjon meg érvényes mobiltelefonszámot!

en: Please enter a valid postal address!
hu: Kérem, adjon meg érvényes levelezési címet!

en: Please enter a valid postal code!
hu: Kérem, adjon meg érvényes irányítószámot!

en: Please enter a valid street name!
hu: Kérem, adjon meg érvényes utcanévet!

en: Please enter a valid telephone number!
hu: Kérem, adjon meg érvényes telefonszámot!

en: Please enter a value between %s and %s!
hu: Kérem adjon meg %s és %s közötti értéket!

en: Please enter password to change preferences:
hu: Kérem adja meg a jelszót a beállítások módosításához:

en: Please enter the configuration password. This is NOT your LDAP password. It is stored in your .conf-file. If this is the first time you log in, enter "lam".
hu: Kérem adja meg a beállítást védő jelszót. Ez NEM az ön LDAP jelszava. Ez az ön .conf-filejában tárolódik. Ha most lép be először, akkor az "lam"-et használja.

en: Please enter the master configuration password. This is NOT your LDAP password. It is stored in your config.cfg file. If this is the first time you log in, enter "lam".
hu: Kérem, adja meg a mester beállításokat védő jelszót. Ez NEM az ön LDAP jelszava. Ez az ön config.cfg file-jában tárolódik. Ha most lép be először, akkor az "lam"-et használja.

en: Please enter the name of the new profile and the password to change its settings. Profile names may contain letters, numbers and -/_.
hu: Kérem adja meg az új profil nevét és a beállítások megváltoztatásához szükséges jelszót. A profilnevek betűket, számokat és -/_ karaktereket tartalmazhatnak.

en: Please enter the new name of the profile. The name may contain letters, numbers and -/_.
hu: Kérem adja meg az új profilnevet. A név betűket, számokat és a -/_ karaktereket tartalmazhatja.

en: Please enter the same password in both password-fields.
hu: Kérem, egyezõ jelszót írjon a két jelszó-mezőbe.

en: Please provide a CSV formated file with your account data. The cells in the first row must be filled with the column identifiers. The following rows represent one account for each row.
hu: Kérem, adjon meg témaszámának adatait tartalmazó, CSV formátumú file-t. Az elsõ sor celláit az oszlopok azonosítóival kell kitölteni. A következõ sorok egyenként egy-egy témaszámot jelentenek.

en: Please report this error to the Bug-Tracker at {link=http://lam.sf.net}LDAP Account Manager Development Team{endlink}. The error number is {bold}0001:Invalid/Missing Message type.{endbold} Thank you.
hu: Kérem jelezze ezt a hibát a Bug-Tracker-en a {link=http://lam.sf.net}LDAP Account Manager Development Team{endlink}-nél. A hiba száma {bold}0001:Invalid/Missing Message type.{endbold}. Köszönöm.

en: Please select page:
hu: Kérem, válassza ki az oldalt:

en: Please select your account type:
hu: Kérem, válassza ki témaszámának típusát:

en: Please set up all required attributes on page: %s
hu: Kérem, állítsa be az összes szükséges attríbútumot a következõ oldalon: %s

en: Please set up your master configuration file (config/config.cfg) first!
hu: Kérem, elõször állítsa be a mesterbeállítási file-ját (config/config.cfg) !

en: Position
hu: Pozíció

en: Position in ldap-tree where the group should be created.
hu: A hely az ldap-fán, ahol a csoportot létre kell hozni.

en: Position in ldap-tree where the host should be created.
hu: A hely az ldap-fán, ahol a gazdaállomást létre kell hozni.

en: Position in ldap-tree where the user should be created.
hu: A hely az ldap-fán, ahol a felhasználót létre kell hozni.

en: Possible values
hu: Lehetséges értékek

en: Postal address
hu: Levelezési cím

en: Postal address, city
hu: Levelezési cím, Településnév

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Predefined values
hu: Előre meghatározott értékek

en: President
hu: Elnök

en: Primary group
hu: Elsődleges csoport

en: Profile deleted.
hu: Profil törölve.

