LAM 0.5 - en to sk translation catalogue (2083 entries)

en: "Send as" attribute
sk: Atribút „Poslať ako”

en: "Send as" privileges
sk: Práva „Poslať ako”

en: $user and $group will be replaced with user name and primary group name.
sk: $user a $group sú nahradené používateľským menom a menom primárnej skupiny.

en: %s DHCP(s) found
sk: Nájdené DHCP: %s

en: %s NIS object(s) found
sk: Nájdené NIS: %s

en: %s address list(s) found
sk: Nájdené zoznamy adries: %s

en: %s alias(es) found
sk: Nájdené aliasy: %s

en: %s automount entry(ies) found
sk: Nájdené položky automount: %s

en: %s domain(s) found
sk: Nájdené domény: %s

en: %s extension(s) found
sk: Nájdené rozšírenia: %s

en: %s group(s) found
sk: Nájdené skupiny: %s

en: %s host(s) found
sk: Nájdené stroje: %s

en: %s object(s) found
sk: Nájdené objekty: %s

en: %s policy(ies) found
sk: Nájdené politiky: %s

en: %s sudo role(s) found
sk: Nájdené role sudo: %s

en: %s user(s) found
sk: Nájdení používatelia: %s

en: (host1,user1,example.com);(host2,user2,example.com)
sk: (stroj1,pouziv1,priklad.sk);(stroj2,pouziv2,priklad.sk)

en: /home/smiller
sk: /home/jhrasko

en: <b>B-Node (0x01): Broadcast.</b><br/>The client tries to find other workstations via broadcasting
    (works only inside the same collision domain, viz. the same subnet).<br/><br/>
    
    <b>P-Node (0x02): Point-To-Point</b><br />
    The client contacts a Netbios name server (NBNS) from Microsoft Windows Name Service (WINS) for name resolution.<br/><br/>
    
    <b>M-Node (0x04): Mixed</b><br />
    The node tries broadcasting first. If that fails then it tries WINS.<br/><br/>
    
    <b>H-Node (0x08): Hybrid</b><br />
    The node tries WINS first. If that fails it tries broadcasting.<br/><br/>
    
    By default, the nodes are configured as H-Nodes which fits for small networks. In large networks Point-to-Point (0x02) should be used.
sk: <b>B-Node (0x01): Broadcast.</b><br/>Klient sa ostatné pracovné stanice pokúša nájsť pomocou všesmerového vysielania
    (pracuje len vrámci kolíznej domény, tj. v rovnakej podsieti).<br/><br/>
    
    <b>P-Node (0x02): Point-To-Point</b><br />
    Klient na preklad mena kontaktuje menný server NetBIOS (NBNS) z Microsoft Windows Name Service (WINS).<br/><br/>
    
    <b>M-Node (0x04): Mixed</b><br />
    Uzol sa najprv pokúša o všesmerové vysielanie. Ak zlyhá, použije WINS.<br/><br/>
    
    <b>H-Node (0x08): Hybrid</b><br />
    Uzol najprv skúša WINS. Ak zlyhá, použije všesmerové vysielanie.<br/><br/>
    
    Predvolene sú uzly nastavené ako H-Nodes, čo stačí pre malé siete. Vo veľkých sieťach by ste mali použiť Point-to-Point (0x02).

en: <b>Maximum length:</b> %s characters
sk: <b>Maximálna dĺžka:</b> %s znakov

en: A description for this device.
sk: Popis tohoto zariadenia.

en: A list of attributes to display in the results (comma-separated)
sk: Zoznam atribútov, zobrazených vo výsledkoch (oddelené čiarkou)

en: A list of options (e.g. NOPASSWD).
sk: Zoznam volieb (napr. NOPASSWD).

en: A required column is missing in your CSV file.
sk: Vo vašom súbore CVS chýba povinný stĺpec.

en: A user may define who is allowed to act on behalf of herself. This property is checked when using the Kolab smtp daemon (Postfix) to send emails.
sk: Používateľ môže definovať, kto má právo jednať v jeho zastúpení. Táto vlastnosť je kontrolovaná pri odosielaní emailov pomocou SMTP démona Kolab (Postfix).

en: A valid deleteoldrdn attribute should be specified
sk: Musí byť zadaný platný atribút deleteoldrdn

en: A valid dn line is required
sk: Je vyžadovaný platný DN

en: A valid newrdn attribute should be specified
sk: Musí byť zadaný platný atribút newrdn

en: A valid newsuperier attribute should be specified
sk: Musí byť zadaný platný atribút newsuperier

en: AMA flags
sk: Príznaky AMA

en: Abandon
sk: Opustiť

en: Aborted password change.
sk: Zmena hesla zrušená.

en: Abu Dhabi, Muscat, Baku
sk: Abú Dhabí, Maskat, Baku

en: Access level
sk: Prístupová úroveň

en: Account
sk: Účet

en: Account %s:
sk: Účet %s:

en: Account context
sk: Kontext účtu

en: Account creation via file upload
sk: Vytvorenie účtov pomocou nahrania súboru

en: Account deactivated
sk: Účet deaktivovaný

en: Account details
sk: Podrobnosti účtu

en: Account expiration date
sk: Dátum vypršania platnosti účtu

en: Account inactive
sk: Neaktívny účet

en: Account is deactivated
sk: Účet je deaktivovaný

en: Account is locked
sk: Účet je zamknutý

en: Account name:
sk: Meno účtu:

en: Account status
sk: Stav účtu

en: Account type
sk: Typ účtu

en: Account types
sk: Typy účtov

en: Account types and modules
sk: Typy účtov a moduly

en: Account types define which sorts of LDAP entries (e.g. users and groups) should be managed. The account modules define which properties (e.g. Unix and Samba) can be edited.
sk: Typy účtov udávajú, ktoré typy položiek LDAP (napr. používatelia a skupiny) majú byť spravované. Moduly účtov definujú, ktoré vlastnosti (napr. Unix a Samba) možno upravovať.

en: Account was created successfully.
sk: Účet bol úspešne vytvorený.

en: Account was modified successfully.
sk: Účet bol úspešne upravený.

en: Action type
sk: Typ akcie

en: Activate DynDNS
sk: Aktivovať DynDNS

en: Activate TLS
sk: Aktivovať TLS

en: Activate this checkbox to allow this user to use the terminal service.
sk: Aktivácia tohoto zaškrtávacieho poľa umožní tomuto používateľovi použiť terminálovú službu.

en: Activate this checkbox to connect drives from the client machine.
sk: Aktivácia tohoto zaškrtávacieho poľa umožní pripojiť zariadenia klientského stroja.

en: Activate this checkbox to connect printers from the client machine.
sk: Aktivácia tohoto zaškrtávacieho poľa umožní pripojiť tlačiarne klientského stroja.

en: Activate this checkbox to inherit the initial program and working directory from the client machine.
sk: Aktivácia tohoto zaškrtávacieho poľa umožní zdediť počiatočný pracovný a programový adresár klientského stroja.

en: Activate this checkbox to set the client's printer as default printer.
sk: Aktivácia tohoto zaškrtávacieho poľa umožní nastaviť tlačiareň klienta ako predvolenú tlačiareň.

en: Activating this checkbox will remove the user's home directory.
sk: Aktivácia tohoto zaškrtávacieho poľa odstráni domovský adresár používateľa.

en: Active
sk: Aktívne

en: Active account types
sk: Aktívne typy účtov

en: Add
sk: Pridať

en: Add Asterisk account
sk: Pridať účet Asterisk

en: Add Asterisk voicemail extension
sk: Pridať rozšírenie Asterisk voicemail

en: Add Authorized Service extension
sk: Pridať rozšírenie Authorized Service

en: Add EDU person extension
sk: Pridať rozšírenie EDU person

en: Add FreeRadius extension
sk: Pridať rozšírenie FreeRadius

en: Add IP address extension
sk: Pridať rozšírenie IP adresy

en: Add Kolab extension
sk: Pridať rozšírenie Kolab

en: Add Samba 3 extension
sk: Pridať rozšírenie Samba 3

en: Add Shadow account extension
sk: Pridať rozšírenie Shadow account

en: Add Zarafa extension
sk: Pridať rozšírenie Zarafa

en: Add all
sk: Pridať všetko

en: Add an additional value to attribute
sk: Pridá atribútu ďalšiu hodnotu

en: Add entries of this type:
sk: Pridať položky tohoto typu:

en: Add fix IP addresses to DNS
sk: Pridať do DNS statické IP adresy

en: Add host extension
sk: Pridať rozšírenie host

en: Add input field
sk: Pridať vstupné pole

en: Add new <b>%s</b> value to <b>%s</b>
sk: Pridať novú hodnotu <b>%s</b> do <b>%s</b>

en: Add new attribute
sk: Pridať nový atribút

en: Add new attribute to this object
sk: Pridá touto objektu nový atribút

en: Add new binary attribute
sk: Pridať nový binárny atribút

en: Add new group
sk: Pridať novú skupinu

en: Add new object class
sk: Pridať novú triedu objektu

en: Add new object class to <b>%s</b>
sk: Pridať novú triedu objektu do <b>%s</b>

en: Add object class and attributes
sk: Pridať novú triedu objektu a atribúty

en: Add password self reset extension
sk: Pridať rozšírenie obnovenia hesla

en: Add photo
sk: Pridať fotografiu

en: Add phpGroupWare extension
sk: Pridať rozšírenie phpGroupWare

en: Add profile
sk: Pridať profil

en: Add selected
sk: Pridať vybrané

en: Add value
sk: Pridať hodnotu

en: Adding
sk: Pridávanie

en: Adding the range failed because errors occured.
sk: Pridanie rozsahu zlyhalo, pretože nastala chyba.

en: Additional CSS links
sk: Ďalšie pripojené CSS

en: Additional email addresses for this entry.
sk: Ďalšie emailové adresy tejto položky.

en: Additional groups
sk: Ďalšie skupiny

en: Additional tasks for module:
sk: Ďalšie úlohy pre modul:

en: Address
sk: Adresa

en: Address of IMAP server (e.g. mail.example.org).
sk: Adresa servera IMAP (napr. mail.priklad.sk).

en: Adds a new group element to the list of self service options. Use this to structure the input fields.
sk: Pridáva do zoznamu samoobslužných volieb novú skupinu prvkov. Použite na štruktúrovanie vstupných polí.

en: Adds a new self service option to the selected group element.
sk: Do zvolenej skupiny prvkov pridá novú samoobslužnú voľbu.

en: Adds input fields for a new IP range.
sk: Pridáva vstupné polia pre nový rozsah IP adries.

en: Admin
sk: Administrátor

en: Admin DN
sk: DN administrátora

en: Admin password
sk: Heslo administrátora

en: Administration
sk: Administrácia

en: Administrators group
sk: Skupina Administrators

en: Affiliations
sk: Vzťahy

en: Alaska
sk: Aljaška

en: Algorithmic RID base is not a number!
sk: Základ algoritmického RID nie je číslo!

en: Alias entries
sk: Položky aliasov

en: Alias is empty or invalid!
sk: Alias je neplatný alebo prázdny!

en: Alias name
sk: Meno aliasu

en: Aliased entry
sk: Aliasovaná položka

en: Aliases
sk: Aliasy

en: All accounts (%s)
sk: Všetky účty (%s)

en: All changes were successful.
sk: Všetky zmeny boli úspešné.

en: All selected accounts (%s)
sk: Všetky zvolené účty (%s)

en: Allow machine password changes
sk: Povoliť zmeny hesiel strojov

en: Allow password change
sk: Povoliť zmenu hesla

en: Allow terminal server login
sk: Povoliť prihlásenie k terminálovému serveru

en: Allowed codec
sk: Povolené kodeky

en: Allowed hosts
sk: Povolené stroje

en: Allowed workstations
sk: Povolené pracovné stanice

en: Almaty, Dhaka, Colombo
sk: Alma-ata, Dháka, Kolombo

en: Always accept
sk: Vždy prijať

en: Always reject
sk: Vždy odmietnuť

en: An attribute (%s) was modified and is highlighted below.
sk: Atribút (%s) bol zmenený a je zvýraznený nižšie.

en: An sudo role with this name already exists. Please choose another name.
sk: Rola sudo s týmto menom už existuje. Prosím, zvoľte iné meno.

en: Answer
sk: Odpoveď

en: Anyone
sk: Všetci

en: Application
sk: Aplikácia

en: Application data
sk: Dáta aplikácie

en: Are you sure you want to permanently delete these objects?
sk: Naozaj chcete trvalo odstrániť tieto objekty?

en: Are you sure you want to permanently delete this object?
sk: Naozaj chcete trvalo odstrániť tento objekt?

en: Ask
sk: Spýtať sa

en: Asterisk AMA (Automated Message Accounting) flags.
sk: Príznaky Asterisk AMA (Automated Message Accounting).

en: Asterisk extension
sk: Rozšírenie Asterisk

en: Asterisk extensions
sk: Rozšírenia Asterisk

en: Asterisk extensions entries
sk: Položky rozšírení Asterix

en: Asterisk realm
sk: Autentifikačná doména Asterisk

en: Asterisk voicemail context.
sk: kontext Asterisk voicemail.

en: Atlantic time (Canada), Caracas
sk: Atlantický čas (Kanada), Karakas

en: Attempting to delete a non existent attribute
sk: Pokúšate sa odstrániť neexistujúci atribút

en: Attempting to replace a non existant attribute
sk: Pokúšate sa nahradiť neexistujúci atribút

en: Attribute
sk: Atribút

en: Attribute doesn't exist
sk: Atribút neexistuje

en: Attribute not available
sk: Atribút nie je dostupný

en: Attribute not valid
sk: Atribút nie je platný

en: Attribute types
sk: Typy atribútov

en: Auckland, Fiji, Kamchatka
sk: Auckland, Fidži, Kamčatka

en: Authentication realm for Asterisk server (default: asterisk). This value set in sip.conf (option: "realm").
sk: Autentifikačná doména (realm) pre server Asterisk (predvolené: asterisk). Táto hodnota sa nastavuje v sip.conf (voľba: „realm”).

en: Authentication user for outbound proxies.
sk: Overenie používateľa pre odchádzajúce proxy.

en: Authorized Services
sk: Autorizované služby

en: Automatically add this extension
sk: Automaticky pridať toto rozšírenie

en: Automount entries
sk: Položky automount

en: Automount entry
sk: Položka automount

en: Automount entry contains invalid characters. Only ASCII characters are allowed.
sk: Položka automount obsahuje neplatné znaky. Povolené sú len znaky ASCII.

en: Available account types
sk: Dostupné typy účtov

en: Available actions
sk: Dostupné akcie

en: Available groups
sk: Dostupné skupiny

en: Available members
sk: Dostupní členovia

en: Available modules
sk: Dostupné moduly

en: Available users
sk: Dostupní používatelia

en: Available workstations
sk: Dostupné pracovné stanice

en: Azores, Cape Verde Islands
sk: Azora, Kapverdy

en: Back
sk: Späť

en: Back to DHCP list
sk: Späť na zoznam DHCP

en: Back to NIS object list
sk: Späť na zoznam objektov NIS

en: Back to account list
sk: Späť na zoznam účtov

en: Back to address list
sk: Späť na zoznam adries

en: Back to alias list
sk: Späť na zoznam aliasov

en: Back to automount list
sk: Späť na zoznam automount

en: Back to domain list
sk: Späť na zoznam domén

en: Back to extensions list
sk: Späť na zoznam rozšírení

en: Back to group list
sk: Späť na zoznam skupín

en: Back to host list
sk: Späť na zoznam strojov

en: Back to list
sk: Späť na zoznam

en: Back to login
sk: Späť na prihlásenie

en: Back to policy list
sk: Späť na zoznam politík

en: Back to profile login
sk: Späť na prihlásenie k profilom

en: Back to sudo role list
sk: Späť na zoznam rolí sudo

en: Back to user list
sk: Späť na zoznam používateľov

en: Back up
sk: Späť hore

en: Backup script
sk: Zálohovací skript

en: Baghdad, Riyadh, Moscow
sk: Bagdád, Rijád, Moskva

en: Bangkok, Hanoi, Jakarta
sk: Bangkok, Hanoj, Jakarta

en: Base
sk: Základ

en: Base (base dn only)
sk: Základ (len základný dn)

en: Base DN
sk: Základný DN

en: Base module
sk: Základný modul

en: Beginning
sk: Začínanie

en: Beijing, Perth, Singapore
sk: Peking, Pert, Singapur

en: Binary value
sk: Binárna hodnota

en: Bind
sk: Zviazať

en: Block hard quota
sk: Pevná kvóta blokov

en: Block hard quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
sk: Pevná kvóta blokov obsahuje neplatné znaky. Dovolené sú len prirodzené čísla.

en: Block quota
sk: Kvóta blokov

en: Block soft quota
sk: Mäkká kvóta blokov

en: Block soft quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
sk: Mäkká kvóta blokov obsahuje neplatné znaky. Dovolené sú len prirodzené čísla.

en: Block soft quota must be smaller than block hard quota.
sk: Mäkká kvóta blokov musí byť menšia ako pevná kvóta blokov.

en: Brazil, Buenos Aires
sk: Brazília, Buenos Aires

en: Building snapshot of tree to copy
sk: Zostavovanie snímky stromu na kopírovanie

en: Builtin group
sk: Zabudovaná skupiny

en: Bulk edit the following DNs
sk: Hromadná úprava nasledujúcich DN

en: Bulk update the following DNs
sk: Hromadná aktualizácia nasledujúcich DN

en: Business category
sk: Obchodná kategória

en: Business category (e.g. Administration, IT-Services, Manangement, ...)
sk: Obchodná kategória (napr. Administrácia, Služby IT, Manažment, ...)

en: By default, LAM will show the executed command along with any output of it. If you want to hide the command and only show the output then activate this option.
sk: LAM bude predvolene bude ukazovať vykonávané príkazy spolu s ich celým výstupom. Ak chcete skryť príkazy a zobraziť len ich výstup, aktivujte túto voľbu.

en: Bytes sent
sk: odoslaných bajtov

en: CSV file
sk: Súbor CVS

en: Cache timeout
sk: Časový limit cache

en: Call groups
sk: Skupiny volajúcich

en: Caller ID
sk: ID volajúceho

en: Can be left empty.
sk: Možno ponechať prázdne.

en: Can call forward
sk: Môže presmerovať hovory

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot connect to specified LDAP server. Please try again.
sk: Nemožno sa pripojiť k zadanému serveru LDAP. Prosím, skúste znova.

en: Cannot open config file!
sk: Nemožno otvoriť konfiguračný súbor!

en: Cannot update quota.
sk: Nemožno zmeniť kvótu.

en: Capacity
sk: kapacita

en: Captions and labels
sk: Nadpisy a menovky

en: Car license
sk: Vodičský preukaz

en: Central Europe Time, Paris, Berlin
sk: Stredoeurópsky čas, Paríž, Berlín

en: Central Time (US & Canada), Mexico City
sk: Centrálny čas (USA & Kanada), Mexiko

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change GID number of users and hosts
sk: Zmeniť číslo GID používateľov a strojov

en: Change default profile
sk: Zmeniť predvolený profil

en: Change list settings
sk: Zmeniť nastavenia zoznamu

en: Change master password
sk: Zmeniť hlavné heslo

en: Change password
sk: Zmeniť heslo

en: Change password now?
sk: Zmeniť heslo teraz?

en: Change passwords
sk: Zmeniť heslá

en: Change settings
sk: Zmeniť nastavenia

en: Changed value because only ASCII characters are allowed.
sk: Hodnota mzenená, pretože sú poovolené len znaky ASCII.

en: Charlie
sk: Janko

en: Check home directories
sk: Skontrolovať domovské adresáre

en: Check if quotas and homedirectories can be managed.
sk: Skontrolovať, či možno spravovať kvóty a domovské adresáre.

en: Check if the LDAP schema fits the requirements of the selected account modules.
sk: Skontrolovať, či schéma LDAP spĺňa požiadavky na zvolené moduly účtu.

en: Check password
sk: Skontrolvoať heslo

en: Check quotas
sk: Skontrolovať kvóty

en: Check your input carefully. LAM will only do some basic checks on the upload data.
sk: Skontrolujte pozorne svoj vstup. LAM bude robiť len základné kontroly nahrávaných dát.

en: Children
sk: Potomkovia

en: Choose entry
sk: Zvoľte položku

en: Choose the way how to provide the IMAP admin password. You can use the same password as for the LAM login or LAM will ask you for a password when it is required.
sk: Vyberte spôsob, akým poskytnúť heslo administrátora IMAP. Môžete použiť rovnaké heslo ako pre prihlásenie do LAM alebo si LAM heslo vyžiada, keď to bude potrebné.

en: Click here if you are not directed to the next page.
sk: Kliknite tu, ak ste neboli presmerovaný na nasledujúcu stránku.

en: Click to popup a dialog to select a date graphically
sk: Kliknite a vo vyskakovacom kone vyberte dáta graficky

en: Click to popup a dialog to select an entry (DN) graphically
sk: Kliknite a vo vyskakovacom kone vyberte položku (DN) graficky

en: Click to switch between thumbnail and original size.
sk: Kliknite na prepnutie medzi miniatúrou a originálnou veľkosťou.

en: Client printer is default
sk: Tlačiareň klienta je predvolená

en: Collective
sk: Spoločný

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Comma separated list of Samba workstations the user is allowed to login. Empty means every workstation.
sk: Čiarkou oddelený zoznam pracovných staníc Samba, ku ktorým má používateľ dovolené prihlásiť sa. Prázdne znamneá všetky stanice.

en: Comma separated list of services (e.g. sshd, imap, ftp).
sk: Čiarkou oddelený zoznam služieb (napr. sshd,imap,ftp).

en: Command
sk: Príkaz

en: Commands
sk: Príkazy

en: Commit
sk: Odoslať

en: Common name
sk: Bežné meno

en: Common name of the Asterisk extension.
sk: Bežné meno rozšírenia Asterisk.

en: Compare
sk: Porovnať

en: Compare another DN with <b>%s</b>
sk: Porovnať iný DN s <b>%s</b>

en: Compare this DN with another
sk: Porovnať túto položku DN a inou

en: Compare with another entry
sk: Porovnať s inou položkou

en: Comparing the following DNs
sk: provnávanie nasledujúcich DN

en: Completed
sk: Dokončené

en: Compress
sk: Komprimovať

en: Config suffix
sk: Prípona nastavení

en: Configuration overview
sk: Prehľad nastavení

en: Conflicting module:
sk: Konfliktný modul:

en: Connect client drives
sk: Pripojiť disky klienta

en: Connect client printers
sk: Pripojiť tlačiarne klienta

en: Connection statistics
sk: Štatistiky pripojenia

en: Connection time limit
sk: Časový limit pripojenia

en: Contact data
sk: Údaje kontaktu

en: Container
sk: Kontajner

en: Container and object class(es)
sk: Kontajner a triedy objektov

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy <b>%s</b> to a new object.
sk: Kopírovať <b>%s</b> do nového objektu.

en: Copy or move this entry
sk: Kopírovať alebo presunúť túto položku

en: Copy successful. DN <b>%s</b> has been created.
sk: Kopírovanie úspešné. DN <b>%s</b> bol vytvorený.

en: Copying
sk: Kopírovanie

en: Could not add object
sk: Nemožno pridať objekt

en: Could not add the object to the LDAP server.
sk: Nemožno pridať objekt do servera LDAP.

en: Could not delete attribute value.
sk: Nemožno odstrániť hodnotu atribútu.

en: Could not delete object
sk: Nemožno odstrániť objekt

en: Could not delete the entry.
sk: Nemožno zmazať položku.

en: Could not fetch binary data from LDAP server for attribute [%s].
sk: Nemožno získať binárne dáta atribútu [%s] zo servera LDAP.

en: Could not fetch jpeg data from LDAP server for attribute [%s].
sk: Nemožno získať dáta JPEG atribútu [%s] zo servera LDAP.

en: Could not modify object
sk: Nemožno zmeniť objekt

en: Could not perform ldap_modify operation.
sk: Nemožno vykonať operáciu ldap_modify.

en: Could not rename file!
sk: Nemožno premenovať súbor!

en: Could not rename the entry.
sk: Nemožno premenovať položku.

en: Could not save PDF structure, access denied.
sk: Nemožno uložiť štruktúru PDF, prístup odmietnutý.

en: Country
sk: Krajina

en: Country name is invalid!
sk: Meno krajiny nie je platné!

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create PDF file
sk: Vytvoriť súbor PDF

en: Create a child entry
sk: Vytvoriť podriadenú položku

en: Create a new PDF structure
sk: Vytvoriť novú štruktúru PDF

en: Create a new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Create another DHCP entry
sk: Vytvoriť ďalšiu položku DHCP

en: Create another NIS object
sk: Vytvoriť ďalší objekt NIS

en: Create another account
sk: Vytvoriť ďalší účet

en: Create another address list
sk: Vytvoriť ďalší zoznam adries

en: Create another alias
sk: Vytvoriť ďalší alias

en: Create another automount entry
sk: Vytvoriť ďalšiu položku automount

en: Create another domain
sk: Vytvoriť ďalšiu doménu

en: Create another entry
sk: Vytvoriť ďalší položku

en: Create another extension
sk: Vytvoriť ďalšie rozšírenie

en: Create another group
sk: Vytvoriť ďalšiu skupinu

en: Create another host
sk: Vytvoriť ďalší stroj

en: Create another policy
sk: Vytvoriť ďalšiu politiku

en: Create another sudo role
sk: Vytvoriť ďalšiu rolu sudo

en: Create another user
sk: Vytvoriť ďalšieho používateľa

en: Create for
sk: Vytvoriť pre

en: Create home directory
sk: Vytvoriť domovský adresár

en: Create mailbox
sk: Vytvoriť poštovú schránku

en: Create new entry here
sk: Vytvoriť tu novú položku

en: Create object
sk: Vytvoriť objekt

en: Created by
sk: Vytvorili

en: Created new automount map.
sk: vytvorená nová mapa automount.

en: Created new profile.
sk: Vytvorený nový profil.

en: Creates accounts by uploading a CSV formated file.
sk: Vytvára účty nahraním súboru vo formáte CSV.

en: Creation successful. DN <b>%s</b> has been created.
sk: Vytvorenie úspešné. DN <b>%s</b> bolo vytvorené.

en: Creation time
sk: Dátum vytvorenia

en: Current connections
sk: Aktuálne pripojenia

en: Current list of <b>%s</b> values for attribute <b>%s</b>:
sk: Aktuálny zoznam <b>%s</b> hodnôt pre atribút <b>%s</b>:

en: Current usage (kB)
sk: Aktuálne využitie (kB)

en: Custom scripts
sk: Vlastné skripty

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: DDNS ist not activated. You can activate it in the DHCP settings (DDNS).
sk: DDNS nie ja aktivovaný. Môžete ho aktivovať v nastaveniach DHCP (DDNS).

en: DHCP administration
sk: Správa DHCP

en: DHCP settings
sk: Nastavenia DHCP

en: DN does not exist
sk: DN neexistuje

en: DN settings
sk: Nastavenia DN

en: DN suffix
sk: Prípona DN

en: DNs of the extension owners
sk: DN vlastníkov rozšírení

en: DSML V.1 Export
sk: Export DSML V.1

en: DTFM flags
sk: Príznaky DTFM

en: DTMF mode
sk: Režim DTMF

en: DTMF mode for SIP client configuration.
sk: Nastavenie režimu DTMF klienta SIP.

en: Data
sk: Dáta

en: Date after the user is able to change his password.
sk: Dátum, po ktorom si používateľ môže zmeniť svoje heslo.

en: Date after the user must change his password.
sk: Dátum, po ktorom si používateľ musí zmeniť svoje heslo.

en: Days before password is to expire that user is warned of pending password expiration. If set value must be >0.
sk: Počet dní pred vypršaním hesla, kedy je používateľ upozornený na nastávajúce vypršanie hesla. Ak je nastavené, hodnota musí byť väčšia ako 0.

en: Debug
sk: Ladenie

en: Default
sk: Predvolený

en: Default gateway
sk: Predvolená brána

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Default user
sk: Predvolený používateľ

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Defines if workstations may change their passwords.
sk: Udáva, či pracovné satnice môžu zmeniť svoje heslá.

en: Defines the mailbox to check for message waiting indication (MWI) for this peer.
sk: Definuje poštovú schránku, v ktorej kontroluje indikáciu čakajúcej správy (message waiting indication –MWI) tohoto partnera.

en: Delegates
sk: Delegáti

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete DHCP(s)
sk: Odstrániť DHCP

en: Delete DN
sk: Odstrániť DN

en: Delete LDAP entries
sk: Odstrániť položky LDAP

en: Delete NIS object(s)
sk: Odstrániť objekty NIS

en: Delete address list(s)
sk: Odstrániť zoznamy adries

en: Delete after copy (move):
sk: Odstrániť po kopírovaní (presune):

en: Delete alias(es)
sk: Odstrániť aliasy

en: Delete all %s objects
sk: Odstrániť všetky %s objekty

en: Delete automount entry(ies)
sk: Odstrániť položky automount

en: Delete domain(s)
sk: Odstrániť domény

en: Delete extension(s)
sk: Odstrániť rozšírenia

en: Delete group(s)
sk: Odstrániť skupinu(y)

en: Delete home directory
sk: Odstrániť domovský adresár

en: Delete host(s)
sk: Odstrániť stroje

en: Delete mailbox
sk: Odstrániť poštovú schránku

en: Delete object
sk: Odstrániť Objekt

en: Delete organisational unit
sk: Odstrániť organizačnú jednotku

en: Delete photo
sk: Odstrániť fotografiu

en: Delete policy(ies)
sk: Odstrániť politiky

en: Delete profile
sk: Odstrániť profil

en: Delete range
sk: Odstrániť rozsah

en: Delete successful: %s
sk: Odstránenie úspešné: %s

en: Delete sudo role(s)
sk: Odstrániť roel sudo

en: Delete this entry
sk: Odstrániť túto položku

en: Delete user(s)
sk: Odstrániť používateľa(ov)

en: Deleted DN: %s
sk: Odstránený DN: %s

en: Deleted PDF structure.
sk: Odstránená štruktúra PDF.

en: Deleted account
sk: Odstránený účet

en: Deleted profile.
sk: Odstránený profil.

en: Deletes an IP range.
sk: Odstráni rozsah IP adries.

en: Deleting
sk: Odstraňovanie

en: Deleting Object(s)
sk: Odstraňovanie objektu(ov)

en: Deletion was successful.
sk: Odstránenie úspešné.

en: Deny
sk: Odmietnuť

en: Department(s)
sk: Oddelenie(a)

en: Description
sk: Popis

en: Destination DN
sk: Cieľové DN

en: Device
sk: Zariadenie

en: Disable LM hashes
sk: Vypnúť odtlačky LM

en: Disable client updates
sk: Vypnúť aktulizácie klienta

en: Disables the client to update DNS entries.
sk: Vypína aktulizáciu položiek DNS klienta.

en: Disallowed codec
sk: Zakázaný kodek

en: Disconnect users outside logon hours
sk: Odpojiť používateľa mimo prihlasovacích hodín

en: Disconnection time limit
sk: Časový limit odpojenia

en: Disconnects users if they are logged in outside logon hours.
sk: Odpája použvateľov, ak sú prihlásení mimo prihlasovacích hodín.

en: Display format
sk: Formát zobrazenia

en: Display name
sk: Zobrazené meno

en: Display on screen
sk: Zobraziť na obrazovke

en: Display the created entry
sk: Zobraziť vytvorenú položku

en: Displayed account numbers start at "0". Add 2 to get the row in your spreadsheet.
sk: Zobrazené čísla účtov začínajú od „0”. Pripočítajte „2” a dostanete číslo riadku vo svojom tabuľkovom kalkulátore.

en: Do you really want to delete this OU?
sk: Naouaj chcete odstrániť toto OU?

en: Do you really want to delete this PDF structure?
sk: Naozaj chete odstrániť túto štruktúru PDF?

en: Do you really want to delete this profile?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento profil?

en: Do you really want to mark this account for deletion?
sk: Naozaj chcete označiť tento účet na odstránenie?

en: Do you really want to remove the following accounts?
sk: Naozaj chcete odstrániť nasledujúce účty?

en: Do you want to create this entry?
sk: Chcete vytvoriť túto položku?

en: Do you want to make these changes?
sk: Chcete urobiť tieto zmeny?

en: Domain
sk: Doména

en: Domain SID
sk: SID domény

en: Domain administrators
sk: Doménoví administrátori

en: Domain admins
sk: Doménoví adminsitrátori

en: Domain certificate admins
sk: Doménoví adninistrátori certifikátov

en: Domain computers
sk: Doménové počítače

en: Domain controllers
sk: Doménové radiče

en: Domain enterprise admins
sk: Doménoví podnikoví administrátori

en: Domain group
sk: Doménová skupina

en: Domain guests
sk: Doménoví hostia

en: Domain name
sk: Meno domény

en: Domain name is invalid!
sk: Neplatné doménové meno!

en: Domain policy admins
sk: Doménoví administrátori politík

en: Domain schema admins
sk: Doménoví administrátori schém

en: Domain users
sk: Doménoví používatelia

en: Don't stop on errors
sk: Nezastaviť pri chybe

en: Down
sk: Dole

en: Download sample CSV file
sk: Stiahnuť vzorový súbor CSV

en: Dynamic subtrees
sk: Dynamické podstromy

en: East Australian Standard, Guam
sk: Východoaustrálsky štandardný, Guam

en: Eastern Europe Time, South Africa
sk: Východoeurópsky čas, Južná Afrika

en: Eastern Time (US & Canada), Bogota
sk: Východný čas (USA a Kanada), Bogota

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit again
sk: Znova upraviť

en: Edit general settings
sk: Upraviť všeobecné nastavenia

en: Edit groups
sk: Upraviť skupiny

en: Edit members
sk: Upraviť členov

en: Edit self service
sk: Upraviť samoobslužnú služnu

en: Edit server profiles
sk: Upraviť profily servera

en: Edit subgroups
sk: Upraviť podskupiny

en: Edit workstations
sk: Upraviť pracovné stanice

en: Email address
sk: Emailové adresy

en: Email address for this voicemail account.
sk: Emailové adresy tohoto hlasového účtu.

en: Email alias
sk: Emailový alias

en: Email alias for this account.
sk: Emailový alias tohoto účtu.

en: Email alias is invalid!
sk: Emailový alias je neplatný!

en: Email alias list
sk: Zoznam emailových aliasov

en: Email alias list has invalid format!
sk: Zoznam emailových aliasov má neplatný formát!

en: Email aliases
sk: Emailové aliasy

en: Employee number
sk: Číslo zamestnanca

en: Employee type
sk: Druh prac. vzťahu

en: Employee type: Contractor, Employee, Intern, Temp, External, ...
sk: Druh pracovného vzťahu: dodávateľ, zamestnanec, interný, dočasný, externý, ...

en: Empty password submitted. Please try again.
sk: Zadané prázdne heslo. Prosím, skúste znova.

en: Enable password self reset link
sk: Zapnúť odkaz na obnovenie hesla

en: Enables quality checking (e.g. password length) of passwords. If set to "force" then you need to disable password hashing in your LAM server profile to change passwords with LAM.
sk: Zapína kontrolu kvality (tj. dĺžku hesla) hesiel. Ak je nastavené na „vynútiť”, budete potrebovať vpynúť odtlačky hesiel vo svojom profile servera LAM (zmena hesiel).

en: Encountered an error while performing search.
sk: Nastala chyba pri vykonávaní hľadania.

en: Encryption protocol
sk: Šifrovací protokol

en: Encryption protocol for connecting to IMAP server. LAM requires an encrypted connection.
sk: Šifrovací protokol na spojenie so serverom IMAP. LAM vyžaduje šifrované spojenie.

en: Enter the value(s) you would like to add:
sk: Zadajte hodotu(y), ktoré chcete pridať:

en: Entitlements
sk: Oprávnenia

en: Entries found
sk: Nájdené položky

en: Entries sent
sk: Odoslané položky

en: Entry
sk: Položka

en: Entry %s and sub-tree deleted successfully.
sk: Položka %s a podstrom úspešne odstránené.

en: Entry created
sk: Položka vytvorená

en: Entry does not exist
sk: Položka neexistuje

en: Equality
sk: Zhoda

en: Equipment
sk: Vybavenie

en: Error
sk: Chyba

en: Error number
sk: Číslo chyby

en: Error while deleting DN: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní DN: %s

en: Every account type needs exactly one base module. This module provides a structural object class.
sk: Každý typ účtu vyžaduje práve jeden základný modul. Tento modul poskytuje triedu štrukturálnych objektov.

en: Example
sk: Príklad

en: Example value
sk: Ukážková hodnota

en: Examples
sk: Príklady

en: Execute
sk: Spustiť

en: Execute lamdaemon
sk: Spustiť lamdaemon

en: Expiration date
sk: Dátum vypršania

en: Expiration timestamp
sk: Čas vypršania

en: Expiration timestamp ("regseconds" option).
sk: Čas vypršania (voľba "regseconds").

en: Expire warning
sk: Upozornenie na vypršanie

en: Export
sk: Exportovať

en: Export format
sk: Formát exportu

en: Export subtree
sk: Exportovať podstrom

en: Extended
sk: Rozšírené

en: Extension name
sk: Meno rozšírenia

en: Extension owners
sk: Vlastníci rozšírení

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Failed to create entry!
sk: Zlyhalo vytvorenie položky!

en: Failure count interval
sk: Interval počtu zlyhaní

en: Fax number
sk: Číslo faxu

en: Features
sk: Vlastnosti

en: File
sk: Súbor

en: File name and path relative to netlogon-share which should be executed on logon. $user and $group are replaced with user and group name.
sk: Meno súboru (a cesta, relatívna k zdieľaniu netlogon), ktorý má byť spustený pri prihlásení. $user a $group sú nahradené menom používazeľa a jeho skupiny.

en: File path
sk: Cesta súboru

en: File upload
sk: Nahrať súbor

en: Filter performed
sk: Použitý filter

en: First name
sk: Krstné meno

en: First name contains invalid characters!
sk: Krstné meno obsahuje neplatné znaky!

en: First name of user. Only letters, - and spaces are allowed.
sk: Krstné meno používateľa. Dovolené sú len písmená a medzery.

en: Fix IP addresses
sk: Staická IP adresa

en: Fixed list
sk: Statický zoznam

en: For automatic invitation handling.
sk: Na obsluhu automatických pozvaní.

en: For the upload please specify the entries in the format "(HOST,USER,DOMAIN)". Multiple entries are separated by semicolon.
sk: Položky na nahranie, prosím, zadajte vo formáte „(STROJ,POUŽÍVATEĽ,DOMÉNA)". Viac položiek možno oddeliť bodkočiarkou.

en: Force password change
sk: Vynútiť zmenu hesla

en: Forgot password?
sk: Zabudnuté heslo?

en: Format
sk: Formát

en: Free/Busy interval
sk: Interval Voľný/Obsadený

en: Free/Busy interval must be a number!
sk: Interval Vošný/Obsadený musí byť číslo!

en: Friday
sk: Piatok

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: From address for password mails is invalid.
sk: Neplatný odosielateľ emailov s heslami.

en: From domain
sk: Doména odosielateľa

en: From domain setting for this account.
sk: Nastavenie domény odosielateľa pre tento účtu.

en: From user
sk: Odosielateľ

en: From user setting for this account.
sk: nastavenie odosielateľa pre tento účet.

en: Full contact
sk: Celý kontakt

en: Full name
sk: Celé meno

en: Full name for Asterisk voicemail mailbox.
sk: Celé meno pre halsovú schránku Asterisk.

en: Function
sk: Funkcia

en: GB-12345
sk: 123 45

en: GID number
sk: Číslo GID

en: GID number has changed. Please select checkbox to change GID number of users and hosts.
sk: Číslo GID bolo zmenené. Prosím použite zaškrtávacie pole na zmenu čísla GID používateľov a strojov.

en: GID number has changed. To keep file ownership you have to run the following command as root: 'find / -gid %s -uid %s -exec chgrp %s {} \;'
sk: Číslo GID bolo zmenené. Na zachovanie vlastníctva musíte ako root sputiť tent príkaz: „find / -gid %s -uid %s -exec chgrp %s {} \;”

en: GID number has to be a numeric value!
sk: Číslo GID musí byť číselná hodnota!

en: General information
sk: Všeobecné informácie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Generate random password
sk: Generovať náhodné heslo

en: Generic Error
sk: Neošetrená chyba

en: Germany
sk: Nemecko

en: Go
sk: Ísť

en: Go back
sk: Ísť späť

en: Go to
sk: ísť na

en: Grace authentication limit
sk: Tolerovaný limit overenia

en: Grace block period
sk: Tolerovaná doba blokov

en: Grace block period. Most filesystems use a fixed maximum value of 7 days.
sk: Tolerovaná (grace) doba blokov. Väčšina súborových systémov používa pevnú maximálnu hodnotu 7 dní.

en: Grace inode (files) period. Most filesystems use a fixed maximum value of 7 days.
sk: Tolerovaná (grace) doba inodov (súborov). Väčšina súborových systémov používa pevnú maximálnu hodnotu 7 dní.

en: Grace inode period
sk: Tolerovaná doba inodov

en: Group
sk: Skupina

en: Group accounts (e.g. Unix and Samba)
sk: Účty skupín (napr. Unix a Samba)

en: Group description
sk: Popis skupiny

en: Group description. If left empty group name will be used.
sk: Popis skupiny. Ak necháte prázdne, bude použité meno skupiny.

en: Group member DNs
sk: DN členov skupiny

en: Group members
sk: Členovia skupiny

en: Group name
sk: Meno skupiny

en: Group name already in use.
sk: Meno skupiny je už použité.

en: Group name contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
sk: Meno skupiny obsahuje neplatné znaky. Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9 a .-_ !

en: Group name in use. Selected next free group name.
sk: Meno skupiny je už použité. Vybrané nasledujúce voľné meno skupiny.

en: Group name of the group which should be created. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ .
sk: Meno skupiny, ktorá má byť vytvorená. Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9 a .-_ .

en: Group name of the group which should be created. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ . If group name is already used group name will be expanded with a number. The next free number will be used.
sk: Meno skupiny, ktorá má byť vytvorená. Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9 a .-_ . Ak už meno skupiny existuje, bude rozšírené číslom, pričom bude použité nasledujúce voľné číslo.

en: Group name(s)
sk: Meno skupiny(ín)

en: Group of names
sk: Mená skupín

en: Group of names accounts
sk: Skupina mien účtov

en: Group of unique names
sk: Skupina jedinečných mien

en: Group password
sk: Heslo skupiny

en: Group type
sk: Typ skupiny

en: Groups
sk: Skupiny

en: HTML format
sk: Formát HTML

en: HTTP authentication
sk: Overenie HTTP

en: HTTP port
sk: Port HTTP

en: Hard block
sk: Pevný blok

en: Hard block limit
sk: Pevný limit blokov

en: Hard inode
sk: Pevný inodov

en: Hard inode (files) limit
sk: Pevný limit inodov (súborov)

en: Hard inode limit
sk: Pevný limit inodov

en: Has subentries
sk: Má podpoložky

en: Hawaii
sk: Havaj

en: Headline
sk: Hlavička

en: Help
sk: Pomocník

en: Here you can browse LDAP object classes and attributes.
sk: Tu môžete prechádzať triedy objektov a atribútov LDAP.

en: Here you can change the settings for the terminal server access.
sk: Tu môžete zmeniť nastavenia prístupu k terminálovému serveru.

en: Here you can create multiple accounts by providing a CSV file.
sk: Tu môžete vytvoriť viacero účtov nahraním súboru CSV.