en: Profile editor
hu: Profil szerkesztő

en: Profile management
hu: Profil beállítások

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Profile name is invalid!
hu: A profilnév érvénytelen!

en: Profile password
hu: Profiljelszó

en: Profile passwords are different or empty!
hu: A profiljelszavak különböznek vagy üresek!

en: Profile path
hu: Profil elérési útvonala

en: Profile path is invalid!
hu: A profil elérési útvonala érvénytelen!

en: Profile was saved.
hu: Profil elmentve.

en: Quota
hu: Kvóta

en: RDN identifier
hu: RDN azonosító

en: Reenter Password
hu: Jelszó ismétlése

en: Reenter new master password
hu: Új mester jelszó megismétlése

en: Reenter profile password
hu: Profil jelszó megismétlése

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Remove
hu: Törlés

en: Rename profile
hu: Profil átnevezése

en: Renamed profile.
hu: Profil átnevezve.

en: Repeat password
hu: Ismételje meg a jelszót

en: Replaced $user or $group in homedir.
hu: A home könyvtárban a $user vagy $group értéke átállítva.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset changes
hu: Módosítások visszaállítása

en: Reset password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Samba 3 domain SID is invalid!
hu: A Samba 3 tartomány SID érvénytelen!

en: Samba 3 domains
hu: Samba 3 tartományok

en: Samba Hosts
hu: Samba gazdaállomások

en: Samba RID number
hu: Samba RID-érték

en: Samba display name
hu: Samba képernyőnév

en: Samba domain name
hu: Samba tartománynév

en: Samba group type
hu: Samba csoporttípus

en: Samba password
hu: Samba jelszó

en: Samba workstations
hu: Samba munkaállomások

en: Samba-Host information page
hu: Samba-gazda információs lap

en: Save
hu: Mentés

en: Save profile
hu: Profil mentése

en: Saving group modules failed!
hu: A csoport-modulok elmentése nem sikerült!

en: Saving host modules failed!
hu: A gazdaállomás-modulok elmentése nem sikerült!

en: Saving user modules failed!
hu: A felhasználó-modulok elmentése nem sikerült!

en: Scope
hu: Cél

en: Script path
hu: Script elérési útvonala

en: Script path is invalid!
hu: Script elérési útvonala érvénytelen!

en: Script server
hu: Script szerver

en: Script server is invalid!
hu: Script szerver érvénytelen!

en: Script settings
hu: Script beállítások

en: Section
hu: Szekció

en: Security settings
hu: Biztonsági beállítások

en: See README.openldap.txt to solve this problem.
hu: A probléma megoldásához olvassa el a README.openldap.txt-t.

en: See also
hu: Lásd még

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select group profile
hu: Válassza ki a csoport profilt

en: Selected group modules
hu: Kiválasztott csoport-modulok

en: Selected groups
hu: Kiválasztott csoportok

en: Selected host modules
hu: Kiválasztott gazdaállomás-modulok

en: Selected user modules
hu: Kiválasztott felhasználó-modulok

en: Selected users
hu: Kiválasztott felhasználók

en: Server Address is empty!
hu: A szervercím üres!

en: Server address
hu: Szervercím

en: Server of external script
hu: A külső script szervere

en: Server settings
hu: Szerverbeállítások

en: Set no password
hu: Jelszó beállítása nélkül

en: Set profile password
hu: A profilhoz tartozó jelszó beállítása

en: Sets the group password.
hu: A csoportjelszó beállítása

en: Shadow
hu: Árnyék (Shadow)

en: Show LDIF file
hu: Mutassa az LDIF file-t

en: Size
hu: Méret

en: Soft block
hu: Lágy blokk

en: Soft block limit
hu: Lágy blokk határa

en: Soft block limit.
hu: Lágy blokk határa.