en: Here you can enter a description for this DHCP entry.
sk: Tu môžete zadať popis tejto položky DHCP.

en: Here you can enter a description for this group.
sk: Tu môžete zadať popis tejto skupiny.

en: Here you can enter a description for this role.
sk: Tu môžete zadať popis tejto roly.

en: Here you can enter a filter value. Only entries which contain the filter text will be shown.
sk: Tu môžete zadať hodnotu filtra. Zobrazené budú len položky, ktoré obsahujú filtrovaný text.

en: Here you can enter a list of additional group memberships. The group names are separated by commas.
sk: Tu môžete zadať zoznam dodatočných skupín, ktorých je členom. Mená skupín sú oddelené čiarkami.

en: Here you can enter a serial number for this device.
sk: Tu môžete zadať sériové číslo tohoto zariadenia.

en: Here you can enter the user's department(s).
sk: Tu môžete zadať oddelenie(ia) používateľa.

en: Here you can explicitly enable and disable Zarafa features.
sk: Tu môžete výslovne povoliť a zakázať vlastnosti Zarafa.

en: Here you can input simple filter expressions (e.g. 'value' or 'v*'). The filter is case-sensitive.
sk: Tu môžete zadať jednoduché výrazy filtra (napr. 'hodnota' alebo 'h*'). Filter rozlišuje veľkosť písmen.

en: Here you can load an account profile to set default settings for your account. The "default" profile is automatically loaded for new accounts.
sk: Tu môžete načítať profil účtu a tým nastaviť predvolené hodnoty svojho účtu. „Predvolený” profil je pri nových účtoch načítaný automaticky.

en: Here you can manage your account profiles.
sk: Tu môžete spravovať svoje profily účtov.

en: Here you can select a PDF structure and export the account to a PDF file.
sk: Tu môžete vybrať štruktúru PDF a exportovať účet do súboru PDF.

en: Here you can select where LAM should save its log messages. System logging will go to Syslog on Unix systems and event log on Windows. You can also select an extra file.
sk: Tu môžete vybrať, kde má LAM ukladať svoj záznam. Systémový záznam pôjde na Unixových systémoch do Syslog a na Windows do záznamu udalostí. Môžete si zvoliť aj samostatný súbor.

en: Here you can select which plugins you want to use for account management.
sk: Tu môžete vybrať, ktoré zásuvné moduly chcete používať na správu účtov.

en: Here you can set a limit for LDAP searches. This will restrict the number of results for LDAP searches. Please use this if LAM's LDAP queries produce too much load.
sk: Tu môžete nastaviť limit pre hľadania v LDAP. Tento limit obmedzí počet nájdených výsledkov hľadaní LDAP. Prosím, použite tento limit, ak požiadavky LDAP od LAM produkujú veľkú záťaž.

en: Here you can specify additional CSS links to change the layout of the self service pages. This is useful to adapt them to your corporate design. Please enter one link per line.
sk: Tu môžete zadať dodatočné odkazy CSS, na zmenu vzhľadu samoobslužných stránok. Je to užitočné na ich prispôsobenie firemnému dizajnu. Prosím, zadajte jeden odkaz na riadok.

en: Here you can specify if the account is active or inactive.
sk: Tu môžete zadať, ši je účet aktívny alebo nie.

en: Here you can specify minimum requirements for passwords. The character classes are: lowercase, uppercase, numeric and symbols.
sk: Tu môžete zadať minimálne požiadavky na heslá. Druhy znakov sú: malé písmená, veľké písmená, číslice a špeciálne znaky.

en: Here you can specify subgroups which are included in this NIS netgroup. All members of the subgroups will be treated as members of this group.
sk: Tu môžete zadať podskupiny, ktoré sú zahrnuté v tejto sieťovej skupine NIS. Všetci členovia podskupín budú považovaní aj za členov tejto skupiny.

en: Here you can specify the list of host names where this account has login privileges. The wildcard "*" represents all hosts. You may also use "!" in front of a host name to deny access to a host.
sk: Tu môžete zadať zoznam mien strojov, kde sa môže používateľ prihlásiť. Zástupný znak „*” reprezentuje všetky stroje. Môžete použiť aj znak „!” pred menom stroja, čím zakážete prístup k tomuto stroju.

en: Here you can specify the minimum number of characters for a user password.
sk: Tu môžete zadať minimálny počet znakov používateľských hesiel.

en: Here you can specify the new password yourself.
sk: Tu môžete sami zadať svoje nové heslo.

en: Here you can specify the shadowing mode.
sk: Tu môžete zadať tieňový režim.

en: Here you can test if certain LAM features work on your installation.
sk: Tu môžete skontrolovať, či  vo vašej inštalácii fungujú niektoré vlastnosti LAM.

en: Hidden
sk: Skryté

en: Hidden options
sk: Skryté voľby

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide command in messages
sk: Skryť príkaz v správach

en: Hide internal attributes
sk: Skryť interné atribúty

en: Hide/Unhide the tree
sk: Skryť/Zobraziť strom

en: Hint
sk: Tip

en: Hint: Format all cells as text in your spreadsheet program and turn off auto correction.
sk: Tip: Vo svojom tabuľkovom kalkulátore naformátujte všetky polia ako text a vypnite automatické opravy.

en: Hint: To delete an attribute, empty the text field and click save.
sk: Tip: Na odstránenie atribútu, vyprázdnite textové pole a kliknite na Uložiť.

en: Hint: You must choose exactly one structural object class (shown in bold above)
sk: Tip: Musíte zvoliť práve jednu štrukturálnu triedu objektu (zobrazená vyššie tučne)

en: Hold the CTRL-key to (de)select multiple groups.
sk: Stlačte kláves CTRL na výber/zrušenie viacerých skupín.

en: Home directory
sk: Domovský adresár

en: Home directory changed. To keep home directory you have to run the following command as root: 'mv %s %s'
sk: Domovský adresár zmenený. Na jeho zachovanie musíte spustiť ako root nasledujúci príkaz: „mv %s %s”

en: Home drive
sk: Domovský disk

en: Home path
sk: Domovská cesta

en: Home path is invalid.
sk: Neplatná domovská cesta.

en: Home server for the user.
sk: Domovský server používateľa.

en: Home telephone number
sk: Číslo telefónu domov

en: Homedirectory contains invalid characters.
sk: Domovský adresár obsahuje neplatné znaky.

en: Host
sk: Stroj

en: Host accounts (e.g. Samba)
sk: Účty strojov (napr. Samba)

en: Host description
sk: Popis stroja

en: Host description. If left empty host name will be used.
sk: Popis stroja. Ak ponecháte toto pole prázdne, bude použité meno stroja.

en: Host list
sk: Zoznam strojov

en: Host name
sk: Meno stroja

en: Host name already exists!
sk: meno stroja už existuje!

en: Host name contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
sk: Meno stroja obsahuje neplatné znaky. Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9 a .-_ !

en: Host name in use. Selected next free host name.
sk: Meno stroja je už použité. Vybrané nasledujúce voľné meno stroja.

en: Host name must end with $!
sk: Meno stroja musí končiť na $!

en: Host name of the host which should be created. Valid characters are: a-z,A-Z,0-9, .-_$. Host names are always ending with $. If last character is not $ it will be added. If host name is already used host name will be expanded with a number. The next free number will be used.
sk: Meno stroja, ktorý má byť vytvorený. Platné znaky sú: a-z,A-Z,0-9, .-_$. Mená strojov musia vždy končiť na $. Ak posledný znak nie je $, bude pridaný. Ak už je meno stroja použité, bude k nemu pridané najbližšie voľné číslo.

en: Host(s)
sk: Stroj(e)

en: Hosts
sk: Stroje

en: ID is already in use
sk: ID je už použité

en: ID-Number
sk: Číslo ID

en: IMAP admin user
sk: Administrátor IMAP

en: IMAP password input
sk: Zadanie hesla IMAP

en: IP address
sk: IP adresa

en: IP address of the DNS server
sk: IP adresa servera DNS

en: IP address of the peer. Valid only for realtime peers.
sk: IP adresa partnera (peer). Platné len pre partnerov v reálnom čase.

en: IP address or domain name of the registration server.
sk: IP adresa alebo doménové meno registračného servera.

en: IP address(es)
sk: IP adresa(y)

en: IP list
sk: Zoznam IP

en: Identifier
sk: Identifikátor

en: Idle time limit
sk: Limit doby nečinnosti

en: Idle timeout
sk: Časový limit nečinnosti

en: If activated then the user is forced to change his password at the next login.
sk: Ak je zaškrtnuté, potom používateľ musí pri najbližšom prihlásení zmeniť heslo.

en: If checked Unix password will also be used as Samba password.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude Unixové heslo použité aj ako heslo Samba.

en: If checked account will be deactivated by putting a "!" before the encrypted password.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude účet deaktivovaný pridaním znaku „!” pred šifrované heslo.

en: If checked no password will be used.
sk: Ak je zaškrtnuté, nebude použité heslo.

en: If checked password does not expire. (Setting X-Flag)
sk: Ak je zaškrtnuté, bude heslo vždy platné. (Nastavenie príznaku X)

en: If checked then the account will be deactivated. (Setting D-Flag)
sk: Ak je zaškrtnuté, bude účet deaktivovaný. (Nastavenie príznaku D)

en: If checked then the account will be locked (setting L-Flag). You usually want to use this setting to unlock user accounts which were locked because of failed login attempts.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude účet zamknutý (nastavenie príznaku L). Zvyčajne budete chcieť toto nastavenie použiť na odomknutie používateľského účtu, ktorý bol predtým zamknutý kvôli zlyhaným pokusom o prihlásenie.

en: If empty GID number will be generated automaticly depending on your configuration settings.
sk: Ak je prázdne, bude číslo GID vygenerované automaticky, na základe vašich nastavení.

en: If empty UID number will be generated automaticly.
sk: Ak je prázdne, bude číslo UID vygenerované automaticky.

en: If enabled the user will not be allowed to login after there have been a specified number of consecutive failed login attempts.
sk: Ak je zapnuté, používateľovi nebude dovolené prihlásenie po zadanom počte po sebe nasledujúcich neúspešných pokusov o prihlásenie.

en: If enabled then LAM will use user and password that is provided by the web server via HTTP authentication.
sk: Ak je zapnuté, bude LAM používať používateľa a heslo, ktoré je poskytnuté webovým serverom cez autentifikáciu HTTP.

en: If enabled users must change their passwords when they first login after a password is set or reset by the administrator.
sk: Ak je zapnuté, musia používatelia zmeniť svoje heslá pri prvom prihlásené po nastavení alebo vymazaní hesla administrátorom.

en: If registration context is specified, Asterisk will dynamically create and destroy a NoOp priority 1 extension for a given peer who registers or unregisters with Asterisk.
sk: Ak je zadaný kontext registrácie, bude Asterisk dynamicky vytvárať a rušiť rozšírenie NoOp priority 1 daného partnera, ktorý sa registruje alebo odregistruje pomocou Asterisk.

en: If set then users need to login to change their password.
sk: Ak je nastavené, musia sa používatelia prihlásiť, aby mohli zmeniť heslo.

en: If set to "true" Unix password will also be used as Samba password.
sk: Ak je nastavené na „pravda”, bude Unixové heslo použité aj ako heslo Samba.

en: If set to "true" account will be deactivated. (Setting D-Flag)
sk: Ak je nastavené na „pravda”, bude účet deaktivovaný. (Nastavenie príznaku D)

en: If set to "true" no password will be used.
sk: Ak je nastavené na „pravda”, nebude použité heslo.

en: If set to "true" password does not expire. (Setting X-Flag)
sk: Ak je nastavené na „pravda”, platnosť hesla nevyprší. (Nastavenie príznaku X)

en: If the mailbox size reaches the soft quota limit, the user will not be able to send email until the size of the mailbox is reduced.
sk: Keď veľkosť poštovej schránky dosiahne mäkký limit kvóty, používateľ nebude môcť posielať emaily, kým nezmenší veľkosť poštovej schránky.

en: If you leave this empty LAM will use: uidNumber*2 + sambaAlgorithmicRidBase.
sk: Ak ponecháte toto pole prázdne, LAM použije: uidNumber*2 + sambaAlgorithmicRidBase.

en: If you set this option then the user has to change his password at the next login.
sk: Ak nastavíte túto voľbu, bude musieť používateľ zmeniť svoje heslo pri nasledujúcom prihlásení.

en: If you set this to "true" then the phpGroupware extension will be added.
sk: Ak túto voľbu nastavíte na „pravda”, bude pridané rozšírenie phpGroupware.

en: If you want to change the current preferences password, please enter it here.
sk: Ak chcete zmeniť aktuálne heslo do nastavení, prosím, zadajte ho tu.

en: If you want to change your master configuration password, please enter it here.
sk: Ak chcete zmeniť svoje hlavné heslo do nastavenia, zadajte ho, prosím, tu.

en: If you want to use a well known RID you can selcet a well known group.
sk: Ak chcete použiť všeobecne známe RID, môžete použiť všeobecne známu skupinu.

en: If your server runs on another port then add a comma and the port number after the server.
sk: Ak váš server beží na inom porte, pridajte za server čiarku a číslo portu.

en: Image not available
sk: Obrázok nie je dostupný

en: Import
sk: Importovať

en: In order to add these objectClass(es) to this entry, you must specify <b>%s</b> new attributes that this object class requires.
sk: Aby ste mohli pridať tieto objectClass do tejto položky, musíte zadať <b>%s</b> nový atribút(y), ktoré táto trieda objektu vyžaduje.

en: Include system attributes
sk: Zahrnúť systémové atribúty

en: Information about the LDAP server.
sk: Informácie o serveri LDAP.

en: Inherit client startup configuration
sk: Zdediť nastavenie spustenia klienta

en: Inherited from
sk: Zdediť od

en: Inherits from
sk: Dedí od

en: Initial program
sk: Východzí program

en: Initials
sk: Iniciály

en: Initiated
sk: Inicializované

en: Inode hard quota
sk: Pevná kvóta inodov

en: Inode hard quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
sk: Pevná kvóta inodov obsahuje neplatné znaky. Dovolené sú len prirodzené čísla.

en: Inode quota
sk: Kvóta inodov

en: Inode soft quota
sk: Mäkka kvóta inodov

en: Inode soft quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed.
sk: Mäkka kvóta inodov obsahuje neplatné znaky. Dovolené sú len prirodzené čísla.

en: Inode soft quota must be smaller than inode hard quota.
sk: Mäkka kvóta inodov musí byť menšia ako pevná kvóta inodov.

en: Input fields
sk: Vstupné polia

en: Insecure
sk: nebezpečné

en: Inserted user or group name in home path.
sk: Meno používateľa alebo skupiny bolo pridané do cesty domovského adresára.

en: Inserted user or group name in logon script.
sk: Meno používateľa alebo skupiny bolo pridané do prihlasovacieho skriptu.

en: Inserted user or group name in profile path.
sk: Meno používateľa alebo skupiny bolo pridané do cesty profilu.

en: Invalid MAC address.
sk: Neplatná adresa MAC.

en: Invalid RDN attribute!
sk: Neplatný atribút RDN!

en: Invalid RDN value
sk: Neplatná hodnota RDN

en: Invalid account
sk: Neplatný účet

en: Invalid entry
sk: Neplatná položky

en: Invalid password for IMAP admin or other problem occured.
sk: Neplatné heslo administrátora IMAP alebo nastal iný problém.

en: Invitation policy
sk: Politika pozvaní

en: Invitation policy list
sk: Zoznam politík pozvaní

en: Islamabad, Karachi
sk: Islamabád, Karáči

en: It is not possible to delete all ranges.
sk: Nie je možné odstrániť všetky rozsahy.

en: It is possible that this ID-number is reused. This can cause several problems because files with old permissions might still exist. To avoid this warning set maxUID to a higher value.
sk: Je možné, že toto číslo ID je použité znova. Môže to spôsobiť viacero problémov, pretože stále môžu existovať súbory so starými právami. Aby ste sa vyhli tomuto upozorneniu, nastavte maxUID na vyššiu hodnotu.

en: Job title
sk: Pracovné zaradenie

en: Job title of user: President, department manager, ...
sk: Pracovné zaradenie používateľa: Prezident, vedúci oddelenia, ...

en: Jump 10 pages backward
sk: Prejsť o 10 strán späť

en: Jump 10 pages forward
sk: Prejsť o 10 strán vpred

en: Jump to a matching rule
sk: Prejsť na vyhovujúce pravidlo

en: Jump to an attribute type
sk: Prejsť na typ atribútu

en: Jump to an object class
sk: Prejsť na triedu objektu

en: Jump to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Jump to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: LAM configuration
sk: Nastavenie LAM

en: LAM has checked your input and is now ready to create the accounts.
sk: LAM skontroloval váš vstup a je teraz pripravený vytvoriť účty.

en: LAM supports CRYPT, SHA, SSHA, MD5 and SMD5 to generate the hash value of passwords. SSHA and CRYPT are the most common but CRYPT does not support passwords greater than 8 letters. We do not recommend to use plain text passwords.
sk: LAM podporuje na generovanie odtlačku hesiel CRYPT, SHA, SSHA, MD5 a SMD5. SSHA a CRYPT sú používané najčastejšie, ale CRYPT nepodporuje heslá dlhšie ako 8 znakov. Nedoporučujeme používať heslá v prostom texte (nešifrované).

en: LAM tests
sk: Testy LAM

en: LAM user password
sk: Heslo používateľa LAM

en: LAM was unable to create account %s! An LDAP error occured.
sk: LAM nemohol vytvoriť účet %s! Nastala chyba LDAP.

en: LAM was unable to find a Samba 3 domain with this name!
sk: LAM nemohol nájsť doménu Samba 3 s týmto menom!

en: LAM was unable to find a domain with this name!
sk: LAM nemohol nájsť doménu s týmto menom!

en: LAM was unable to find a group with this name!
sk: LAM nemohol nájsť skupinu s týmto menom!

en: LAM was unable to modify group memberships for group: %s
sk: LAM nemohol zmeniť členstvo v skupine: %s

en: LAM will search for accounts in this part of the LDAP tree.
sk: LAM bude hľadať účty v tejto časti stromu LDAP.

en: LAM will use this LDAP DN and password to search for accounts. It is sufficient to specify an account with read rights. If nothing is inserted then LAM will try to connect anonymously.
sk: LAM použije na hľadanie účtov toto DN a heslo LDAP. Stačí zadať účet s právom na čítanie. Ak nie je nič zadané, LAM sa pokúsi pripojiť anonymne.

en: LDAP Account Manager Configuration
sk: Nastavenie LDAP Account Manager

en: LDAP Suffix is invalid!
sk: Neplatná prípona LDAP!

en: LDAP entries
sk: Položky LDAP

en: LDAP error, server says:
sk: Chyba LDAP, server odpovedal:

en: LDAP filter
sk: Filter LDAP

en: LDAP operation successful.
sk: Operácia LDAP úspešná.

en: LDAP password
sk: Heslo LDAP

en: LDAP said
sk: LDAP odpovedal

en: LDAP search
sk: Hľadanie LDAP

en: LDAP search attribute
sk: Hľadaný atribút LDAP

en: LDAP search failed! Please check your preferences.
sk: Hľadanie LDAP zlyhalo! Prosím, skontrolujte svoje nastavenia.

en: LDAP search limit
sk: Limit hľadania LDAP

en: LDAP server
sk: Server LDAP

en: LDAP sizelimit exceeded, not all entries are shown.
sk: Bol dosiahnutý limit veľkosti LDAP, nebudú zobrazené všetky položky.

en: LDAP suffix
sk: Prípona LDAP

en: LDAP upload in progress. Please wait.
sk: Prebieha nahrávanie LDAP. Prosím počkajte.

en: LDAP user
sk: Používateľ LDAP

en: LDAP user and password
sk: Používateľ a heslo LDAP

en: LDAP version
sk: Verzia LDAP

en: LDIF Export
sk: Export LDIF

en: LDIF import
sk: Import LDIF

en: LDIF import only supports version 1
sk: Import LDIF podporuje len verziu 1

en: Label
sk: Menovka

en: Lamdaemon server and path
sk: Server a cesta landeamon

en: Lamdaemon settings
sk: Nastavenia landeamon

en: Lamdaemon successfully run.
sk: Lamdaemon úspešne spustený.

en: Lamdaemon test
sk: Test landeamon

en: Lamdaemon test finished.
sk: Test landeamon skončený.

en: Lamdaemon version
sk: Verzia landeamon

en: Lamdaemon: Quota module installed
sk: Lamdaemon: modul Quota nainštalovaný

en: Lamdaemon: check NSS LDAP
sk: Lamdaemon: kontrola NSS LDAP

en: Lamdaemon: read quotas
sk: Lamdaemon: číta kvóty

en: Language
sk: Jazyk

en: Language is not defined!
sk: Jazyk nie je definovaný!

en: Language settings
sk: Nastavenia jazyka

en: Last login
sk: Posledné prihlásenie

en: Last login from
sk: Posledné prihlásenie z

en: Last name
sk: Priezvisko

en: Last name contains invalid characters or is empty!
sk: Priezvisko je prázdne alebo obsahuje neplatné znaky!

en: Last name of user. Only letters, - and spaces are allowed.
sk: Priezvisko používateľa. Povolené sú len písmená a medzery.

en: Last password change
sk: Posledná zmena hesla

en: Last qualify milliseconds
sk: Počet milisekúnd poslednej kontroly

en: Lease time
sk: Doba výpožičky

en: Line
sk: Riadok

en: Line ends
sk: Konce riadkov

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Link to self service login page for your users
sk: Odkaz na samoobslužnej služby pre používateľov

en: List attributes
sk: Zoznam atribútov

en: List attributes are invalid!
sk: Zoznam neplatných atribútov!

en: List name
sk: Meno zoznamu

en: List name already in use.
sk: Meno zoznamu je už použité.

en: List of Samba workstations the user is allowed to login. Empty means every workstation.
sk: Zoznam pracovných staníc Samby, na ktoré sa používateľ môže prihlásiť. Prázdne znamená každá pracovná stanica.