en: Soft inode
hu: Lágy inode

en: Soft inode (files) limit.
hu: Lágy inode (file-ok) határa.

en: Soft inode limit
hu: Lágy inode határa

en: Some required information is missing
hu: Valamilyen szükséges információ hiányzik

en: Sorry this help id ({bold}%s{endbold}) is not available for this module ({bold}%s{endbold}).
hu: Sajnos ez a súgó-azonosító ({bold}%s{endbold}) nem áll rendelkezésreehhez a modulhoz({bold}%s{endbold}).

en: Sorry this help number ({bold}%d{endbold}) is not available.
hu: Sajnos ez a súgó-szám ({bold}%d{endbold}) nem áll rendelkezésre.

en: Special Group
hu: Különleges csoport

en: Special user
hu: Különleges felhasználó

en: Static text
hu: Statikus szöveg

en: Steve
hu: István

en: Steve Miller
hu: Molnár István

en: Steve Miller,Room 2.14,123-123-1234,123-123-1234
hu: Molnár István, Szobaszám 2.14,123-123-1234,123-123-1234

en: Street
hu: Utca

en: Structure name
hu: Struktúranév

en: Submit
hu: Elküld

en: Submit page settings
hu: Az oldalbeállítások elküldése

en: Suffix
hu: Utótag

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: Temp
hu: Szerződéses

en: Temp, contract until december
hu: Szerződéses, decemberig szerződve

en: Text for user PDF
hu: Szöveg a felhasználók PDF-eihez

en: The Primary Group the user should be member of.
hu: A felhasználó elsődleges csoportja.

en: The Primary group the host should be member of.
hu: A gazdaállomás elsődleges csoportja.

en: The SID of your Samba server. Get it with "net getlocalsid".
hu: Az ön Samba szerverének SID száma. A "net getlocalsid"-del kapja meg.

en: The UID ranges for users and hosts overlap! This is a problem because LAM uses the highest UID in use + 1 for new accounts. Please set the minimum UID to equal values or use independent ranges.
hu: A felhasználókra és a gazdaállomásokra vonatkozó UID-értékektartományai átfedést mutatnak! Ez azért gond, mert a LAM új témaszámoklétrehozásakor a használatban levõ UID-értéket 1-el megnöveli az újtémaszám részére. Kérem, állítsa a minimális UID-értékeket egyenlõ értékre, vagy használjon egymástól független tartományokat!

en: The domain entry will be saved under this suffix.
hu: A tartománybejegyzés ezzel az utótaggal lesz elmentve.

en: The expiration date is invalid.
hu: A lejárat dátuma érvénytelen!

en: The following settings were saved to profile:
hu: A következő beállítások lettek a profilba mentve:

en: The following suffix(es) are missing in LDAP. LAM can create them for you.
hu: A következő utótagok hiányoznak az LDAP-ban. A LAM elkészítheti ezeket önnek.

en: The headline for a new section must contain at least one character.
hu: Az új szekció fejléce legalább egy karaktert kell tartalmazzon.

en: The name for that PDF-structure you submitted is not valid. A valid name must constist at least of one of the following characters 'a-z','A-Z','0-9','_','-','.'.
hu: Az Ön által megadott PDF-struktúranév érvénytelen. Egy érvényes névnek legalább egy karaktert kell tartalmaznia a következõkbõl: 'a-z','A-Z','0-9','_','-','.'.

en: The name of your Windows domain or workgroup.
hu: Az Ön Windows tartományának vagy munkacsoportjának neve.

en: The new account will be saved under this LDAP suffix.
hu: Az új témaszám ezzel az LDAP-utótaggal lesz elmentve.

en: The password is invalid! Please try again.
hu: Érvénytelen jelszó! Kérem próbálja újra.

en: The static text must contain at least one character.
hu: A statikus szövegnek minimum egy karakterből kell állnia.

en: There are still users who have this group as their primary group.
hu: Még mindig vannak felhasználók, akiknek ez az elsõdleges csoportja.

en: There can be only one administrator per domain.
hu: Minden tartománynak csak egy-egy adminisztrátora lehet.

en: There can be only one group %s.
hu: Csak egy %s csoport lehet.

en: There can be only one guest per domain.
hu: Tartományonként csak egy vendég lehet.

en: There were errors while uploading:
hu: Hibák történtek a feltöltés közben:

en: These are the minimum and maximum numbers to use for group IDs when creating new group accounts. New group accounts will always get the highest number in use plus one.
hu: Ezek a minimális és maximális számértékek, melyek a csoport ID-khez használhatóak új csoport-témaszámok létrehozásakor. Az új csoport-témaszámok mindig a már felhasznált legnagyobb számot 1-el megnövelt értéket kapják.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for machine IDs when creating new accounts for Samba hosts. The range should be different from that of users. New host accounts will always get the highest number in use plus one.
hu: Ezek a minimális és maximális számértékek, melyek a gép ID-khez használhatóak új Samba gazdagépek létrehozásakor. A tartománynak a felhasználók esetében használt tartománytól el kell térnie. Az új gazdagép--témaszámok mindig a már felhasznált legnagyobb szám 1-el megnövelt értékét kapják.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for user IDs when creating new user accounts. The range should be different from that of machines. New user accounts will always get the highest number in use plus one.
hu: Ezek a minimális és maximális számértékek, melyek a felhasználói ID-khez használhatóak új felhasználói témaszámok létrehozásakor. A tartománynak a gépek esetében használt tartománytól el kell térnie. Az új felhasználói témaszámok mindig a már felhasznált legnagyobb szám 1-el megnövelt értékét kapják.

en: This GID number is invalid! Please provide either a number or a group name.
hu: Ez a GID-érték érvénytelen! Kérem, adjon meg egy számot vagyegy csoportnevet!

en: This Samba 3 domain is already present!
hu: Ez a Samba 3 tartomány már létezik!

en: This changes the password of the selected profile.
hu: Ez a kiválasztott profil jelszavát változtatja meg.

en: This changes the profile which is selected by default at login.
hu: Ez a belépéskor alapértelmezés szerint kiválasztott profilt változtatja meg.

en: This column is defined to include unique entries but duplicates were found:
hu: Ez az oszlop egyedi bejegyzések részére szolgál, de a következõ egyezések jelentkeznek:

en: This defines the language of the login window and sets this language as the default language. Users can change the language at login.
hu: A login ablak nyelvének beállítása, mely egyben az alapértelmezett nyelv lesz. A felhasználók belépéskor ezt maguknak átállíthatják.

en: This document was automatically created by LDAP Account Manager
hu: Ezt a dokumentumot az LDAP Account Manager automatikusan hozta létre.

en: This gecos value is invalid!
hu: A gecos értéke érvénytelen!

en: This is a comma separated list of MAC addresses.
hu: Ez vesszõvel elválasztott MAC-címekbõl álló lista.

en: This is a list of valid DN entries of all users that are allowed to login to LDAP Account Manager. The user names have to be separated by semicolons.
hu: Ez azon felhasználók érvényes DN bejegyzéseinek listája, akik az LDAP Account Manager-be beléphetnek. A felhasználók nevét pontosvesszővel kell elválasztani.

en: This is an example how it would look in your spreadsheet program before you convert to CSV:
hu: Ez egy példa, hogy mi látszódna az Ön táblázatkezelõ programjában mielõtt CSV-re konvertálja:

en: This is not a valid Samba 3 group type!
hu: Ez a Samba 3 csoporttípus nem érvényes!

en: This is the MAC address of the network card of the device (e.g. 00:01:02:DE:EF:18).
hu: Ez az eszköz hálózati kártyájának MAC-címe (pl. 00:01:02:DE:EF:18).