en: List of admin users is empty or invalid!
sk: Zoznam administrátorov je prázdny alebo neplatný!

en: List of allowed codecs.
sk: Zoznam dovolených kodekov.

en: List of disallowed codecs.
sk: Zoznam nedovolených kodekov.

en: List of entries to be deleted:
sk: Zoznam položiek na odstránenie:

en: List of valid users
sk: Zoznam platných používateľov

en: Load profile
sk: Načítať profil

en: Loading
sk: Načítanie

en: Loading export
sk: Načítanie exportu

en: Loading import
sk: Načítanie importu

en: Loading search
sk: Načítanie hľadania

en: Local address
sk: Lokálna adresa

en: Local address list
sk: Zoznam lokálnych adries

en: Local group
sk: Lokálna skupina

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Lock account
sk: Zamknúť účet

en: Lock password
sk: Zamknúť heslo

en: Lockout duration
sk: Trvanie uzamknutia

en: Lockout duration must be are natural number.
sk: Trvanie uzamknutia musí byť prirodzené číslo.

en: Lockout time
sk: Čas uzamknutia

en: Lockout users
sk: Uzamknutí používatelia

en: Lockout users after bad logon attempts
sk: Odomknutie používateľov po neúspešných pokusoch o prihlásenie

en: Lockout users after bad logon attempts must be between 0 and 999.
sk: Odomknutie používateľov po neúspešných pokusoch o prihlásenie musí byť medzi 0 a 999.

en: Log destination
sk: Cieľ záznamu

en: Log level
sk: Úroveň záznamov

en: Logged in as: %s
sk: Prihlásený ako: %s

en: Logging
sk: Zaznamenávanie

en: Login
sk: Prihlásiť

en: Login attribute label
sk: Menovka atribútu prihlásenia

en: Login caption
sk: Nadpis prihlásenia

en: Login method
sk: Metóda prihlásenia

en: Login shell
sk: Prihlasovací shell

en: Logon for password change
sk: Prihlásenie na zmenu hesla

en: Logon hours
sk: Prihlasovacie hodiny

en: Logon script
sk: Prihlasovací skript

en: Logon script is invalid!
sk: Neplatný prihlasovací skript!

en: Logout
sk: Odhlásiť

en: MAC address
sk: Adresa MAC

en: MAC address list
sk: Zoznam adries MAC

en: MAC address(es)
sk: Adresa (y) MAC

en: Magadan, Solomon Islands
sk: Magadan, Šalamúnove ostrovy

en: Mail aliases
sk: Emailové aliasy

en: Mail domain(s)
sk: Emailová doména(y)

en: Mail quota
sk: Kvóta emailov

en: Mail quota must be a number!
sk: Kvóta emailov musí byť číslo!

en: Mail routing
sk: Smerovanie pošty

en: Mail server
sk: Poštový server

en: Mail successfully sent to %s.
sk: Email úspešne odoslaný adresátovi %s.

en: Mailbox
sk: Emailová schránka

en: Mailbox already exists on IMAP server.
sk: Emailová schránka už na serveri IMAP existuje.

en: Mailbox does not exist on IMAP server.
sk: Emailová schránka na serveri IMAP neexistuje.

en: Mailbox home server
sk: Domovský server emailovej schránky

en: Mailbox home server name is empty!
sk: Meno domovského servera emailovej schránky je prázdne!

en: Mailbox home server name is invalid!
sk: Meno domovského servera emailovej schránky nie je platné!

en: Mailing aliases (e.g. NIS mail aliases)
sk: Emailové aliasy (napr. emailové aliasy NIS)

en: Mails to this name are forwarded to the recipients.
sk: Emaily tomuto adresátovi sú presmerované príjemcom.

en: Main
sk: Hlavná

en: Main page caption
sk: Nadpis hlavnej stránky

en: Make sure your filter (above) will select all child records.
sk: Skontrolujte, že váš filter (nižšie) vyberie všetky záznamy potomkov.

en: Manage existing PDF structures
sk: Spravovať existujúce štruktúry PDF

en: Manage existing profiles
sk: Spravovať existujúce profily

en: Manage self service profiles
sk: Spravovať samobslužné profily

en: Manage server profiles
sk: Spravovať profily servera

en: Managed suffixes
sk: Spravované prípony

en: Manager
sk: Manažér

en: Manages OU objects in your LDAP tree.
sk: Spravuje objekty OU vo vašom strome LDAP.

en: Manual
sk: Manuálne

en: Manual if conflicts
sk: Manuálne, ak nastane konflikt

en: Mapping entry
sk: Položka mapovania

en: Mapping entry contains invalid characters. Only ASCII characters are allowed.
sk: Položka mapovania obsahuje neplatné znaky. Povolené sú len znaky ASCII.

en: Mapping name
sk: Názov mapovania

en: Mark account for deletion
sk: Označiť účet na odstránenie

en: Mark for deletion
sk: Označiť na odstránenie

en: Mass delete
sk: Hromadné odstránenie

en: Master password
sk: Hlavné heslo

en: Master password is wrong!
sk: Hlavné heslo je zlé!

en: Master passwords are different or empty!
sk: Hlavné heslá sa nezhodujú alebo sú prázdne!

en: Matching rule OID
sk: Vyhovujúce pravidlá OID

en: Matching rules
sk: Vyhovujúce pravidlá

en: Max. file descriptors
sk: Max. popisovačov súborov

en: Maximum GID number
sk: Maximálne číslo GID

en: Maximum GID number is invalid or empty!
sk: Neplatné alebo prázdne maximálne číslo GID!

en: Maximum GID number must be greater than minimum GID number!
sk: Maximálne číslo GID musí byť väčšie ako minimálne číslo GID!

en: Maximum UID number
sk: Maximálne číslo UID

en: Maximum UID number is invalid!
sk: Neplatné maximálne číslo UID!

en: Maximum UID number must be greater than minimum UID number!
sk: Maximálne číslo UID musí byť väčšie ako minimálne číslo UID!

en: Maximum failure count
sk: Maximálny počet zlyhaní

en: Maximum file size
sk: Maximálna veľkosť súboru

en: Maximum lease time
sk: maximálna doba výpožičky

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Maximum list entries
sk: Maximálny počet položiek zoznamu

en: Maximum number of seconds of inactivity before terminating a call on hold.
sk: Maximálny počet sekúnd neaktivity pred ukončením podržaného volania.

en: Maximum password age
sk: Maximálny vek hesla

en: Members
sk: Členovia

en: Members are optional
sk: Členovia sú voliteľní

en: Mid-Atlantic
sk: Stredoatlantický čas

en: Midway Island, Samoa
sk: Ostrov Midway, Samoa

en: Miller
sk: Hraško

en: Minimal password length
sk: Minimálna dĺžka hesla

en: Minimum GID number
sk: Minimálne číslo GID

en: Minimum GID number is invalid or empty!
sk: Neplatné alebo prázdne minimálne číslo GID!

en: Minimum UID number
sk: Minimálne číslo UID

en: Minimum UID number is invalid!
sk: Neplatné minimálne číslo UID!

en: Minimum answer length
sk: Minimálna dĺžka odpovede

en: Minimum character classes
sk: Minimálny počet druhov znakov

en: Minimum lowercase characters
sk: Minimálny počet malých písmen

en: Minimum numeric characters
sk: Minimálny počet číslic

en: Minimum password age
sk: Minimálny vek hesla

en: Minimum password length
sk: Minimálna dĺžka hesla

en: Minimum symbolic characters
sk: Minimálny počet špeciálnych znakov

en: Minimum uppercase characters
sk: Minimálny počet veľkých písmen

en: Missing attributes for
sk: Chýbajúce atribúty pre

en: Missing modify command add, delete or replace
sk: Chýba príkaz modifikácie add, delete alebo replace

en: Mobile number
sk: Číslo mobilu

en: Mobile telephone number
sk: Číslo mobilného telefónu

en: Modification not successful!
sk: Zmena neúspešná!

en: Modification successful!
sk: Zmena úspešná!

en: Modification time
sk: Čas zmeny

en: Modified by
sk: Zmenil

en: Modify
sk: Zmeniť

en: Modify RDN
sk: Zmeniť RDN

en: Modify group
sk: Zmeniť skupinu

en: Modify group members
sk: Zmeniť členov skupiny

en: Modifying
sk: Zápis zmien

en: Module settings
sk: Nastavenia modulu

en: Modules
sk: Moduly

en: Monday
sk: Pondelok

en: Mountain Time (US & Canada)
sk: Horský čas (USA a Kanada)

en: Mountpoint
sk: Prípojný bod

en: Mountpoint contains invalid characters.
sk: Prípojný bod obsahuje neplatné znaky.

en: Mountpoint of device with enabled quotas.
sk: Prípojný bod na zariadení so zapnutými kvótami.

en: Multiple values are separated by comma.
sk: Viaceré hodnoty sú oddelené čiarkami.

en: Multiple values are separated by semicolon.
sk: Viaceré hodnoty sú oddelené bodkočiarkami.

en: Music on hold
sk: Hudba pri podržaní

en: Music to play on hold.
sk: Hudba, ktorá bude prehrávaná pri podržaní hovoru.

en: MyCity
sk: Moje mesto

en: Mycity
sk: Moje mesto

en: Mystreetname 42
sk: Moja ulica 42

en: NAT setting for this account.
sk: Nastavenia NAT tohoto účtu.

en: NIS net group
sk: Sieťová skupina NIS

en: NIS netgroup entries
sk: Položky sieťových skupín NIS

en: NIS netgroups
sk: Sieťové skupiny NIS

en: NIS object
sk: Objekt NIS

en: NIS object entries
sk: Položky objektu NIS

en: NIS objects
sk: Objekty NIS

en: Name
sk: Meno

en: Name of the address list which should be created.
sk: Meno zoznamu adries, ktorý má byť vytvorený.

en: Name under which the profile will be saved. If a profile with the same name exists, it will be overwritten.
sk: Meno, pod ktorým bude profil uložený. Ak už profil s rovnakým menom existuje, bude prepísaný.

en: Net mask
sk: Sieťová maska

en: Netbios name servers
sk: Menné servery NetBIOS

en: Netbios node type
sk: Typ uzla NetBIOS

en: New Authorized Service
sk: Nová autorizovaná služba

en: New DHCP
sk: Nové DHCP

en: New IP address
sk: Nová adresa IP

en: New MAC address
sk: Nová adresa MAC

en: New NIS object
sk: Nový objekt NIS

en: New OU created successfully.
sk: Nové OU úspešne vytvorené.

en: New SSH public key
sk: Nový verejný kľúč SSH

en: New York
sk: Kežmarok

en: New address list
sk: Nový zoznam adries

en: New alias
sk: Nový alias

en: New automount entry
sk: Nová položka automount

en: New automount map
sk: Nová mapa automount

en: New default profile set successfully.
sk: Nový predvolený profil úspešne uložený.

en: New domain
sk: Nová doména

en: New extension
sk: Nové rozšírenie

en: New field
sk: Nové pole

en: New group
sk: Nová skupina

en: New host
sk: Nový stroj

en: New local address
sk: Nová lokálna adresa

en: New master password
sk: Nové hlavné heslo

en: New master password set successfully.
sk: Nové hlavné heslo úspešne nastavené.

en: New object
sk: Nový objekt

en: New organisational unit
sk: Nová organizačná jednotka

en: New password
sk: Nové heslo

en: New password set successfully.
sk: Nové heslo úspešne nastavené.

en: New policy
sk: Nová politika

en: New range
sk: Nový rozsah

en: New recipient
sk: Nový príjemca

en: New required attributes
sk: Nové povinné atribúty

en: New section
sk: Nová sekcia

en: New sudo role
sk: Nová rola sudo

en: New user
sk: Nový používateľ

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Next RID
sk: Nasledujúce RID

en: Next RID is not a number!
sk: Nasledujúce RID nie je číslo!

en: Next RID to use when creating accounts (only used by Winbind).
sk: Nasledujúce RID, použité pri vytváraní účtov (používa len Winbind).

en: Next RID to use when creating group accounts (only used by Winbind).
sk: Nasledujúce RID, použité pri vytváraní skupín účtov (používa len Winbind).

en: Next RID to use when creating user accounts (only used by Winbind).
sk: Nasledujúce RID, použité pri vytváraní používateľských účtov (používa len Winbind).

en: Next group RID
sk: Nasledujúce RID skupiny

en: Next group RID is not a number!
sk: Nasledujúce RID skupiny nie je číslo!

en: Next user RID
sk: Nasledujúce RID používateľa

en: Next user RID is not a number!
sk: Nasledujúce RID používateľa nie je číslo!

en: Nick names
sk: Prezývky

en: No
sk: Nie

en: No DHCPs found!
sk: Nenájdené žiadne DHCP!

en: No NIS objects found!
sk: Nenájdené žiadne objekty NIS!

en: No RDN attribute was selected.
sk: Nebol zvolený atribút RDN.

en: No Samba 3 domains found in LDAP! Please create one first.
sk: Nenájdené žiadne domény Samba 3 v LDAP! Prosím, najprv nejakú vytvorte.

en: No Unix groups found in LDAP! Please create one first.
sk: Nenájdené žiadne domény unixové skupiny v LDAP! Prosím, najprv nejakú vytvorte.

en: No address list found!
sk: Nenájdené žiadne zoznamy adries!

en: No aliases found!
sk: Nenájdené žiadne aliasy!

en: No automount entries found!
sk: Nenájdené žiadne položky automount!

en: No binary data available
sk: Binárne dáta nie sú dostupné

en: No changes were made.
sk: Neboli vykonané žiadne zmeny.

en: No current value for attribute <b>%s</b>.
sk: Chýba aktuálna hodnota atribúta <b>%s</b>.

en: No description
sk: Chýba popis

en: No domains found!
sk: Nenájdené žiadne domény!

en: No entry was selected to delete
sk: Nebola zvolená žiadna položka na odstránenie

en: No extension(s) found!
sk: Nenájdené žiadne rozšírenie(a)!

en: No file selected.
sk: Nebol zvolený súbor.

en: No free ID-Number!
sk: Žiadne voľné číslo ID!

en: No groups found!
sk: Nenájdené žiadne skupiny!

en: No hosts found!
sk: Nenájdené žiadne stroje!

en: No image available
sk: Obrázok nie je dostupný

en: No import input
sk: Žiadny vstup importu

en: No internal attributes
sk: Žiadne interné atribúty

en: No lamdaemon path set, please update your LAM configuration settings.
sk: Nie je nastavená cesta k lamdaemon, prosím, upravte svoje nastavenia LAM.

en: No lamdaemon server set, please update your LAM configuration settings.
sk: Nie je nastavený server pre lamdaemon, prosím, upravte svoje nastavenia LAM.

en: No logging
sk: Bez záznamu

en: No logo
sk: Bez loga

en: No new attributes available for this entry
sk: Pre túto položku nie sú dostupné žiadne nové atribúty

en: No objects found!
sk: Nenájdené žiadne objekty!

en: No or more than one base module selected!
sk: Zvolený žiadny alebo viac ako jeden základný modul!

en: No password was entered!
sk: Nebolo zadané heslo!

en: No policies found!
sk: Nenájdené žiadne politiky!

en: No problems found.
sk: Nenájdené žiadne problémy.

en: No scripts to run.
sk: Žiadny skript na spustenie.

en: No section text specified
sk: Nebol zadaný text sekcie

en: No security answer found.
sk: Nenájdená žiadna bezpečnostná odpoveď.

en: No server profiles found. Please create one.
sk: Neboli nájdené profily servera. Prosím, vytvorte nejaký.

en: No static text specified
sk: Nebol zadaný statický text

en: No subnet entered.
sk: Nebola zadaná podsieť.

en: No such entry
sk: Žiadna vyhovujúca položka

en: No such entry.
sk: Žiadna vyhovujúca položka.

en: No such schema item: "%s"
sk: Neexistuje položka schémy: "%s"

en: No sudo roles found!
sk: Nenájdené žiadne role sudo!

en: No users found!
sk: Nenájdení žiadni používatelia!

en: Note
sk: Poznámka

en: Note: You may be required to enter new attributes that these objectClass(es) require
sk: Poznámka: Možno budete musieť zadať nové atribúty, ktoré táto (tieto objectClass vyžaduje(ú)

en: Nothing to export
sk: Nie je čo exportovať

en: Notice
sk: Oznam

en: Number of child entries
sk: Počet položiek potomkov

en: Number of days a user can login even his password has expired. -1=always.
sk: Počet dní, počas ktorých sa môže používateľ prihlásiť, hoci jeho heslo vypršalo. -1=vždy.

en: Number of days a user has to wait until he is allowed to change his password again. If set value must be >0.
sk: Počet dní, ktoré musí používateľ počkať, kým mu bude dovolené znova zmeniť svoje heslo. Ak je nastavené, hodnota musí byť >0.

en: Number of days after a user has to change his password again. If set value must be >0.
sk: Počet dní, po ktorých si používateľ musí znova zmeniť svoje heslo. Ak je nastavené, hodnota musí byť >0.

en: Number of minutes after which the bad logon attempts are reset.
sk: Počet minút, po ktorých sú neúspešné pokusy o prihlásenie vymazané.

en: Number of seconds after the user is allowed to change his password again.
sk: Počet sekúnd, po ktorých si môže používateľ znova zmeniť heslo.

en: Number of seconds after which the user must change his password.
sk: Počet sekúnd, po ktorých si používateľ musí zmeniť svoje heslo.

en: OU already exists!
sk: OU už existuje!

en: OU deleted successfully.
sk: OU úspešne odstránené.

en: OU editor
sk: Editor OU

en: OU is invalid!
sk: OU nie je platné!

en: OU is not empty or invalid!
sk: OU nie je prázdne alebo nie je platné!

en: Object classes
sk: Triedy objektov

en: Obsolete
sk: zastarané

en: Off
sk: Vypnúť

en: Office name
sk: Názov oddelenia

en: Ok
sk: OK

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: On
sk: Zapnúť

en: On broken or timed out connection
sk: Pri prerušenom alebo vypršanom spojení

en: One (one level beneath base)
sk: Jedna (jedna úroveň pod základom)

en: One or more errors occured. The invalid fields are marked.
sk: nastala jedna alebo viac chýb. Neplatné polia sú označené.

en: Operation not successful. DN <b>%s</b> has not been created.
sk: Operácia nebola úspešná. DN <b>%s</b> nebolo vytvorené.

en: Operation statistics
sk: Štatistiky operácie

en: Operation successful. DN <b>%s</b> has been created.
sk: Operácia úspešná. DN <b>%s</b> bolo vytvorené.

en: Optional attributes
sk: Voliteľné atribúty

en: Options
sk: Voľby

en: Options for Asterisk voicemail account (e.g. sendvoicemail=yes).
sk: Voľby účtu hlasovej schránky Asterisk (napr. sendvoicemail=yes).

en: Or paste your LDIF here
sk: Alebo vložte svoj LDIF tu

en: Order by
sk: Radiť podľa

en: Ordering
sk: Radenie

en: Organisation
sk: Organizácia

en: Organisational units
sk: Organizačné jednotky

en: Organisational units contains an invalid entry.
sk: Organizačná jednotka obsahuje neplatnú položku.

en: Other
sk: Ostatní

en: Output may contain HTML
sk: Výstup môže obsahovať HTML

en: Output of command "%s" with return code %s
sk: Výstup príkazu „%s” s návratovým kódom %s

en: Overlays
sk: Prekrytia

en: Override default quota settings.
sk: Prepísať predvolené nastavenia kvót.