en: This is the absolute path to an external script for setting quotas and creating home directories.
hu: Ez az abszolút elérési útvonala a külső szkriptnek, mely a kvóták és a home könytvtárak beállítására szolgál.

en: This is the group name which will be shown in Windows.
hu: Ez a csoportnév, ami majd a Windows-ban látszik.

en: This is the identifier for the relative DN value. It must be one of the given allowed LDAP attributes (e.g. user accounts usually use "uid" while groups use "cn").
hu: Ez a relatív DN-érték azonosítója. A megadott LDAP attríbútumok egyike kell legyen (pl. a felhasználói témaszámok gyakran "uid"-ot használnak, míg a csoportok a "cn"-t).

en: This is the list of attributes to show in the user/group/host list. The entries can either be predefined values, "#attribute", or individual ones, "attribute:description". Several entries are seperated by semicolons.
hu: Ez azon attribútumok listája, melyeknek látszódniuk kell a felhasználó/csoport/gazdaállomás listán. A bejegyzések lehetnek előre meghatározott értékek , "#attribute", vagy egyedi értékek, "attribútum:leírás". A különböző bejegyzéseket pontosvesszővel kell elválasztani.

en: This is the number of rows to show in the user/group/host list. If more entries are found the list will be split into several pages.
hu: Ennyi sor lesz majd látható a felhasználó/csoport/gazdaállomás listában.  Ha ennél több bejegyzés létezik, a lista több oldalra lesz osztva.

en: This is the relative ID (similar to UID on Unix) for Windows accounts. If you leave this empty LAM will calculate the RID from the UID. This can be either a number or the name of a special group:
hu: Ez a relatív ID a Windows témaszámokhoz (a Unix UID-jéhez hasonló). Ha üresen hagyja, a LAM az RID-et az UID-bõl számítja majd ki. Lehet szám vagy a következõ különleges csoportok nevének egyike:

en: This is the server address of your LDAP server. Use ldap:// for standard LDAP connections and ldaps:// for encrypted (require server certificates) connections. The port value is optional.
hu: Ez a szervercíme az ön LDAP szerverének. Használja az ldap:// formátumot a szokásos LDAP kapcsolatokhoz és az ldaps:// formátumot a titkosított kapcsolatokhoz (amikhez szerver bizonyítványok szükségesek). A port értéke elhagyható.

en: This is the server where the lamdaemon script is stored. LDAP Account Manager will make a SSH connection to this server with username and password provided at login.
hu: Az a szerver, ahol a lamdaemon szkript található. Az LDAP Account Manager SSH kapcsolatot létesít ezzel a szerverrel, a belépéskor (login) megadott felhasználónév és jelszó használatával.

en: This is the suffix of the LDAP tree from where to search for user/group/host entries. Only entries in these subtrees will be displayed in the user/group/host list. When creating a new accont this will be the DN where it is saved.
hu: Ez az utótagja az LDAP fának ahonnan a felhasználó/csoport/gazdaállomás bejegyzések keresése kezdődik. Csak az ezekben az al-fákban található bejegyzések szerepelnek majd a felhasználó/csoport/gazdaállomás listán. Új témaszám létrehozásakor ez lesz a DN, ahová az témaszám elmentődik.

en: This is the time in minutes which LAM caches its LDAP searches. Shorter times will stress LDAP more but decrease the possibility that changes are not identified.
hu: Ez az a percekben mért idő, amennyit az LAM cache-el az LDAP keresés során. Rövidebb időértékek jobban terhelik az LDAP-t, de csökkentik annak valószínűségét, hogy a változások nem kerülnek felismerésre.

en: This login shell is invalid!
hu: A belépési (login) shell érvénytelen!

en: This text will appear on top of every user PDF file.
hu: Ez a szöveg jelenik majd meg minden felhasználó PDF file-jának tetején.

en: This tool allows you to customize the PDF pages.
hu: Ezzel az eszközzel testreszabhatja a PDF-oldalakat.

en: This user was not found!
hu: A felhasználó nem található

en: This value can only be \"true\" or \"false\".
hu: Ez az érték csak \"true\" vagy \"false\" lehet.

en: This value must be a list of user names separated by semicolons.
hu: Ennek pontosvesszõkkel elválasztott felhasználónevekbõl álló listának kell lennie.

en: This will create a new organizational unit under the selected one.
hu: Ezzel egy új szervezeti egység keletkezik a kijelölt alatt.

en: This will delete the selected organizational unit. The OU has to be empty.
hu: Ezzel törli a kiválasztott szervezeti egységet. Az OU-nak üresnek kell lennie.

en: This will delete the selected profile.
hu: Ezzel törli a kiválasztott profilt.

en: This will make a profile of the current account. The saved values are the same as in the profile editor. Profile names may contain the letters a-z, 0-9 and -_.
hu: Ezzel profilt készít a jelenlegi azonosítóról. Az elmentett értékek ugyanazok, mint a profilszerkesztőben. A profilnevek a következő karaktereket tartalmazhatják: a-z, 0-9 és -_.

en: To disable login use /bin/false. List of shells is read from lam/config/shells
hu: A belépés letiltásához használja a /bin/false-ot. A shell-ek listája a /lam/config/shells file-ból olvasódik.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Top
hu: Teteje

en: Translate GID number to group name
hu: A GID-érték lefordítása csoportnévre

en: UID
hu: UID (Felhasználói azonosító)

en: UID has changed. Do you want to change home directory?
hu: Az UID megváltozott. Szeretné a home könyvtárat megváltoztatni?

en: UID must be a number. It has to be inside the UID range which is defined in your configuration profile.
hu: Az UID-nak számnak kell lennie. Az értéknek azon a tartományon belülkell lennie, amit a beállítási profiljában meghatározott.

en: UID number
hu: UID-érték

en: UID number has changed. To keep file ownership you have to run the following command as root: 'find / -uid %s -exec chown %s {} \;'
hu: Az UID-érték megváltozott. Root-ként kell futtatnia a következő utasítást hogy megtartsa a jelenlegi file-engedélyeket.: 'find / -uid %s -exec chown %s {} \;'

en: UID ranges for Unix accounts
hu: Kérem, adja meg az UID-tartományokat a Unix-témaszámokhoz:

en: UNC-path (\\server\share) of homedirectory. $%s and $%s are replaced with user- and groupname.
hu: A home könyvtár UNC elérési útvonala (\\server\share). A $%s és a $%s a felhasználó-és csoportnévvel helyettesítődnek.

en: Unable to create new OU!
hu: Nem tudok új OU-t létrehozni!

en: Unable to create new profile!
hu: Az új profilt nem lehet létrehozni!

en: Unable to delete OU!
hu: Nem tudom törölni az OU-t!

en: Unable to delete PDF structure!
hu: A PDF-szerkezetet nem lehet törölni!

en: Unable to delete domain!
hu: Nem tudom törölni a tartományt!

en: Unable to delete profile!
hu: A profilt nem lehet törölni!

en: Unable to find group in LDAP.
hu: Nem találom a csoportot az LDAP-ban.

en: Unable to load available languages. Setting English as default language. For further instructions please contact the Admin of this site.
hu: Nem tudom betölteni az elérhető nyelveket. Az angolt állítom be alapértelmezett nyelvnek. További teendőkért kérem forduljon az oldal adminisztrátorához.

en: Unable to load profile!
hu: Nem tudom betölteni a profilt!

en: Unable to save profile!
hu: Nem tudom elmenteni a profilt!

en: Unix workstations
hu: Unix munkaállomások

en: Unix workstations is invalid.
hu: A megadott Unix munkaállomás érvénytelen.