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owners
sk: Vlastníci

en: PC name
sk: Meno PC

en: PDF editor
sk: Editor PDF

en: PDF structure
sk: Štruktúra PDF

en: PDF structure name not valid
sk: Meno štruktúry PDF nie je platné

en: PDF structure was successfully saved.
sk: Štruktúra PDF úspešne uložená.

en: PDUs sent
sk: PDU poslané

en: Pacific Time (US & Canada)
sk: Pacifický čas (USA a Kanada)

en: Packets are sent to the default gateway if the receiver does not reside in the same network. The default gateway routes them to the target network.
sk: Pakety sú posielané na predvolenú bránu, ak prijímateľ nesídli v rovnakej sieti. Predvolené brána ich smeruje do cieľovej siete.

en: Page header
sk: Hlavička stránky

en: Page layout
sk: Vzhľad stránky

en: Pager number for Asterisk voicemail.
sk: Číslo pagera pre hlasovú schránku Asterisk.

en: Parent DN
sk: DN rodiča

en: Parent to
sk: Rodič pre

en: Parse error
sk: Spracovať chybu

en: Password
sk: Heslo

en: Password change at next login
sk: Zmeniť heslo pri nasledujúcom prihlásení

en: Password change required
sk: Vyžadovaná zmena hesla

en: Password change requires old password
sk: Zmena hesla vyžaduje staré heslo

en: Password check
sk: Kontrola hesla

en: Password contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and #*,.;:_-+!%&/|?{[()]}=@$ !
sk: Heslo obsahuje neplatné znaky. Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9 a #*,.;:_-+!%&/|?{[()]}=@$ !

en: Password does not expire
sk: Heslo stále platné

en: Password expiration
sk: Doba platnosti hesla

en: Password expiration must be are natural number or -1.
sk: Doba platnosti hesla musí byť prirodzené číslo alebo -1.

en: Password for voicemail mailbox.
sk: Heslo hlasovej schránky.

en: Password hash type
sk: Typ odtlačku hesla

en: Password history length
sk: Dĺžka histórie hesiel

en: Password mail settings
sk: Nastavenia emailu na zaslanie hesla

en: Password maximum age must be are natural number.
sk: Maximálny vek hesla musí byť prirodzené číslo.

en: Password maximum age must be bigger as password minimum age.
sk: Maximálny vek hesla musí byť väčší ako minimálny vek hesla.

en: Password maximum age must be bigger than password minimum age.
sk: Maximálny vek hesla musí byť väčší ako minimálny vek hesla.

en: Password minimum age must be are natural number.
sk: Minimálny vek hesla musí byť prirodzené číslo.

en: Password of IMAP admin user
sk: Heslo admimnistrátora IMAP

en: Password policies
sk: Politiky hesla

en: Password policies (ppolicy)
sk: Politiky hesiel (ppolicy)

en: Password policy
sk: Politika hesla

en: Password quality check
sk: Kontrola kvality hesla

en: Password self reset
sk: Obnovenie hesla

en: Password successfully reset.
sk: Heslo úspešne vymazané.

en: Password warning
sk: Upozornenie hesla

en: Password warning must be are natural number.
sk: Upozornenie hesla musí byť prirodzené číslo.

en: Passwords are different!
sk: Heslá nie sú rovnaké!

en: Passwords match.
sk: Heslá súhlasia.

en: Path
sk: Cesta

en: Path of the user profile.
sk: Cesta používateľského profilu.

en: Path of the user profile. Can be a local absolute path or a UNC-path (\\server\share). $user and $group are replaced with user and group name.
sk: Cesta k používateľskému profilu. Môže to byť lokálna absolútna cesta alebo cesta UNC (\\server\zdieľanie). $user a $group sú nahradené menom používateľa a skupiny.

en: Path to external script
sk: Cesta k externému skriptu

en: Path to key for DNS updates
sk: Cesta ku kľúču na aktualizácie DNS

en: Permanently delete all children also?
sk: Trvalo odstrániť aj všetkých potomkov?

en: Permit
sk: Povoliť

en: Personal
sk: Osobné

en: Photo
sk: Fotografia

en: Photo file (JPG format)
sk: Súbor fotografie (formát JPG)

en: Pickup group
sk: Skupina príjemcov

en: Please a comma separated list of your public SSH keys.
sk: Prosím, čiarkou oddelený zoznam svojich kľúčov SSH.

en: Please activate this option if your scripts may generate HTML output. Otherwise, the output is treated as plain text.
sk: Prosím, aktivujte túto voľbu, ak vyše skripty môžu generovať výstup HTML. Inak bude výstup považovaný za prostý text.

en: Please add at least one member.
sk: Prosím, pridajte aspoň jedného člena.

en: Please check your settings on the Unix page!
sk: Prosím, skontrolujte svoje nastavenia v stránke Unix!

en: Please choose the attribute to get the IMAP user name. The default is "mail" but you can also use "uid".
sk: Prosím, vyberte atribút, z ktorého bude získané používateľské meno IMAP. Predvolený je „mail”, ale môžete použiť aj „uid”.

en: Please enter "active" or "inactive".
sk: Prosím, zadajte „aktívne” alebo „neaktívne”.

en: Please enter a RID number or the name of a special account!
sk: Prosím, zadajte číslo RID alebo meno špeciálneho účtu!

en: Please enter a caller ID.
sk: Prosím, zadajte ID volajúceho.

en: Please enter a comma separated list of domain names (e.g. "company.com,example.com"). LAM will only manage mailboxes from these domains.
sk: Prosím, zadajte čiarkou oddelený zoznam doménových mien (napr. "spolocnost.sk,priklad.sk"). LAM bude spravovať len poštové schránky týchto domén.

en: Please enter a comma separated list of host names!
sk: Prosím, zadajte čiarkou oddelený zoznam mien strojov!

en: Please enter a common name.
sk: Prosím, zadajte bežné meno (cn).

en: Please enter a correct list of valid mail domains.
sk: Prosím, zadajte správny zoznam platných poštových domén.

en: Please enter a descriptive name for this entry.
sk: Prosím, zadajte popisné meno tejto položky.

en: Please enter a group name!
sk: Prosím, zadajte meno skupiny!

en: Please enter a mailbox.
sk: Prosím, zadajte poštovú schránku.

en: Please enter a name for this device.
sk: Prosím, zadajte meno tohoto zariadenia.

en: Please enter a name for this policy.
sk: Prosím, zadajte meno tejto politiky.

en: Please enter a number.
sk: Prosím, zadajte číslo.

en: Please enter a numeric value for the expire warning.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu varovania vypršania platnosti.

en: Please enter a numeric value for the failure count interval.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu intervalu počtu núspechov.

en: Please enter a numeric value for the grace authentication limit.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu limitu odkladu autentizácie.

en: Please enter a numeric value for the idle timeout.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu časového limitu nečinnosti.

en: Please enter a numeric value for the lockout duration.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu trvania uzamknutia.

en: Please enter a numeric value for the maximum failure count.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu maximálneho počtu neúspechov.

en: Please enter a numeric value for the minimum password length.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu minimálnej dĺžky hesla.

en: Please enter a numeric value for the password history length.
sk: Prosím, zadajte číselnú hodnotu dĺžky histórie hesiel.

en: Please enter a role name.
sk: Prosím, zadajte meno role.

en: Please enter a security answer.
sk: Prosím, zadajte bezpečnostnú otázku.

en: Please enter a unique name for this password policy.
sk: Prosím, zadajte unikátne meno tejto politiky hesla.

en: Please enter a user password.
sk: Prosím, zadajte heslo používateľa.

en: Please enter a valid DN in the field:
sk: Prosím, zadajte platné DN v poli:

en: Please enter a valid business category!
sk: Prosím, zadajte platnú obchodnú kategóriu!

en: Please enter a valid common name!
sk: Prosím, zadajte platné bežné meno (cn)!

en: Please enter a valid date in format DD-MM-YYYY.
sk: Prosím, zadajte platný dátum vo formáte DD-MM-YYYY.

en: Please enter a valid default user.
sk: Prosím, zadajte platnéh o predvoleného používateľa.

en: Please enter a valid display name!
sk: Prosím, zadajte platné zobrazované meno!

en: Please enter a valid drive letter.
sk: Prosím, zadajte platné písmeno disku.

en: Please enter a valid email address!
sk: Prosím, zadajte platnú emailovú adresu!

en: Please enter a valid email alias.
sk: Prosím, zadajte platný alias emailu.

en: Please enter a valid employee type!
sk: Prosím, zadajte platný typ pracovného pomeru!

en: Please enter a valid fax number!
sk: Prosím, zadajte platné číslo faxu!

en: Please enter a valid filter. Only letters, numbers and " _*$.-" are allowed.
sk: Prosím, zadajte platný filter. Dovolené sú len písmená, číslice a „ _*$.-”.

en: Please enter a valid from domain.
sk: Prosím, zadajte platnú doménu odosielateľa.

en: Please enter a valid from user.
sk: Prosím, zadajte platnéh odosielateľa.

en: Please enter a valid group name!
sk: Prosím, zadajte platné meno skupiny!

en: Please enter a valid job title!
sk: Prosím, zadajte platné pracovné zaradenie!

en: Please enter a valid list of affiliations.
sk: Prosím, zadajte zadajte platný zoznam vzťahov.

en: Please enter a valid list of group names.
sk: Prosím, zadajte zoznam mien skupín.

en: Please enter a valid list of host names.
sk: Prosím, zadajte zoznam mien strojov.

en: Please enter a valid list of service names.
sk: Prosím, zadajte platný zoznam mien služieb.

en: Please enter a valid mobile number!
sk: Prosím, zadajte platné číslo mobilu!

en: Please enter a valid path.
sk: Prosím, zadajte platnú cestu.

en: Please enter a valid port number.
sk: Prosím, zadajte platné číslo portu.

en: Please enter a valid postal address!
sk: Prosím, zadajte platnú poštovú adresu!

en: Please enter a valid postal code!
sk: Prosím, zadajte platné PSČ!

en: Please enter a valid primary affiliation.
sk: Prosím, zadajte platný primárny vzťah.

en: Please enter a valid realm.
sk: Prosím, zadajte platnú autentifikačnú doménu (realm).

en: Please enter a valid scoped affiliation.
sk: Prosím, zadajte platnú rolu vzťahu.

en: Please enter a valid server name where the mailboxes reside.
sk: Prosím, zadajte platné meno servera, kde sú umiestnené poštové schránky.

en: Please enter a valid street name!
sk: Prosím, zadajte platné meno ulice!

en: Please enter a valid telephone number!
sk: Prosím, zadajte platné telefónne číslo!

en: Please enter a value between %s and %s!
sk: Prosím, zadajte hodnotu medzi %s a %s!

en: Please enter an email address on this page: %s
sk: Prosím, zadajte na tejto stránke emailovú adresu: %s

en: Please enter only ASCII characters for the commands.
sk: Prosím, pre príkaz zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter only ASCII characters for the host names.
sk: Prosím, pre menás strojov zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter only ASCII characters for the options.
sk: Prosím, pre voľby zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter only ASCII characters for the run groups.
sk: Prosím, pre skupiny na spustenie zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter only ASCII characters for the run users.
sk: Prosím, pre používateľov na spustenie zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter only ASCII characters for the serial number.
sk: Prosím, pre sériové číslo zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter only ASCII characters for the user names.
sk: Prosím, pre používateľské mená zadajte len znaky ASCII.

en: Please enter the DN and password of the administrative password self reset account.
sk: Prosím, zadajte DN a heslo účtu na obnovenie hesla administrátora.

en: Please enter the IP address of your DNS server.
sk: Prosím, zadajte adresu IP svojho servera DNS.

en: Please enter the LDAP DN that should be used to reset passwords.
sk: Prosím, zadajte LDAP DN, ktoré má byť použité na obnovenie hesla.

en: Please enter the LDAP suffix where LAM should start to search for users. The LDAP filter needs to match the given user name to exactly one DN. The value "%USER%" will be replaced by the user name from the login page.
sk: Prosím, zadajte príponu LDAP, kde má LAM začať hľadanie používateľov. Filter LDAP musí pre zadané meno vrátiť práve jedno DN. Hodnota „%USER%” bude nahradená menom používateľa, zadaným pomocou prihlasovacej stránky.

en: Please enter the account context.
sk: Prosím, zadajte kontext účtu.

en: Please enter the account information on the other pages first.
sk: Prosím, najprv zadajte informácie účtu na ostatných stránkach.

en: Please enter the account type.
sk: Prosím, zadajte typ účtu.

en: Please enter the account's type (e.g. "friend").
sk: Prosím, zadajte typ účtu (napr. „priateľ”).

en: Please enter the application data.
sk: Prosím, zadajte dáta aplikácie.

en: Please enter the application.
sk: Prosím, zadajte aplikáciu.

en: Please enter the automount entry (e.g. "-fstype=nfs,rw server:/home").
sk: Prosím, zadajte položku automount (napr. „-fstype=nfs,rw server:/home”).

en: Please enter the configuration password. This is NOT your LDAP password. It is stored in your .conf-file. If this is the first time you log in, enter "lam".
sk: Prosím, zadajte heslo nastavení. Nie je to vaše heslo LDAP. Je uložené vo vašom súbore .conf. Ak je toto prvé prihlásenie, zadajte „lam”.

en: Please enter the extension context.
sk: Prosím, zadajte kontext rozšírenia.

en: Please enter the extension name.
sk: Prosím, zadajte meno rozšírenia.

en: Please enter the host name.
sk: Prosím, zadajte meno stroja.

en: Please enter the list of scripts which should be run. Each line has the following format: [account type] [action] [script and arguments]
sk: Prosím, zadajte zoznam skriptov, ktoré majú byť spustené. Každý riadok má nasledujúci formát: [typ účtu] [akcia] [skript a argumenty]

en: Please enter the list of scripts which should be run. Each line has the following format: [action] [script and arguments]
sk: Prosím, zadajte zoznam skriptov, ktoré majú byť spustené. Každý riadok má nasledujúci formát: [akcia] [skript a argumenty]

en: Please enter the mapping entry (e.g. "-fstype=nfs,rw server:/projects").
sk: Prosím, zadajte mapovaciu položku (napr. „-fstype=nfs,rw server:/projects”).

en: Please enter the mapping name for this entry (e.g. auto.home).
sk: Prosím, zadajte meno tejto položky mapovania (napr. auto.home).

en: Please enter the master configuration password. This is NOT your LDAP password. It is stored in your config.cfg file. If this is the first time you log in, enter "lam".
sk: Prosím, zadajte hlavné heslo nastavenia. Nie je to vaše heslo v LDAP. Je uložené vo vašom súbore config.cfg. Ak je to vaše prvé prihlásenie, zadajte „lam”.

en: Please enter the master password to change the general preferences:
sk: Prosím, na zmenu všeobecných nastavení zadajte hlavné heslo:

en: Please enter the name of the new profile and the password to change its settings. Profile names may contain letters, numbers and -/_.
sk: Prosím, zadajte meno nového profilu a heslo na zmenu jeho nastavení. Meno profilu môže obsahovať písmená, číslice a -/_.

en: Please enter the new name of the profile. The name may contain letters, numbers and -/_.
sk: Prosím, zadajte nové meno profilu. Meno môže obsahovať písmená, číslice a -/_.

en: Please enter the password for the admin DN. Please note that this is saved as clear-text in the self service profile.
sk: Prosím, zadajte heslo DN administrátora. Prosím, pamätajte, že je ukladané ako prostý text samoobslužnom profile.

en: Please enter the password which you want to set for this account.
sk: Prosím, zadajte heslo, ktoré chcete nastaviť tomuto účtu.

en: Please enter the password which you want to set for this account. You may also generate a random password (12 characters) which will be displayed on your screen.
sk: Prosím, zadajte heslo, ktoré chcete nastaviť tomuto účtu. Môžete si nechať vygenerovať aj náhodné heslo (12 znakov), ktoré bude potom zobrazené na obrazovke.

en: Please enter the path to the user's home directory.
sk: Prosím, zadajte cestu domovského adresára používateľa.

en: Please enter the port number for (unencrypted) HTTP connections.
sk: Prosím, zadajte číslo portu (nešifrovaných) spojení HTTP.

en: Please enter the port number for encrypted connections.
sk: Prosím, zadajte číslo portu šifrovaných spojení.

en: Please enter the possible security questions for the password self reset.
sk: Prosím, zadajte možné bezpečnostné otázky na obnovenie hesla.

en: Please enter the priority.
sk: Prosím, zadajte prioritu.

en: Please enter the quota limit of this mailbox in kilobytes.
sk: Prosím, zadajte limit kvóty tejto poštovej schránky v kilobajtoch.

en: Please enter the quota settings for this mount point. The syntax is: {soft block limit},{hard block limit},{soft inode limit},{hard inode limit}
sk: Prosím, zadajte nastavenie kvót tohoto prípojného bodu. Syntax je: {mäkký limit blokov},{pevný limit blokov},{mäkký limit inodov},{pevný limit inodov}

en: Please enter the quota settings for this user. The syntax is: {mount point},{soft block limit},{hard block limit},{soft inode limit},{hard inode limit}.
sk: Prosím, zadajte nastavenia kvót tohoto používateľa. Syntax je: {prípojný bod},{mäkký limit blokov},{pevný limit blokov},{mäkký limit inodov},{pevný limit inodov}.

en: Please enter the same password in both password fields.
sk: Prosím, zadajte rovnaké heslo v oboch poliach hesla.

en: Please enter the security question for the password self reset.
sk: Prosím, zadajte bezpečnostnú otázku na obnovenie hesla.

en: Please enter the time limit in minutes. 0 means unlimited.
sk: Prosím, zadajte časový limit v minútach. 0 znamená neobmedzené.

en: Please enter your master configuration password to change the self service profile:
sk: Prosím, na zmenu profilu samoobslužnej služny zadajte svoje hlavné heslo nastavení:

en: Please enter your password to change the server preferences:
sk: Prosím, na zmenu nastavení servera zadajte svoje heslo:

en: Please enter your public SSH key.
sk: Prosím, zadajte svoj verejný kľúč SSH.

en: Please fill out the DHCP settings first.
sk: Prosím, najprv vyplňte nastavenia DHCP.

en: Please go back and try again.
sk: Prosím, vráťte sa a skúste znova.

en: Please provide a CSV formated file with your account data. The cells in the first row must be filled with the column identifiers. The following rows represent one account for each row.
sk: Prosím, zadajte súbor CSV, s údajmi o účtoch. Bunky prvého riadku musia obsahovať identifikátory stĺpcov. Nasledujúce riadky reprezentujú každý jeden účet.

en: Please provide a file to upload.
sk: Prosím, zadajte súbor na nahranie.

en: Please select an image file to upload. It must be in JPG format (.jpg/.jpeg).
sk: Prosím, vyberte súbor s obrázkom na nahranie. Musí byť vo formáte JPG (.jpg/.jpeg).

en: Please select your prefered log level. Messages with a lower level will not be logged.
sk: Prosím, vyberte požadovanú úroveň záznamov. Správy s nižšou úrovňou nebudú zaznamenávané.

en: Please set the voicemail password with "Set password" before saving.
sk: Prosím, pred uložením nastavte heslo hlasovej schránky pomocou „Nastaviť heslo”.

en: Please set up all required attributes on page: %s
sk: Prosím, nastavte všetky povinné atribúty v stránke: %s

en: Please set up your master configuration file (config/config.cfg) first!
sk: Prosím, najprv nastavte svoj hlavný konfiguračný súbor (config/config.cfg)!

en: Please set your LDAP suffix to an LDAP entry with object class "dhcpServer".
sk: Prosím, nastavte svoju príponu LDAP na položku LDAP s triedou objektu „dhcpServer”.

en: Please wait
sk: Prosím, počkajte

en: Policy list has invalid format!
sk: Zoznam politík má neplatný formát!

en: Port number.
sk: Číslo portu.

en: Position
sk: Pozícia

en: Possible values
sk: Možné hodnoty

en: Post office box
sk: PO box

en: Postal address
sk: Počtová adresa

en: Postal address, city
sk: Poštová adresa, mesto

en: Postal code
sk: PSČ

en: Predefined values
sk: Preddefinované položky

en: Prefix for mailboxes
sk: Predpona poštových schránok

en: President
sk: Riaditeľ

en: Primary affiliation
sk: Primárny vzťah

en: Primary group
sk: Primárna skupina

en: Primary organisational unit
sk: Primárna organizačná jendotka

en: Principal name
sk: Meno principalu

en: Principal name is invalid!
sk: Meno principalu nie je paltné!

en: Priority
sk: Priorita

en: Proceed
sk: Spracovať

en: Profile deleted.
sk: Profil odstránený.

en: Profile editor
sk: Editor profilov

en: Profile management
sk: Správa profilov

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: Profile name is invalid!
sk: Neplatné meno profilu!

en: Profile password
sk: Heslo profilu

en: Profile passwords are different or empty!
sk: Heslá profilu sa nezhodujú alebo sú prázdne!

en: Profile path
sk: Cesta profilu

en: Profile path is invalid!
sk: Neplatná cesta profilu!

en: Profile was saved.
sk: Profil bol uložený.

en: Public store
sk: Verejné úložisko

en: Qualify
sk: Kontrolovať

en: Question
sk: Otázka

en: Quota
sk: Kvóta

en: Quota for %s on %s
sk: Kvóta pre %s na %s

en: Quota hard limit
sk: Pevný limit kvóty

en: Quota has wrong format!
sk: Kvóta má zlý formát!

en: Quota limit (kB)
sk: Limit kvóty (kB)

en: Quota override
sk: Prepísanie kvóty

en: Quota soft limit
sk: Mäkký limit kvóty

en: Quota warning limit
sk: Varovanie limitu kvóty

en: RDN identifier
sk: Identifikátor RDN

en: RID base
sk: Základ RID

en: RID settings
sk: Nastavenia RID

en: RTP hold timeout
sk: Časový limit pridržania RTP

en: RTP timeout
sk: Časový limit RTP

en: Range from
sk: Rozsah od

en: Range to
sk: Rozsah do

en: Ranges
sk: Rozsahy

en: Read
sk: Čítanie

en: Read only
sk: Len na čítanie

en: Really delete value from this attribute?
sk: Naozaj odstrániť hodnotu tohoto atribútu?

en: Realm
sk: Autentifikačná doména (realm)

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Recipient is invalid!
sk: Príjemca nie je platný!

en: Recipient list
sk: Zoznam príjemcov

en: Reconnect if disconnected
sk: Pri odpojení znova pripojiť

en: Recursive copy
sk: Rekurzívne kopírovať

en: Recursive copy progress
sk: Priebeh rekurzívneho kopírovania

en: Recursive delete progress
sk: Priebeh rekurzívneho odstraňovania

en: Recursively copy all children of this object as well.
sk: Rekurzívne kopíruje aj všetkých potomkov tohoto objektu.

en: Reenter new master password
sk: Zadajte znova hlavné heslo

en: Reenter password
sk: Zopakujte heslo

en: Reenter profile password
sk: Potvrdenie hesla profilu

en: Referrals
sk: Odkazovače

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh this entry
sk: Obnoví túto položku

en: Refreshing tree
sk: Obnovovanie stromu

en: Registration context
sk: Kontext registrácie

en: Registration extension
sk: Rozšírenie registrácie

en: Registration server
sk: Server registrácie

en: Reject if conflicts
sk: Odmietnuť pri konflikte

en: Reloading
sk: Znovanačítanie

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Asterisk voicemail extension
sk: Odstrániť rozšírenie Asterisk voicemail

en: Remove Authorized Service extension
sk: Odstrániť rozšírenie Authorized Service

en: Remove EDU person extension
sk: Odstrániť rozšírenie EDU person

en: Remove FreeRadius extension
sk: Odstrániť rozšírenie FreeRadius

en: Remove IP address extension
sk: Odstrániť rozšírenie IP adresa

en: Remove Samba 3 extension
sk: Odstrániť rozšírenie Samba 3

en: Remove Shadow account extension
sk: Odstrániť rozšírenie Shadow account

en: Remove Zarafa extension
sk: Odstrániť rozšírenie Zarafa

en: Remove host extension
sk: Odstrániť rozšírenie host

en: Remove password
sk: Odstrániť heslo

en: Remove password self reset extension
sk: Odstrániť rozšírenie obnovenia hesla

en: Remove phpGroupWare extension
sk: Odstrániť rozšírenie phpGroupWare

en: Remove selected entries
sk: Odstrániť zvolené položky

en: Remove this account type
sk: Odstrániť tento typ účtov

en: Remove/replace photo
sk: Odstrániť/nahradiť fotografiu

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename <b>%s</b> to a new object.
sk: Premenovať <b>%s</b> na nový objekt.

en: Rename profile
sk: Premenovať profil

en: Rename successful!
sk: Premenovanie úspešné!

en: Rename this entry
sk: Premenovať túto položku

en: Renamed profile.
sk: Premenovaný profil.

en: Renaming
sk: Premenovávanie

en: Repeat password
sk: Zopakujte heslo

en: Replaced $user or $group in homedir.
sk: Nahradené $user alebo $group v domovskom adresári.

en: Reply-to address
sk: Adresa Reply-to

en: Reply-to address for password mails is invalid.
sk: Adresa Reply-to pre emaily s heslom nie je paltná.

en: Require password change on first login
sk: vyžadovať mzenu hesla pri prvom prihlásení

en: Required attribute for objectClass(es)
sk: Povinný atribút pre objectClass

en: Required attributes
sk: Vyžadované atribúty

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset changes
sk: Obnoviť zmeny

en: Reset password
sk: Obnoviť heslo

en: Reset time after lockout
sk: Čas obnovenia po zablokovaní

en: Reset time after lockout must be are natural number.
sk: Čas obnovenia po zablokovaní musí byť prirozdené číslo.

en: Resource settings
sk: nastavenie zdrojov

en: Restrict caller ID
sk: Obmedziť ID volajúceho

en: Retrieving DN
sk: Získavnie DN

en: Reverse zone names
sk: Mená revezvných zón

en: Rights for the home directory
sk: Práva domovského adresára

en: Role name
sk: Meno role

en: Room
sk: Miestnosť

en: Room number
sk: Číslo miestnosti

en: Routing address
sk: Smerovacia adresa

en: Run group(s)
sk: Skupina(y) na spustenie

en: Run groups
sk: Skupiny na spustenie

en: Run user
sk: Používateľ na spustenie

en: Run users
sk: Používatelia na spustenie

en: SASL mechanisms
sk: Mechanizmus SASL

en: SIP URI for a realtime peer.
sk: SIP URI partnera v reálnom čase.

en: SIP user agent identification.
sk: Identifikácia používateľského agenta SIP.

en: SSH connection
sk: Spojenie SSH

en: SSH connection could be established.
sk: Nemožno vytvoriť spojenie SSH.

en: SSH public key
sk: Verejný kľúč SSH

en: SSH public key(s)
sk: Verejný kľúč(e) SSH

en: SSL port
sk: Port SSL

en: Samba 3 domain SID is invalid!
sk: Neplatný SID domény Samba 3!

en: Samba 3 domain entries
sk: Položky doména Samba 3

en: Samba RID
sk: RID Samby

en: Samba RID number
sk: Číslo RID Samby

en: Samba display name
sk: Zobrazené meno Samby

en: Samba domain
sk: Doména Samby

en: Samba domain name
sk: Meno domény Samby

en: Samba domains
sk: Domény Samba

en: Samba group type
sk: Typ skupiny Samby

en: Samba password
sk: Heslo Samby

en: Samba workstations
sk: Stanice Samba

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save
sk: Uložiť

en: Save a dump of this object
sk: Uloží výpis tohoto objektu

en: Save a dump of this object and all of its children
sk: Uloží výpis tohoto objektu a všetkých jeho potomkov

en: Save as file
sk: Uložiť ako súbor

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Schema browser
sk: Prehliadač schémy

en: Schema suffix
sk: Prípona schémy

en: Schema test
sk: Test schémy

en: Scoped affiliation
sk: Rola vzťahu

en: Script path
sk: Cesta skriptu

en: Script path is invalid!
sk: Cesta skriptu nie je platná!

en: Script rights are invalid!
sk: Práva skriptu nie sú platné!

en: Script server is invalid!
sk: Server skriptu

en: Script servers
sk: Servery skriptu

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Results
sk: Výsledky hľadania

en: Search filter
sk: Filter hľadania

en: Search returned no results
sk: hľadanie vrátilo prázdny výsledok

en: Search scope
sk: Rozash hľadania

en: Search tree suffix for users
sk: Prípona stromu hľadania používateľov

en: Section
sk: Sekcia

en: Security error: The file being uploaded may be malicious.
sk: Bezpečnostná chyba: Nahrávaný súbor môže byť škodlivý.

en: Security group
sk: Bezpečnostná skupina

en: Security questions
sk: Bezpečnostné otázky

en: Security settings
sk: Nastavenia bezpečnosti

en: See also
sk: Ďalšie informácie

en: See the manual for instructions to solve this problem.
sk: Inštrukcie na vyriešenie tohoto problému hľadajte v manuáli.

en: Select a template for the creation process
sk: Vyberte šablónu na vytvorenie

en: Select a template to edit the entry
sk: Vyberte šablónu na úpravu položku

en: Select all
sk: Vybrať všetky

en: Select an LDIF file
sk: Vyberte súbor LDIF

en: Select host
sk: Vyberte stroj

en: Select user
sk: Vyberte používateľa

en: Selected groups
sk: Zvolené skupiny

en: Selected modules
sk: Zvolené moduly

en: Selected users
sk: Zvolení používatelia

en: Self service configuration
sk: Nastavenie samoobslužnej služby

en: Self service configuration editor
sk: Editor nastavenia samoobslužnej služby

en: Self service login
sk: Prihlásenie samoobslužnej časti

en: Send via mail
sk: Poslať emailom

en: Serial number
sk: Sériové číslo

en: Server address
sk: Adresa servera

en: Server address is invalid!
sk: Adresa servera nie je platná!

en: Server information
sk: Informácie o serveri

en: Server list
sk: Zoznam serverov

en: Server profile
sk: Profil servera

en: Server settings
sk: Nastavenia servera

en: Server statistics
sk: Štatistiky servera

en: Server time
sk: Čas servera

en: Service name (e.g. sshd, imap, ftp). Enter one service per entry.
sk: Meno služby (napr. sshd, imap, ftp). Zadajte jednu službu na položku.

en: Session timeout
sk: Časový limit relácie

en: Set
sk: Nastaviť

en: Set also for Samba 3
sk: Nastaviť aj pre Samba 3

en: Set also for Shadow
sk: Nastaviť aj pre Tieňové heslá

en: Set password
sk: Nastaviť heslo

en: Set primary group as memberUid
sk: Nastaviť primárnu skupinu ako memberUid

en: Set profile password
sk: Nastaviť heslo profilu

en: Set random password
sk: Nastaviť náhodné heslo

en: Set specific password
sk: Nastaviť heslo

en: Set the search results to 0 to retrieve all available records.
sk: Nastavte výsledky hľadania na 0 aby ste získali všetky dostupné záznamy.

en: Set this only if your LDAP schema allows that groups may not have any members (e.g. if you use OpenDJ).
sk: Toto nastavte, len ak vaša schéma LDAP dovoľuje skupiny bez členov (napr. ak používate OpenDJ).

en: Sets the group password.
sk: Nastaviť heslo skupiny.

en: Shadow
sk: Tieňové heslá

en: Shadowing
sk: Tieňovanie

en: Shared store only
sk: Len zdieľané úložisko

en: Should DDNS (Dynamic DNS) be activated?
sk: Má byť aktivované DDNS (Dynamické DNS)?

en: Should fix IP addresses be added to the DNS server?
sk: Majú byť pevné adresy IP pridané do servera DNS?

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show LDIF file
sk: Zobraziť súbor LDIF

en: Show attributes
sk: Zobraziť atribúty

en: Show internal attributes
sk: Zobraziť interné atribúty

en: Show only Asterisk accounts
sk: Zobraziť len účty Asterisk

en: Show primary group members as normal group members
sk: Zobraziť primárny členov skupiny ako bežných členov skupiny

en: Single valued
sk: Jedna hodnota

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Soft block
sk: Mäkký blok

en: Soft block limit
sk: Mäkký limit blokov

en: Soft block limit.
sk: Mäkký limit blokov.

en: Soft inode
sk: Mäkký inod

en: Soft inode (files) limit.
sk: Mäkký limit inodov (súborov).

en: Soft inode limit
sk: Mäkký limit inodov

en: Some IMAP servers store mailboxes with a prefix (e.g. "user" for Cyrus which results in "user.username").
sk: Niektoré servery IMAP uchovávajú poštové schránky s predponou (napr. Cyrus používa „user”, čoho výsledkom je „user.meno  používateľa”).

en: Some attributes (%s) were modified and are highlighted below.
sk: Niektoré atribúty (%s) boli zmenené a sú nižšie zvýraznené.

en: Some required information is missing
sk: Niektoré povinné informácie chýbajú

en: Sorry this help id ({bold}%s{endbold}) is not available for this module ({bold}%s{endbold}).
sk: Prepáčte, ale toto ID pomocníka ({bold}%s{endbold}) nie je dostupné pre tento modul ({bold}%s{endbold}).

en: Sorry this help number ({bold}%d{endbold}) is not available.
sk: Prepáčte, ale toto číslo pomocníka ({bold}%d{endbold}) nie je dostupné.

en: Special user
sk: Špeciálny používateľ

en: Specifies a filter that matches the members (e.g. "(mail=*@zarafa.nl)").
sk: Udáva filter, ktorý hľadá zhody členov (napr. „(mail=*@zarafa.sk)”).

en: Specifies if the mail should be sent as text or HTML.
sk: Udáva, či má byť email poslaný ako text alebo ako HTML.

en: Specifies if the user can call forward.
sk: Udáva, či používateľ môže presmerovať hovory.

en: Specifies if this group has security possibilities.
sk: udáva, či skupina má bezpečnostné možnosti.

en: Specifies if this server contains the public store. This may be changed only for new entries.
sk: Udáva, či tento server obsahuje verejné úložisko. Toto možno zmeniť len pri nových položkách.

en: Specifies if users are allowed to change their own passwords or not.
sk: Udáva, či si používatelia môžu zmeniť svoje heslá alebo nie.

en: Specifies the LDAP base where to search for members (e.g. "ou=zarafa,dc=company,dc=com").
sk: Udáva základ LDAP, kde budú hľadaní členovia (napr. „ou=zarafa,dc=spolocnost,dc=sk”).

en: Specifies the attribute that should be used to reference the entries. If you would like to reference also groups then this must be set to "dn".
sk: Udáva atribút, ktorý má byť použitý na odkazovanie položiek. Ak chcete odkazovať aj skupiny, potom musí byť nastavený na „dn”.

en: Specifies the capacity of this resource.
sk: Udáva kapacitu tohoto zdroja.

en: Specifies the maximum number of seconds before a password is due to expire that expiration warning messages will be returned to a user.
sk: Udáva maximálny počet sekúnd do vypršania hesla, počas ktorých bude používateľovi zobrazovaná varovanie na vypršanie hesla.

en: Specifies the maximum number of seconds that a connection can be idle before the session is terminated.
sk: Udáva maximálny počet sekúnd, počas ktorých môže byť spojenie nečinné pred tým ako bude relácia prerušená.

en: Specifies the minimum number of characters that will be accepted in a password.
sk: Udáva maximálny počet znakov hesla používateľa.

en: Specifies the number of consecutive failed login attempts after which the password may not be used to login.
sk: udáva počet, po sebe idúcich, neúspešných pokusov o prihlásenie, po ktorých heslo nebude možné použiť na prihlásenie.

en: Specifies the number of previously used passwords which should be saved in the password history. New passwords can only be set if they are not in the password history.
sk: Udáva počet predošlých hesiel, ktoré majú byť uložené v histórii hesiel. Nové heslá bude možno nastaviť, iba ak nebudú v histórii hesiel.

en: Specifies the number of seconds after which old consecutive failed login attempts are purged from the failure counter, even though no successful authentication has occurred.
sk: Udáva počet sekúnd, po ktorých sú staré neúspešné pokusy o prihlásenie zahodené z počítadla neúspechov, hoci nedošlo k úspešnému prihláseniu.

en: Specifies the number of seconds during which the password cannot be used to login due to too many consecutive failed bind attempts.
sk: Udáva počet sekúnd, počas ktorých nemožno heslo použiť na prihlásenie, kvôli veľkému počtu po sebe idúcich neúspešných pokusov o prihlásenie.

en: Specifies the person's affiliation within a particular security domain in broad categories such as student, faculty, staff, alum, etc.
sk: Udáva pričlenenie osoby v rámci danej bezpečnostnej domény v častých kategóriach, ako študent, fakulta, učiteľ, apod.

en: Specifies the person's primary relationship to the institution in broad categories such as student, faculty, staff, alum, etc.
sk: Udáva hlavný vzťah osoby k inštitúcii v bežnej kategórii, ako študent, fakulta, učiteľ, apod.

en: Specifies the person's relationship(s) to the institution in broad categories such as student, faculty, staff, alum, etc.
sk: Udáva vzťah osoby k inštitúcii v bežnej kategórii, ako študent, fakulta, učiteľ, apod.

en: Specifies the user's pickup group.
sk: Udáva skupinu príjemcov používateľa.

en: Specifies whether the user is an admin. System administrators may additionally create, modify and delete companies.
sk: Udáva, či je používateľ administrátorom. Administrátori systému môžu naviac vytvoriť, zmeniť alebo odstrániť spoločnosti.

en: Specifies whether the user's existing password must be sent along with their new password when changing a password. Attention, LAM does not support password changes which require the old password.
sk: Udáva, či má byť, pri zmene hesla, existujúce heslo používateľa poslané spolu s jeho novým heslom. Upozornenie, LAM nepodporuje zmeny hesla, ktoré vyžadujú staré heslo.

en: Specify attributes and values
sk: Zadajte atribúty a hodnoty

en: Standard LDAP search filter. Example: (&(sn=Smith)(givenName=David))
sk: Štandardný filter hľadania LDAP. Príklad: (&(sn=Hraško)(givenName=Janko))

en: Start time
sk: Čas začiatku

en: State
sk: Územný celok

en: Static text
sk: Statický text

en: Step %s of %s
sk: Krok %s z %s

en: Steve
sk: Janko

en: Steve Miller
sk: Janko Hraško

en: Steve Miller,Room 2.14,123-123-1234,123-123-1234
sk: Janko Hraško,Miestnosť 123,123-123-1234,123-123-1234

en: Steve, Stevo
sk: Janko, Jano

en: Street
sk: Ulica

en: Structure name
sk: Meno štruktúry

en: Sub (entire subtree)
sk: Vnorenie (celý podstrom)

en: Subgroups
sk: Podskupiny

en: Subject
sk: Predmet

en: Subnet
sk: Podsieť

en: Subnet mask
sk: Maska podsiete

en: Substring Rule
sk: Pravidlo podreťazca

en: Success
sk: Úspešné

en: Successfully deleted DN %s
sk: Úspešne odstránený DN %s

en: Sudo role
sk: Rola sudo

en: Sudo role management
sk: Správa rolí sudo

en: Sudo roles
sk: Role sudo

en: Suffix
sk: Prípona

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Switch entries
sk: Prepnúť položky

en: Sync Asterisk password with Unix password
sk: Synchronizovať heslo Asterisk s heslom Unix

en: Sync Asterisk voicemail password with Unix password
sk: Synchronizovať heslo hlasovej schránky Asterisk s heslom Unix

en: Sync Samba LM password with Unix password
sk: Synchronizovať heslo Samba LM s heslom Unix

en: Sync Samba NT password with Unix password
sk: Synchronizovať heslo Samba NT s heslom Unix

en: Syntaxes
sk: Syntax

en: System administrator
sk: Administrátor systému

en: System logging
sk: Systémový záznam

en: TLS cannot be combined with ldaps://.
sk: TLS nemožno kombinovať s ldaps://.

en: Target of invitation policy is invalid!
sk: Cieľ politiky privítania nie je platný!

en: Telephone number
sk: Číslo telefónu

en: Temp
sk: Dočasný

en: Temp, contract until december
sk: Dočasný, zmluva do decembra

en: Template
sk: Šablóna

en: Templates
sk: Šablóny

en: Terminal server options
sk: Voľby terminálového servera

en: Tests
sk: Testy

en: Text field
sk: Textové pole

en: The "NetID" of the person for the purposes of inter-institutional authentication. It should be represented in the form "user@scope" where scope defines a local security domain.
sk: „NetID” osoby na účely interného overenia. Môže byť uvedené v podobe „používateľ@rozsah”, kde rozsah definuje lokálnu bezpečnostnú doménu.

en: The Cyrus mail quota for users in MBytes, leave blank for unlimited space.
sk: Kvóta Cyrus mail pre používateľov v megabajtoch, nechajte prázdne pre neobmedzené miesto.

en: The DHCP ranges were changed to fit for the new subnet.
sk: Rozsahy DHCP boli zmenené tak, aby zodpovedali novej podsieti.

en: The DN of the directory entry representing the institution with which the person is associated.
sk: DN položky adresára, ktorá reprezentuje inštitúciu, s ktorou je osoba spojená.

en: The DN of the directory entry representing the person's primary organisational unit.
sk: DN položky adresára, ktorá reprezentuje primárnu organizačnú jednotku osoby.

en: The DNs of the directory entries representing the person's organisational units.
sk: DN položky adresára, ktorá reprezentuje organizačné jednotky osoby.

en: The ID of this group was changed. You can update all user and host entries to the new group ID.
sk: ID tejto skupiny bolo zmenené. Môžete aktualizovať položky všetkých používateľov a strojov na nové ID skupiny.

en: The IP address %s is invalid!
sk: Adresa IP %s nje je platná!

en: The IP address does not match the subnet.
sk: Adresa IP nepatrí do podsiete.

en: The IP address is already in use.
sk: Adresa IP je už používaná.

en: The IP address is invalid.
sk: Adresa IP nie je platná.

en: The IP address of the PC.
sk: Adresa IP počítača.

en: The IP address(es) of the DNS servers. Multiple addresses are separated by ",". Example: 192.168.0.10, 192.168.0.11
sk: Adresa(y) IP servera(ov) DNS. Viac adries IP možno oddeliť „,”. Príklad: 192.168.0.10, 192.168.0.11

en: The IP addresses of the Netbios name servers (e.g. "123.123.123.123, 123.123.123.124").
sk: Adresa(y) IP menných serverov NetBIOS (napr. „123.123.123.123, 123.123.123.124”).

en: The IP does not match the subnet.
sk: Adresa IP nepatrí do podsiete.

en: The MAC address of the PC. Example: 11:22:33:44:55:aa
sk: Adresa MAC počítača. Príklad: 11:22:33:44:55:aa

en: The Netbios server is invalid.
sk: Server NetBIOS nie je platný.

en: The PC name may not be longer than 20 characters.
sk: Meno stroja nemôže byť dlhšie ako 20 znakov.

en: The PC name may only contain A-Z, a-z and 0-9.
sk: Meno stroja môže obsahovať len A-Z, a-z a 0-9.

en: The PC name needs to be at least 2 characters long.
sk: Meno stroja musí byť aspoň 2 znaky dlhé.

en: The PDF structure defines what information is exported as PDF file and how the pages are structured. You can manage the PDF structures in the PDF editor (under "Tools").
sk: Štruktúra PDF definuje, ktoré informácie sú exportované do súboru PDF a ako sú štruktúrované strany. Štruktúry PDF môžete spravovať v Editore PDF (pod "Nástroje").

en: The RDN field is empty.
sk: Pole RDN je prázdne.

en: The Radius realm of this account.
sk: Autentifikačná doména (realm) tohoto účtu

en: The SID of your Samba server. Get it with "net getlocalsid".
sk: SID vášho servera Samba. Získate ho pomocou „net getlocalsid”.

en: The TLS encryption could not be started.
sk: Nemožno spustiť šifrovanie TLS.

en: The UID ranges for users and hosts overlap! This is a problem because LAM uses the highest UID in use + 1 for new accounts. Please set the minimum UID to equal values or use independent ranges.
sk: Rozsahy UID používateľov a strojov sa prekrývajú! Je to problém, pretože LAM používa na nové účty najvyššie použité UID + 1. Prosím, nastavte minimálne UID na rovnaké hodnoty alebo použite nezávislé rozsahy.

en: The Unix socket or named pipe to the server.
sk: Unixový soket alebo pomenovaná rúra servera.

en: The account context is invalid.
sk: Kontext účtu nie je platný.

en: The account context stores information about the dial plan.
sk: Kontext účtu uchováva informácie a pláne vytáčania.

en: The account type is invalid.
sk: Typ účtu nie je platný.

en: The account will be locked after this date.
sk: Účet bude po tomto dátume uzamknutý.

en: The account will be saved under this LDAP suffix.
sk: Účet bude uložený pod touto príponou LDAP.

en: The answer needs to be at least %s characters long.
sk: Odpoveď musí byť dlhá aspoň %s znakov.

en: The answer to the security question is wrong.
sk: Odpoveď na bezpečnostnú otázku nie je správna.

en: The attribute %s is not supported for the object class(es) %s by your LDAP server.
sk: Atribút %s nie je podporovaný pre triedu(y) objektu %s vášho servera.

en: The attribute to modify doesn't match the one specified by %s.
sk: Atribút na modifikáciu nezodpovedá tomu, ktorý je zadaný pomocou %s.

en: The attribute value does not exist
sk: Hodnota atribútu neexistuje

en: The caller ID format is invalid.
sk: Formát ID volajúceho nie je platný.

en: The container you specified (%s) does not exist. Please try again.
sk: Kontajner, ktorý ste zadali (%s) neexistuje. Prosím, skúste znova.

en: The country name of the user.
sk: Meno krajiny používateľa.

en: The default gateway is invalid.
sk: Predvolená brána nie je platná.

en: The destination entry (%s) already exists.
sk: Cieľová položka (%s) už existuje.