en: Unsolved dependency:
hu: Megoldatlan függõség:

en: Up
hu: Felfelé

en: Upload accounts to LDAP
hu: A témaszámok feltöltése az LDAP-ba

en: Upload file and create accounts
hu: File feltöltése és témaszámok létrehozása

en: Upload was stopped after errors in %s module!
hu: A feltöltés leállítva a %s modulban történt hiba után!

en: Use default
hu: Az alapértelmezett érték használata

en: Use it at your own risk and read the documentation for lamdaemon before you use it!
hu: Használja saját felelősségére és olvassa el a lamdaemon leírását a használat előtt!

en: Use no password
hu: Jelszó nélküli használat

en: Use unix password
hu: Unix jelszó használata

en: Used blocks
hu: Használt blokkok

en: Used blocks. 1000 blocks are usually 1MB
hu: Használt blokkok. Általában 1000 blokk számít 1 MB-nek

en: Used for calculating RIDs from UID/GID. Do not change if unsure.
hu: A RID-ek UID/GID-ből történő kiszámításához használatos. Ha bizonytalan, ne változtassa meg.

en: Used inodes
hu: Használt inode-ok

en: Used inodes (files)
hu: Használt inode-ok (file-ok)

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó ID

en: User can change password
hu: A felhasználó módosíthatja a jelszavát

en: User description. If left empty sur- and give name will be used.
hu: A felhasználó leírása. Ha üresen hagyja, a keresztnév és vezetéknév szolgál erre.

en: User information page
hu: Felhasználói információs lap

en: User list
hu: Felhasználólista

en: User list attributes are invalid!
hu: A felhasználói lista attribútumai érvénytelenek!

en: User modules
hu: Felhasználói modulok

en: User must change password
hu: A felhasználónak módosítania kell a jelszavát

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User profiles
hu: Felhasználói profilok

en: User quota
hu: Felhasználói kvóta

en: User/Group/Host suffix
hu: Felhasználó/Csoport/Gazdaállomás utótag

en: UserSuffix
hu: Felhasználó utótag

en: UserSuffix is invalid!
hu: A felhasználó utótag érvénytelen

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
hu: A felhasználónév érvénytelen karaktereket tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és .-_ !

en: Username in use. Selected next free username.
hu: Ez a felhasználónév már használatban van. A legközelebb álló, még nem használt felhasználónevet választom helyette.

en: Username of the user who should be created. Valid characters are: a-z,0-9, .-_. Lam does not allow a number as first character because useradd also does not allow it. Lam does not allow capital letters A-Z because it can cause several problems. If username is already used username will be expanded with a number. The next free number will be used. Warning: Older systems have problems with usernames longer than 8 characters. You can not log in to Windows if username is longer than 16 characters.
hu: A létrehozásra kerülő felhasználó felhasználói neve. Használható karakterek: a-z, 0-9, .-_. A Lam nem fogad el számot első karakterként, mert a useradd sem fogadja el. A Lam nem engedi a nagybetűk A-Z használatát, mert ez különböző problémák forrása lehet. Ha a felhasználónév már használatban van, számmal lesz megtoldva. A legközelebbi, használatlan szám lesz felhasználva. Figyelem: Régebbi rendszereken problémát jelenthetnek a 8-nál több karakterből álló felhasználónevek. Windows-ba nem fog tudni bejelentkezni, ha a felhasználónév 16 karakternél hosszabb.

en: Users
hu: Felhasználók

en: Users also being member of the current group.
hu: A jelenlegi csoportba tartozó további felhasználók.

en: Users who are member of the current group.
hu: A jelenlegi csoportba tartozó további felhasználók.

en: Users who will become member of the current group. User names are separated by semicolons.
hu: A felhasználók, akik a jelenlegi csoport tagjai lesznek. A felhasználóneveket pontosvesszõvel kell elválasztani.

en: Users wich are also members of group.
hu: A csoportba tartozó további felhasználók.