en: The domain name includes invalid characters. Valid characters are A-Z, a-z, 0-9, ".", "_","-".
sk: Doménové meno obsahuje neplatné znaky. Platné znaky sú A-Z, a-z, 0-9, „.”, „_”, „-”.

en: The domain name needs to have at least 3 characters.
sk: Doménové meno musí byť dlhé aspoň 3 znaky.

en: The domain name of the subnet.
sk: Doménové meno podsiete.

en: The email address is invalid.
sk: Emailové adresa nie je platná.

en: The ending IP address of the range.
sk: Koncová adresa je mimo rozsahu.

en: The entered Netbios node type does not exist.
sk: Zadaný typ uzla NetBIOS neexistuje.

en: The entry (%s) does not exist.
sk: Položka (%s) neexistuje.

en: The entry does not exist and will be ignored
sk: Položka neexistuje a bude ignorovaná

en: The expiration date is invalid.
sk: Dátum vypršania nie je platný.

en: The expiration date must be in format DD-MM-YYYY HH:MM.
sk: Dátum vypršania musí byť vo formáte DD-MM-YYYY HH:MM.

en: The extension context is invalid.
sk: Kontext rozšírenia nie je platný.

en: The file you chose is either empty or does not exist.
sk: Súbor, ktorý ste zvolili je buď prázdny alebo neexistuje.

en: The file you selected was only partially uploaded, likley due to a network error.
sk: Súbor, ktorý ste zvolili bol nahraný len čiastočne, pravdepodobne kvôli chybe siete.

en: The file you uploaded is too large. Please check php.ini, upload_max_size setting
sk: Súbor, ktorý nahrávate je príliš veľký. Prosím, skontrolujte nastavenie upload_max_size v php.ini

en: The following suffix(es) are missing in LDAP. LAM can create them for you.
sk: Nasledujúce prípony chýbajú v LDAP. LAM ich môže pre vás vytvoriť.

en: The format of the logon hours field is invalid!
sk: Formát doby prihlásenia nie je platný!

en: The format of this custom script setting is invalid.
sk: Formát nastavenia tohoto vlastného skriptu nie je platný.

en: The format to show the query results
sk: Formát zobrazenia výsledkov dopytu

en: The full DN of the new entry to be created when copying the source entry
sk: Úplný DN novej položky, ktorá má byť vytvorená pri kopírovaní zdrojovej položky

en: The full name is invalid.
sk: Celé meno nie je platné.

en: The given user name matches multiple LDAP entries.
sk: Zadané meno používateľa zodpovedá viacerým položkám LDAP.

en: The grace authentication limit specifies the number of times that an expired password may be used to login.
sk: Limit odkladu autentifikácie udáva koľko krát môže byť na prihlásenie použité vypršané heslo.

en: The group name(s) for this account.
sk: Men skupiny(ín) tohoto účtu.

en: The headline for a new section must contain at least one character.
sk: Hlavička novej sekcie musí obsahovať aspoň jeden znak.

en: The home directory will be connected under this drive letter.
sk: Domovský adresár bude pripojený pod týmto písmenom disku.

en: The host name is invalid.
sk: Meno stroja nie je platné.

en: The initials of the user's first names.
sk: Iniciály krstného mena používateľa.

en: The key enables the DHCP server to perform DNS updates. The key is generated with "genDDNSkey".
sk: Kľúč dovoľuje serveru DHCP vykonávať aktualizácie DNS. Kľúč je generovaný pomocou „genDDNSkey”.

en: The lease time is invalid.
sk: Čas pridelenia nie je platný.

en: The lease time specifies after how many seconds the client should request a new IP address.
sk: Čas pridelenia udáva počet sekúnd, po ktorých uplynutí musí klient požiadať o novú adresu IP.

en: The list of commands which may be run.
sk: Zoznam príkazov, ktoré môžu byť spustené.

en: The list of hosts from which the user may run the commands.
sk: Zoznam strojov, z ktorých môže používateľ púšťať príkazy.

en: The list of users who own this sudo role and may run the commands.
sk: Zoznam používateľov, ktorí vlastnia túto rolu sudo a môžu spúšťať príkazy.

en: The log file is empty or contains invalid characters! Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9, /, \, ., :, _ and -.
sk: Súbor záznamu je prázdny alebo obsahuje neplatné znaky! Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9, /, \, ., :, _ a -.

en: The login name of your IMAP user who has rights to create/delete mailboxes.
sk: Prihlasovacie meno používateľa IMAP, ktorý má právo pridávať/odstraňovať emailové schránky.

en: The mail text of all password mails.
sk: Texta emailu všetkých emailov s heslami.

en: The mailbox format is invalid.
sk: Formát emailovej schránky nie je platný.

en: The maximum lease time is invalid.
sk: Maximálna doba pridelenia nie je platná.

en: The maximum lease time specifies after how many seconds the client must request a new IP address.
sk: maximálny čas pridelenia udáva počet sekúnd, po ktorých uplynutí musí klient požiadať o novú adresu IP.

en: The module %s is not yet ready.
sk: Modul %s zatiaľ nie je pripravený.

en: The name for that PDF-structure you submitted is not valid. A valid name must consist of the following characters: 'a-z','A-Z','0-9','_','-'.
sk: Názov štruktúry PDF, ktorý ste zadali nie je platný. Platné meno sa môže skladať len z nasledujúcich znakov: 'a-z','A-Z','0-9','_','-'.

en: The name of a command to execute. The available commands may be listed at the Asterisk command line by executing "core show applications".
sk: Meno príkazu na vykonanie. Dostupné príkazy môžu byť vypísané v príkazovom riadku Asterisk zadaním „core show applications”.

en: The name of the PC.
sk: Meno počítača.

en: The name of the extension (e.g. voicemail or sip).
sk: Meno rozšírenia (napr. voicemail alebo sip).

en: The name of the server where the mailbox is located.
sk: Meno servera, na ktorom je poštová schránka umiestnená.

en: The name of the subnet. Example: 192.168.10.0
sk: Meno podsiete. Napríklad: 192.168.10.0

en: The name of your Windows domain or workgroup.
sk: Meno vašej domény alebo pracovnej skupiny Windows.

en: The net mask for the IP address.
sk: Sieťová maska pre adresy IP.

en: The net mask is derived from the subnet mask. LAM will calculate it automatically.
sk: Sieťová maska je odvodená od masky podsiete. LAM ju vypočíta automaticky.

en: The net mask is invalid.
sk: Sieťová maska nie je platná.

en: The new password will be stored in the directory after you save this account.
sk: Nové heslo bude v adresári uložené po uložení tohoto účtu.

en: The number of milliseconds for the last qualify.
sk: Počet milisekúnd poslednej kontroly.

en: The number of users who may login to LAM is restricted. This can be either a fixed list of DNs or LAM can search LDAP to find a DN which matches the given user name.
sk: Počet používateľov, ktorí sa môžu prihlásiť do LAM je obmedzený. Môže to byť buď pevný zoznam DN alebo môže LAM prehľadať LDAP a nájsť DN, ktoré vyhovujú zadanému používateľskému menu.

en: The object class %s is not supported by your LDAP server.
sk: Trieda objektu %s nie je vašim serverom LDAP podporovaná.

en: The office name of the user (e.g. YourCompany, Human Resources).
sk: Oddelenie používateľa (napr. VašaSpoločnosť, Ľudské zdroje).

en: The operation was stopped because of the above errors.
sk: Operácia bola zastavená, kvôli uvedeným chybám.

en: The options have bad format.
sk: Voľby má zlý formát.

en: The owners of this device.
sk: Vlastníci tohoto zariadenia.

en: The owners of this group.
sk: Vlastníci tejto skupiny.

en: The pager number has bad format.
sk: Číslo pagera má zlý formát.

en: The password is invalid! Please try again.
sk: Neplatné heslo! Prosím, skúste znova.

en: The password is too short. You have to enter at least %s characters.
sk: Heslo je príliš krátke. Musíte zadať aspoň %s znakov.

en: The password is too weak. You have to enter at least %s different character classes (upper/lower case, numbers and symbols).
sk: Heslo je príliš jednoduché. Musíte zadať aspoň %s rôznych znakových tried (veľké/malé písmená, číslice a špeciálne znaky).

en: The password is too weak. You have to enter at least %s lower case characters.
sk: Heslo je príliš jednoduché. Musíte zadať aspoň %s malých písmen.

en: The password is too weak. You have to enter at least %s numeric characters.
sk: Heslo je príliš jednoduché. Musíte zadať aspoň %s číslic.

en: The password is too weak. You have to enter at least %s symbolic characters.
sk: Heslo je príliš jednoduché. Musíte zadať aspoň %s špeciálnych znakov.

en: The password is too weak. You have to enter at least %s upper case characters.
sk: Heslo je príliš jednoduché. Musíte zadať aspoň %s veľkých písmen.

en: The password of your IMAP admin user. The login name for the IMAP admin user is stored in the LAM server profile.
sk: Heslo administrátora IMAP. Prihlasovacie meno administrátora IMAP je uložené v profile servera LAM.

en: The password was set to:
sk: Heslo bolo nastavené na:

en: The password(s) were set to:
sk: Heslo(á) boli nastavené na:

en: The post office box of the user's address.
sk: P.O. box adresy používateľa.

en: The postal code of the user's address.
sk: Poštové smerovacie číslo adresy používateľa.

en: The primary group for this account. You can insert a GID number or a group name.
sk: Primárna skupina tohoto účtu. Môžete zadať číslo GID alebo meno skupiny.

en: The primary group the host should be member of.
sk: Primárna skupina stroja, ktorej má byť členom.

en: The primary group the user should be member of.
sk: Primárna ksupina používateľa, ktorej má byť členom.

en: The priority is a sequence number used to order the execution of commands. Commands are executed beginning with the lowest sequence number.
sk: Priorita je číslo, použité na zostavenie poradia vykonania príkazov. Príkazy s nižším číslom sú vykonané skôr.

en: The range conflicts with another range.
sk: Rozsah je v konflikte s iným rozsahom.

en: The range end needs to be greater than the range start.
sk: Koniec rozsahu musí byť väčší ako jeho začiatok.

en: The room number of the employee's office.
sk: Číslo miestnosti kancelárie zamestnanca.

en: The scope in which to search
sk: Rozsah, v ktorom hľadať

en: The scripts will be run on your web server in the user context of your web server (e.g. apache/www-data).
sk: Skripty budú spustené na vašom webovom serveri, s právami používateľa vášho webového servera (napr. apache/www-data).

en: The selected options will not be managed inside LAM. You can use this to reduce the number of displayed input fields.
sk: Zvolené voľby nebudú v LAM spravované. Môžete to použiť na zmenšenie počtu zobrazených vstupných polí.

en: The source and destination DN are the same.
sk: Zdrojové a cieľové DN sú rovnaké.

en: The starting IP address of the range.
sk: Počiatočná adresa IP je rozsahu.

en: The state where the user resides or works.
sk: Územný celok, v ktorom používateľ sídli alebo pracuje.

en: The static text must contain at least one character.
sk: Statický text musí obsahovať aspoň jeden znak.

en: The street name of the user's address.
sk: Meno ulice adresy používateľa.

en: The subject of all password mails.
sk: Predmet všetkých emailov s heslami.

en: The subnet is already in use.
sk: Podsieť už je použitá.

en: The subnet is invalid.
sk: Podsieť nie je platná.

en: The subnet mask is invalid.
sk: Maska podsiete nie je paltná.

en: The subnet mask of the network.
sk: Maska podsiete danej siete.

en: The sudo commands are executed with these group memberships.
sk: Príkazy sudo sú spúšťané členmi tejto skupiny.

en: The sudo commands may be run as these users (e.g. root).
sk: Príkazy sudo môžu byť spustené s právami týchto používateľov (napr. root).

en: The url attribute value should begin with file://.
sk: Hodnota atribútu URL musí začínať file://.

en: The user account is non-active and login is disabled.
sk: Používateľský účet nie je aktívny a prihlásenie je zakázané.

en: The user will get warned when his mailbox reaches this limit.
sk: Používateľ bude upozornený, keď jeho emailová schránka dosiahne tento limit.

en: The user's call groups.
sk: Skupiny volajúcich používateľa.

en: The user's email address.
sk: Emailové adresy používateľa.

en: The user's fax number.
sk: Číslo faxu používateľa.

en: The user's mobile number.
sk: Číslo mobilu používateľa.

en: The user's organisation name.
sk: Organizačné meno používateľa.

en: The user's private telephone number.
sk: Súkromné telefónne číslo používateľa.

en: The user's telephone number.
sk: Telefónne číslo používateľa.

en: The user's unique employee number.
sk: Unikátne osobné číslo používateľa.

en: The value for the Samba 3 field "User can/must change password" needs to be a number.
sk: Hodnota poľa Samba 3 „Používateľ môže/musí zmeniť heslo” musí byť číslo.

en: The voicemail context name is invalid.
sk: Meno hlasovej schránky nie je platné.

en: The were no attributes marked as an RDN attribute.
sk: Žiadne atribúty neboli označené ako atribút RDN.

en: The wildcard for the new password is @@newPassword@@.
sk: Zástupný reťazec hesla je @@newPassword@@.

en: There are <b>%s</b> members in group <b>%s</b>:
sk: <b>%s</b> členov skupiny <b>%s</b>:

en: There are still users who have this group as their primary group.
sk: Stále existujú používatelia, ktorí majú túto skupinu ako svoju primárnu skupinu.

en: There can be only one group of this type.
sk: Môže existovať len jedna skupina tohoto typu.

en: There is already another user with this caller ID.
sk: Už existuje iný používateľ s týmto ID volajúceho.

en: There is already another user with this mailbox name.
sk: Už existuje iný používateľ s takým menom poštovej schránky.

en: There were errors while uploading:
sk: Pri nahrávaní sa vyskytli chyby:

en: There will be %s updates done with this mass update
sk: Pri hromadnej aktualizácii bude urobených %s aktualizácií

en: These are the minimum and maximum numbers to use for group IDs when creating new group accounts. New group accounts will always get the highest number in use plus one.
sk: Minimálne a maximálne hodnoty pre ID skupiny sú použité pri vytváraní nových skupín. Nové skupiny vždy dostanú najvyššie číslo plus jedna.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for machine IDs when creating new accounts for hosts. The range should be different from that of users. New host accounts will always get the highest number in use plus one.
sk: Minimálne a maximálne hodnoty pre ID účtov strojov sú použité pri vytváraní nových strojov. Rozsah musí byť iný ako ten pre používateľov. Nové účty strojov vždy dostanú najvyššie číslo plus jedna.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for user IDs when creating new user accounts. The range should be different from that of machines. New user accounts will always get the highest number in use plus one.
sk: Minimálne a maximálne hodnoty pre ID účtov používateľov sú použité pri vytváraní nových používateľských účtov. Rozsah musí byť iný ako ten pre stroje. Nové účty používateľov vždy dostanú najvyššie číslo plus jedna.

en: These entries specify the members of the netgroup. You can limit the set to a host name, a user name, a domain name or any combination of them.
sk: Tieto položky udávajú členov sieťovej skupiny. Môžete ich obmedziť pomocou mena stroja, mena používateľa, mena domény alebo ich ľubovoľnej kombinácie.

en: These options change the list of potential extension owners below. You can select to show Asterisk accounts or all users. It is also possible to search the tree suffix if you have users which are not in the standard user suffix.
sk: Tieto voľby menia zoznam potencionálnych vlastníkov rozšírení. Môžete si zvoliť zobrazenie účtov Asterisk alebo všetkých používateľov. Je možné aj prehľadávať príponu stromu, ak máte používateľov, ktorí nemajú štandardnú príponu používateľov.

en: This GID number is invalid! Please provide either a number or a group name.
sk: Číslo GID nie je platné! Prosím, zdajte číslo alebo meno skupiny.

en: This HTML code will be placed on top of all self service pages. E.g. you can use this to place your custom logo. Any HTML code is permitted.
sk: Tento kód HTML bude umiestnený na začiatku všetkých samoobslužných stránok. Môžete ho použiť, napríklad, na umiestnenie vlastného loga. Dovolený je akýkoľvek kód HTML.

en: This PC name already exists.
sk: Toto meno stroja už existuje.

en: This account is marked for deletion.
sk: Tento účet je označený na odstránenie.

en: This allows you to define this account as a special user like administrator or guest.
sk: Týmto môžete účet definovať ako špeciálny účet, ako administrátor alebo hosť.

en: This attribute is not defined in the LDAP schema
sk: Tento atribút nie je definovaný v schéme LDAP

en: This attribute is required
sk: Tento atribút je povinný

en: This attribute is required for the RDN.
sk: Tento atribút je povinný pre RDN

en: This can be used to specify if the user has a car license.
sk: Toto môžete použiť na zadanie, či používateľ vlastní vodičský preukaz.

en: This changes the password of the selected profile.
sk: Zmení heslo zvoleného profilu.

en: This changes the profile which is selected by default at login.
sk: Zmení profil, ktorý je predvolene zvolený pri prihlásený.

en: This column is defined to include unique entries but duplicates were found:
sk: Tento stĺpec je definovaný ako jedinečný, ale boli nájdené duplicitné hodnoty:

en: This custom script setting includes an invalid account type.
sk: Nastavenia tohoto vlastného skriptu obsahujú neplatný typ účtu.

en: This custom script setting includes an invalid action type.
sk: Nastavenia tohoto vlastného skriptu obsahujú neplatný typ akcie.

en: This defines the language of the login window and sets this language as the default language. Users can change the language at login.
sk: Definuje jazyk prihlasovacieho okna nastavuje tento jazyk ako predvolený jazyk. Používatelia môžu zmeniť jazyk pri prihlásení.

en: This defines the rights for the home directories which are created by lamdaemon.
sk: Definuje práva domovských adresárov, ktoré sú vytvárané pomocou lamdaemon.

en: This defines what application Asterisk has to start for this user (e.g. SIP/user1).
sk: Definuje, ktorá aplikácia Asterisk má byť pre tohoto používateľa spustená (napr. SIP/pouzivatel1).

en: This deletion request also includes %s child entries.
sk: Tento požiadavok na odstránenie zahŕňa aj %s vnorených položiek.

en: This describes the location of the device.
sk: Popisuje umiestnenie zariadenia.

en: This describes the location of the host.
sk: Popisuje umiestnenie stroja.

en: This describes the location of the user.
sk: Popisuje umiestnenie používateľa.

en: This document was automatically created by LDAP Account Manager
sk: Tento dokument bol vytvorený automaticky pomocou LDAP Account Manager

en: This email address will be set as reply-to address of all password mails.
sk: Táto emailová adresa bude použitá ako adresa na odpovede (reply-to) všetkých emailov s heslami.

en: This email address will be set as sender address of all password mails. If empty the system default (php.ini) will be used.
sk: Táto emailová adresa bude použitá ako adresa odosielateľa všetkých emailov s heslami. Ak necháte prázdne, bude použitá predvolená adresa systému (php.ini).

en: This enables the password self reset function.
sk: Zapína funkciu obnovenia hesla.

en: This entry has no attributes
sk: Táto položka nemá atribúty

en: This entry is the root of a sub-tree containing %s entries.
sk: Táto položka je koreň podstromu, ktorý obsahuje %s položiek.