en: Valid users
hu: Elfogadott felhasználók

en: Was unable to add attribtues to DN: %s.
hu: Nem tudtam attribútumokat adni a következõ DN-hez: %s.

en: Was unable to create DN: %s.
hu: Nem tudtam létrehozni a következõ DN-t: %s.

en: Was unable to delete DN: %s.
hu: Nem tudtam törölni a következõ DN-t: %s.

en: Was unable to modify attribtues from DN: %s.
hu: Nem tudtam módosítani attríbútumokat a következõ DN-bõl: %s.

en: Was unable to remove attribtues from DN: %s.
hu: Nem tudtam attribútumokat törölni a következõ DN-bõl: %s.

en: When using ldaps:// be sure to use exactly the same IP/domain name as in your certificate!
hu: Ha az ldaps://-t használja, ügyeljen, hogy ugyanazt az IP/domain nevet használja, mint ami a bizonyítványában szerepel!

en: Width
hu: Szélesség

en: Windows clients will show display name as group description.
hu: A Windows kliensek a képernyőnevet mutatják majd csoport-leírásként.

en: Windows domain
hu: Windows tartomány

en: Windows domain of host.
hu: A gazdaállomás Windows tartománya.

en: Windows group
hu: Windows csoport

en: Windows group type.
hu: Windows csoporttípus

en: Windows groupname
hu: Windows csoportnév

en: Windows-Domain name of group.
hu: A csoport Windows-tartományi neve.

en: Windows-Domain of group.
hu: A csoport Windows-tartománya.

en: Windows-Domain of user.
hu: A felhasználó Windows-tartománya.

en: Wrong Password/Username combination. Try again.
hu: Rossz jelszó/felhasználónév kombináció. Próbálja újra.

en: Wrong or missing type!
hu: Rossz vagy hiányzó típus!

en: Wrong profilename given.
hu: Rossz profilnevet adott meg.

en: You are using a capital letters. This can cause problems because windows isn't case-sensitive.
hu: Nagy betűket használ. Ez gondokat jelenthet, mert a Windows nem case-szenzitív.

en: You can select a previous defined profile here. This will set all fields to the profile values.
hu: Itt választhat egy előzőleg beállított profilt. Ez minden mezőt a profil értékeire állít.

en: You cannot use this password options at the same time.
hu: Nem használhatja egyidejûleg ezeket a jelszó-lehetõségeket.

en: You have been logged off from LDAP Account Manager.
hu: Kijelentkezett az LDAP Account Manager alkalmazásból.

en: Your Language
hu: Az Ön nyelve

en: adminstrators
hu: Adminisztrátorok

en: base module
hu: Alapmodul

en: eMail address
hu: E-Mail cím

en: group01,group02
hu: Csoport01, csoport02

en: hours
hu: órák

en: ldap://localhost:389 connects to localhost using a standard LDAP connection on port 389
hu: ldap://localhost:839 kapcsolódik localhost-hoz szokványos LDAP kapcsolattal a 389-es porton

en: ldaps://141.40.146.133 connects to 141.40.146.133 using an encrypted LDAP connection.
hu: ldaps://141.40.146.133 kapcsolódik a 141.40.146.133-hoz titkosított LDAP kapcsolatottal.

en: machines
hu: Gépek

en: ou=People,dc=yourcompany,dc=com will read and store all accounts in this subtree.
hu: ou=emberek,dc=az_ön_cége,dc=com minden témaszámot ezen az al-fán olvas és tárol.

en: required
hu: szükséges

en: required for Samba 3 accounts
hu: a Samba 3 témaszámokhoz szükséges

en: required for Samba accounts
hu: a Samba 3 témaszámokhoz szükséges

en: right
hu: jobbra

en: secret
hu: titok

en: smiller
hu: imolnar

en: user01,user02,user03
hu: Felhasznó01, felhasználó02, felhasználó03

en: user@company.com
hu: felhasználó@cég.com

en: users
hu: Felhasználók