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: This gecos value is invalid!
sk: Hodnota gecos nie je paltná!

en: This is a comma separated list of IP addresses.
sk: Čiarkou oddelený zoznam adries IP.

en: This is a comma separated list of MAC addresses.
sk: Čiarkou oddelený zoznam adries MAC.

en: This is a comma separated list of delegates.
sk: Čiarkou oddelený zoznam delegátov.

en: This is a comma separated list of eMail aliases.
sk: Čiarkou oddelený zoznam emailových aliasov.

en: This is a comma separated list of invitation policies.
sk: Čiarkou oddelený zoznam politík pozvánok.

en: This is a comma separated list of recipients.
sk: Čiarkou oddelený zoznam príjemcov.

en: This is a comma separated list of the users public email addresses.
sk: Čiarkou oddelený zoznam verejných emailových adries používateľa.

en: This is a list of IP addresses from hosts who may access LAM. You can use "*" as wildcard (e.g. 192.168.0.*).
sk: Zoznam adries IP, z ktorých možno pristupovať k LAM. Môžete použiť zástupný znak „*” (napr. 192.168.0.*).

en: This is a list of members of this group.
sk: Zoznam členov tejto skupiny.

en: This is a list of members of this group. Multiple members are separated by semicolons.
sk: Zoznam členov tejto skupiny. Viacerí členovia môžu byť oddelení bodkočiarkou.

en: This is a list of nick names for this user.
sk: Zoznam prezývok tohoto používateľa.

en: This is a list of the servers where the lamdaemon scripts are stored. LDAP Account Manager will make a SSH connection to the servers with the user name and password provided at login. Multiple servers are separated by semicolons. You can append a descriptive name after a colon.
sk: Zoznam serverov, kde sú uložené skripty lamdaemon. LDAP Account Manager bude vytvárať spojenia SSH na servery s používateľským menom a heslom poskytnutým pri prihlásení. Viacero serverov oddeľujte bodkočiarkami. Za čiarkou môžete poskytnúť popisné meno.

en: This is a list of valid DN entries of all users that are allowed to login to LDAP Account Manager. Please enter one DN per line.
sk: Zoznam platných položiek DN všetkých používateľov, ktorým je dovolené prihlásiť sa do LDAP Account Manager. Prosím, zadajte jedno DN na riadok.

en: This is a structural ObjectClass and cannot be removed.
sk: Je to štrukturálna ObjectClass a nemôže byť odstránená.

en: This is an optional description for this entry.
sk: Voliteľný popis tejto položky.

en: This is needed to find the LDAP DNs of your user accounts. E.g. if you use "uid" and your user inputs "miller" then LAM will search for an account with uid=miller.
sk: Je to potrebné na nájdenie LDAP DN vašich používateľských účtov. Napr., ak použijete „uid” a váš používateľ zadá „jhrasko”, bude LAM hľadať účet s uid=jhrasko.

en: This is not a valid DN!
sk: Toto nie je platné DN!

en: This is not a valid RID number!
sk: Toto nie je platné číslo RID!

en: This is not a valid Samba 3 group type!
sk: Toto nie je platný typ skupiny Samba 3!

en: This is not a valid list of DNs!
sk: Toto nie je platný zoznam DN!

en: This is one of the users public email addresses.
sk: Jedna z verejných emailových adries používateľa.

en: This is one recipient for this alias.
sk: jeden príjemca tohoto aliasu.

en: This is the ID of the user in the Asterisk database. It may contain digits and letters (e.g. user1 or 200134).
sk: ID používateľa v databáze Asterisk. Môže obsahovať číslice a písmena (napr. pouzivatel1 alebo 200134).

en: This is the IP address for the user (e.g. 123.123.123.123).
sk: Adresa IP používateľa (napr. 123.123.123.123).

en: This is the IP address of the network card of the device (e.g. 123.123.123.123).
sk: Adresa IP sieťovej karty zariadenia (napr. 123.123.123.123).

en: This is the LDAP DN of the host's manager.
sk: LDAP DN správcu strojov.

en: This is the LDAP DN of the user's manager. Use this property to represent hierarchies in your company.
sk: LDAP DN správcu používateľov. Použite túto vlastnosť na reprezentáciu hierarchií vo vašej spoločnosti.

en: This is the MAC address of the network card of the device (e.g. 00:01:02:DE:EF:18).
sk: Adresa MAC sieťovej karty zariadenia (napr. 00:01:02:DE:EF:18).

en: This is the SID of the user's primary Windows group.
sk: SID primárnej skupiny Windows používateľa.

en: This is the absolute path to an external script for setting quotas and creating home directories.
sk: Absolútna cesta k externému skriptu na nastavovanie kvót a vytváranie domovských adresárov.

en: This is the account's Windows password.
sk: Heslo účtu Windows.

en: This is the account's full name on Windows systems.
sk: Úplné meno účtu v systémoch Windows.

en: This is the active password policy for this account.
sk: Aktívna politika hesla tohoto účtu.

en: This is the answer to the security question. It allows users to reset their password.
sk: Odpoveď na bezpečnostnú otázku. Umožňuje používateľovi obnoviť svoje heslo.

en: This is the date when the account will expire. Format: DD-MM-YYYY
sk: Dátum vypršania platnosti účtu. Formát: DD-MM-YYYY

en: This is the date when the user changed his password. If you specify a maximum password age then you can force a password change here.
sk: Dátum, kedy používateľ zmenil svoje heslo. Ak zadáte maximálny vek hesla, potom tu môžete vynútiť zmenu hesla.

en: This is the group name which will be shown in Windows.
sk: meno skupiny, ktoré bude zobrazené vo Windows.

en: This is the identifier for the relative DN value. It must be one of the given allowed LDAP attributes (e.g. user accounts usually use "uid" while groups use "cn").
sk: identifikátor relatívnej hodnoty DN. Musí to byť jeden z poskytnutých povolených atribútov LDAP (napr. používateľské účty zvyčajne používajú „uid”, zatiaľčo skupiny používajú „cn”).

en: This is the label for the link to the password self reset. If empty "Forgot password?" will be used.
sk: Menovka odkazu na obnovenie hesla. Ak necháte prázdne, bude použité „Zabudnuté heslo?”.

en: This is the list of attributes to show in the account list. The entries can either be predefined values, "#attribute", or individual ones, "attribute:description". Several entries are separated by semicolons.
sk: Zoznam atribútov, ktoré budú zobrazené v zozname účtov. Položky môžu byť buď preddefinované hodnoty „#atribút” alebo samostatné položky, "atribút:popis". Viacero položiek treba oddeliť bodkočiarkami.

en: This is the machine id (e.g. IP address or host name) from which the user can call/receive calls.
sk: ID stroja (napr. adresa IP alebo meno stroja), z ktorého môže používateľ volať/prijímať volania.

en: This is the mail server for the user.
sk: Poštový server používateľa.

en: This is the minimum length for answers to the security question.
sk: Minimálna dĺžka odpovedí na bezpečnostnú otázku.

en: This is the name of this group.
sk: Meno tejto skupiny.

en: This is the natural name of the host. If empty, the host name will be used.
sk: Prirodzený názov stroja. Ak ponecháte prázdne, bude použité meno stroja.

en: This is the natural name of the user. If empty, the first and last name is used.
sk: Prirodzené meno používateľa. Ak ponecháte prázdne, bude použité krstné meno a priezvisko.

en: This is the natural name of the user. If empty, the first and last name or user name is used.
sk: Prirodzené meno používateľa. Ak ponecháte prázdne, bude použité krstné meno a priezvisko alebo meno používateľa.

en: This is the number of bad logon attempts (0 - 999) before the account is deactivated. 0 means unlimited attempts.
sk: Počet neúspešných pokusov o prihlásenie (0 - 999) pred zablokovaním účtu. 0 znamená neobmedzený počet pokusov.

en: This is the number of passwords which are saved to prevent that users reuse old passwords.
sk: Počet hesiel, ktoré sú ukladané kvôli predchádzaniu opakovania starých hesiel používateľom.

en: This is the number of rows to show in the account list. If more entries are found the list will be split into several pages.
sk: Počet riadkov, zobrazených v zozname účtov. Ak je nájdených viac položiek, zoznam bude rozdelený na viacero stránok.

en: This is the path to the user's home directory.
sk: Cesta domovského adresára používateľa.

en: This is the relative ID (similar to UID on Unix) for Windows accounts. If you leave this empty LAM will calculate the RID from the UID. This can be either a number or the name of a special group:
sk: Relatívne ID (podobné UID v Unixe) pre účty Windows. Ak necháte prázdne, LAM vypočíta RID z UID. Môže to byť buď číslo alebo meno špeciálnej skupiny:

en: This is the relative ID number for your Windows account. You can either enter a number or one of these special accounts:
sk: Relatívne číslo ID vášho účtu Windows. Môže zadať buď číslo alebo jeden z týchto špeciálnych účtov:

en: This is the relative ID number for your host account. If you leave this empty LAM will use: uidNumber*2 + sambaAlgorithmicRidBase.
sk: Relatívne číslo ID účtu vášho stroja. Ak necháte prázdne, LAM použije: uidNumber*2 + sambaAlgorithmicRidBase.

en: This is the server address of your LDAP server. Use ldap:// for unencrypted LDAP connections or TLS encrypted connections. LDAP+SSL (LDAPS) encrypted connections are specified with ldaps://. The port value is optional.
sk: Adresa vášho servera LDAP. Použite ldap:// pre nešifrované pripojenia k LDAP alebo spojenia šifrované pomocou TLS. Šifrované spojenia LDAP+SSL (LDAPS) sú zadané pomocou protokolu ldaps://. Hodnota pre port je voliteľná.

en: This is the suffix for the LDAP tree viewer.
sk: Prípona pre prehliadač stromu LDAP.

en: This is the suffix of the LDAP tree from where to search for LDAP entries. Only entries in this subtree will be displayed in the account list. When creating a new accont this will be the DN where it is saved.
sk: Prípona stromu LDAP, v ktorej budú hľadané položky LDAP. V zozname účtov budú zobrazené len položky v tomto podstrome. Pri vytváraní nového účtu, sú tieto tiež ukladané do tohoto podstromu.

en: This is the target email address for the user's mails.
sk: Cieľová emailová adresa emailov používateľa.

en: This is the target of this alias entry.
sk: Cieľ tejto položky aliasu.

en: This is the time (in minutes) for which the user may not log in after the account was locked. -1 means forever.
sk: Čas (v minútach), po ktorý sa používateľ nebude môcť prihlásiť po zamknutí účtu. -1 znamená navždy.

en: This is the time (in minutes) of inactivity after which a user is automatically logged off.
sk: Čas (v minútach) neaktivity, po ktorom bude používateľ automaticky odhlásený.

en: This is the time in minutes which LAM caches its LDAP searches. Shorter times will stress LDAP more but decrease the possibility that changes are not identified.
sk: Čas v minútach, počas ktorého LAM ukladá svoje hľadania LDAP vo vyrovnávacej pamäti. Kratší čas viac zaťaží LDAP, ale zníži riziko nezaznamenaných zmien.

en: This is the time limit (in days) for other users who want to check future appointments. If you leave this blank the default (60 days) will be set.
sk: Časový limit (v dňoch) pre ostatných používateľov, ktorí chcú kontrolovať budúce stretnutia. Ak necháte toto pole prázdne, bude nastavená predvolená hodnota (60 dní).

en: This is the time zone of your Samba server. LAM needs this information to display the logon hours correctly.
sk: Časová zóna vášho servera Samba. LAM túto informáciu potrebuje na správne zobrazenie prihlasovacích hodín.

en: This is the user's primary Windows group.
sk: Primárna Windows skupina používateľa.

en: This is typically used to allow incoming calls (e.g. from FWD) while having a type=friend entry defined with username and password.
sk: Zvyčajne použité na povolenie prichádzajúcich volaní (napr. z FWD) pri zachovaní definície položky type=friend s používateľským menom a heslom.

en: This is used to mark this account as resource.
sk: Slúži na označenie tohoto účtu ako zdroja.

en: This login shell is invalid!
sk: Tento prihlasovací shell nie je platný!

en: This mail address is already in use:
sk: Táto emailová adresa je už používaná:

en: This mailbox will be created/deleted.
sk: Táto poštová schránka bude vytvorená/odstránená.

en: This object class is obsolete.
sk: Táto trieda objektu je zastaraná.

en: This option allows you to disable the certificate check of your IMAP server certificate. Disabling the certificate check is not recommended.
sk: Voľba umožňuje vypnúť kontrolu certifikátu servera IMAP. Vypnutie kontroly certifikátu nie je odporúčané.

en: This option defines the allowed logon hours for this account.
sk: Udáva povolené hodiny prihlásenia tohoto účtu.

en: This option defines the allowed logon hours for this account. The format is the same as for the LDAP attribute. The 24*7 hours are represented as 168 bit which are saved as 21 hex (21*8 = 168) values. The first bit represents Sunday 0:00 - 0:59 in GMT.
sk: Definuje povolené hodiny prihlásenia tohoto účtu. Formát je rovnaký ako pre atribút LDAP. Týždenný rozvrh (24*7 hodín) je reprezentovaný ako 168 bitov, ktoré sú uložené ako 21 osmičkových (21*8 = 168) hodnôt. Prvý bit udáva Nedeľu 0:00 - 0:59 (v GMT).

en: This pair of extension name and priority already exists.
sk: Pár meno rozšírenia a priorita už existuje.

en: This program is run after the login.
sk: Tento program je spustený po prihlásení.

en: This specifies the reconnect policy.
sk: Udáva politiku opätovného pripojenia.

en: This specifies what to do when the client connection is broken.
sk: udáva čo urobiť, keď je prerušené spojenie s klientom.

en: This text is displayed on top of the self service login page. You can also input HTML code here.
sk: Text, zobrazený na začiatku samoobslužnej prihlasovacej stránky. Môžete tu zadať aj kód HTML.

en: This text is displayed on top of the self service main page. You can also input HTML code here.
sk: Text, zobrazený na začiatku samoobslužnej hlavnej stránky. Môžete tu zadať aj kód HTML.

en: This text should shortly describe your selected LDAP search attribute (e.g. email or user name).
sk: Tento text by mal krátko popísať zvolený atribút hľadania LDAP (napr. email alebo meno používateľa).

en: This tool allows you to customize the PDF pages.
sk: Umožňuje prispôsobenie strán PDF.

en: This user was not found!
sk: Tento používateľ nebol nájdený!

en: This value can only be "Room" or "Equipment".
sk: Táto hodnota môže byť len "Miestnosť" alebo "Vybavenie".

en: This value can only be "true" or "false".
sk: Táto hodnota môže byť len „true” alebo „false”.

en: This value can only be "true", "false" or "system".
sk: Táto hodnota môže byť len „true”, „false” alebo „system”.

en: This value must be a list of user names separated by semicolons.
sk: Táto hodnota musí byť zoznam používateľských mien, oddelených bodkočiarkou.

en: This will create a new organisational unit under the selected one.
sk: Vytvorí novú organizačnú jednotku (OU) vo zvolenej OU.

en: This will create the user's home directory on the specified server.
sk: Vytvorí domovský adresár používateľa na zadanom serveri.

en: This will delete the selected organisational unit. The OU has to be empty.
sk: Odstráni zvolenú organizačnú jednotku (OU). OU musí byť prázdna.

en: This will delete the selected profile.
sk: Odstráni zvolený profil.

en: This will enable the extension automatically if this profile is loaded.
sk: Automaticky zapne rozšírenie, pri načítaní tohoto profilu.

en: This will reset the host's password to a default value.
sk: Nastaví heslo stroja na predvolenú hodnotu.

en: This will set a random password and display it on the screen or send it to the user via mail.
sk: Nastaví náhodné heslo a zobrazí ho na obrazovke, alebo ho pošle používateľovi emailom.

en: This will set a random password and display it on the screen or send it to the user via mail. Please edit your LAM server profile to setup the mail settings.
sk: Nastaví náhodné heslo a zobrazí ho na obrazovke, alebo ho pošle používateľovi emailom. Prosím, upravte svoj serverový profil LAM a nastavte nastavenia emailu.

en: This will set a special flag on the account which tells Kolabd to remove it. Use this to cleanly delete Kolab accounts (e.g. this removes mail boxes).
sk: nastaví špeciálny príznak účtu, ktorý bude informovať Kolabd, aby ho odstránil. Použite to na čisté odstránenie účtov Kolab (napr. vrátane odstránenia poštových schránok).

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time
sk: Čas

en: Time limit
sk: Časový limit

en: Time zone
sk: Časová zóna

en: To
sk: Komu

en: To disable login use /bin/false. The list of shells is read from lam/config/shells
sk: Na zakázanie prihlásenia použite /bin/false. Zoznam shellov je čítaný z lam/config/shells

en: Tokyo, Seoul, Osaka, Yakutsk
sk: Tokio, Soul, Osaka, Jakutsko

en: Tools
sk: Nástroje

en: Total
sk: Celkom

en: Total connections
sk: Celkom spojení

en: Total entries
sk: Celkom položiek

en: Translate GID number to group name
sk: Preložiť číslo GID na meno skupiny

en: Tree suffix
sk: Prípona stromu

en: Tree view
sk: Strom

en: TreeSuffix is invalid!
sk: TreeSuffix nie je platný!

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Type
sk: Typ

en: UID has changed. Do you want to change home directory?
sk: UID bolo zmenené. Chcete zmeniť domovský adresár?

en: UID must be a number. It has to be inside the UID range which is defined in your configuration profile.
sk: UID musí byť číslo. Musí byť v rozsahu UID, ktorý je definovaný vo vašom konfiguračnom profile.

en: UID number
sk: Číslo UID

en: UID number has changed. To keep file ownership you have to run the following command as root: 'find / -uid %s -exec chown %s {} \;'
sk: Číslo UID bolo zmenené. Na zachovanie vlastníctva súborov musí spustiť nasledujúci príkaz /ako root): „find / -uid %s -exec chown %s {} \;”

en: UID ranges for Unix accounts
sk: Rozsahy UID pre účty Unix

en: UNC-path (\\server\share) of homedirectory. $user and $group are replaced with user and group name.
sk: Cesta UNC (\\server\zdieľanie) domovského adresára. $user a $group sú nahradené menom používateľa a skupiny.

en: URI (either URN or URL) that indicates a set of rights to specific resources.
sk: URI (URN alebo URL), ktoré udáva množinu práv k zadaným zdrojom.

en: Unable to change ACL on IMAP server for mailbox deletion.
sk: Nemožno zmeniť ACL na serveri IMAP pri mazaní poštovej schránky.

en: Unable to change your account. Maybe you do not have enough rights to change the settings.
sk: Nemožno zmeniť váš účet. Možno nemáte dostatočné práva na zmenu nastavení.

en: Unable to connect to remote server!
sk: Nemožno sa pripojiť k vzdialenému serveru!

en: Unable to create mailbox on IMAP server.
sk: Nemožno vytvoriť poštovú schránku na serveri IMAP.

en: Unable to create new OU!
sk: Nemožno vytvoriť novú OU!

en: Unable to create new automount map.
sk: Nemožno vytvoriť nové mapovanie automontu.

en: Unable to create new profile!
sk: Nemožno vytvoriť nový profil!

en: Unable to delete OU!
sk: Nemožno odstrániť OU!

en: Unable to delete PDF structure!
sk: Nemožno odstrániť štruktúru PDF!

en: Unable to delete entry, it does not exist
sk: Nemožno odstrániť položku, pretože neexistuje

en: Unable to delete mailbox from IMAP server.
sk: Nemožno odstrániť poštovú schránku zo servera IMAP.

en: Unable to delete profile!
sk: Nemožno odstrániť profil!

en: Unable to find group in LDAP.
sk: Nemožno nájsť skupinu v LDAP.

en: Unable to find password security question for this account.
sk: Nemožno nájsť bezpečnostnú otázku hesla tohoto účtu.

en: Unable to find the user name in LDAP.
sk: Nemožno nájsť používateľské meno v LDAP.

en: Unable to load LDAP entry:
sk: Nemožno načítať položku LDAP:

en: Unable to load profile!
sk: Nemožno načítať profil!

en: Unable to locate mailbox on IMAP.
sk: Nemožno nájsť poštovú schránku v IMAP.

en: Unable to read file.
sk: Nemožno čítať súbor.

en: Unable to read sambaSID attribute.
sk: Nemožno čítať atribút sambaSID.

en: Unable to reset password.
sk: Nemožno vymazať heslo.

en: Unable to retrieve image
sk: Nemožno získať obrázok

en: Unable to retrieve schema!
sk: Nemožno získať schému!

en: Unable to save profile!
sk: Nemožno uložiť profil!

en: Unable to send mail!
sk: Nemožno odoslať email!

en: Unable to sync the time when the user can/must change his password because no domain was found.
sk: Nemožno synchronizovať čas, kedy používateľ môže/musí zmeniť svoje heslo, pretože nebola nájdená doména.

en: Unix account
sk: Unixový účet

en: Unix groups
sk: Unixová skupina

en: Unknown delegate address: %s
sk: Neznáma adresa zástupcu: %s

en: Unkown change type
sk: Neznámy typ zmeny

en: Unlock Samba account
sk: Odomknúť účet Samba

en: Unlock account
sk: Odomknúť účet

en: Unlock password
sk: Odblokovať heslo

en: Unsolved dependency:
sk: Nevyriešená závislosť:

en: Up
sk: Hore

en: Update Samba password timestamps
sk: Aktualizovať časové pečiatky hesla Samba

en: Update attribute "sambaPwdLastSet" on password change
sk: Aktualizovať atribút „sambaPwdLastSet” pri zmene hesla

en: Update object
sk: Aktualizovať objekt

en: Update quota
sk: Aktualizovať kvótu

en: Update values
sk: Aktualizovať hodnoty

en: Updating object
sk: Nahrávanie objektu

en: Upload accounts to LDAP
sk: Nahrať účty do LDAP

en: Upload file and create accounts
sk: Nahrať súbor a vytvoriť účty

en: Upload has finished
sk: Nahrávanie dokončené

en: Upload was stopped after errors in %s module!
sk: nahrávanie bolo prerušené po chybách v module %s!

en: Uptime
sk: Od spustenia

en: Usage
sk: Použitie

en: Use * for all services.
sk: Použite hviezdičku (*) na všetky služby.

en: Use Unix password
sk: Použiť heslo Unix

en: Use no password
sk: Použiť prázdne heslo

en: Use this to hide the caller ID.
sk: Použite na skrytie ID volajúceho.

en: Use this to hide this entry from the address book.
sk: Použite na skrytie tejto položky z adresára.

en: Used blocks
sk: Použité bloky

en: Used blocks. 1000 blocks are usually 1MB
sk: Použité bloky. 1000 blokov zvyčajne je 1 MB

en: Used by attributes
sk: Použité atribútmi

en: Used by object classes
sk: Použité triedami objektov

en: Used for calculating RIDs from UID/GID. Do not change if unsure.
sk: Použité na vypočítanie RID z UID/GID. Nemeňte, ak si nie ste istí.

en: Used for registration context.
sk: Použité na registračný kontext.

en: Used inodes
sk: Použité inody

en: Used inodes (files)
sk: Použité inody (súbory)

en: Used to automatically hangup the call if no RTP traffic is received.
sk: Použité na automatické ukončenie hovoru, ak nie je prijatá prevádzka RTP.

en: Used to limit SIP traffic to and from this peer to a certain IP or network.
sk: Použité na obmedzenie prevádzky SIP ku a od tohoto partnera do určitej IP alebo siete.

en: Used to regularly check that a device is still online.
sk: Použité na pravidelnú kontrolu, že zariadenie je stále pripojené.

en: User
sk: Používateľ

en: User ID
sk: ID používateľa

en: User accounts (e.g. Unix, Samba and Kolab)
sk: Účty používateľov (napr. Unix, Samba a Kolab)

en: User agent
sk: Používateľský agent

en: User can change password
sk: Používateľ môže zmeniť heslo

en: User description. If left empty first and last name will be used.
sk: Popis používateľa. Ak necháte prázdne, bude použité krstné meno a priezvisko.

en: User description. If left empty sur- and give name will be used.
sk: Popis používateľa. Ak necháte prázdne, bude použité priezvisko a celé meno.

en: User description. If left empty user name will be used.
sk: Popis používateľa. Ak necháte prázdne, bude použité meno používateľa.

en: User modification
sk: Zmeny používateľa

en: User must change password
sk: Používateľ musí zmeniť heslo

en: User name
sk: Meno používateľa

en: User name already exists!
sk: Meno používateľa už existuje!

en: User name attribute
sk: Atribút mena používateľa

en: User name contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
sk: Meno používateľa obsahuje neplatné znaky. Platné znaky sú: a-z, A-Z, 0-9 a .-_ !

en: User name in use. Selected next free user name.
sk: Meno používateľa je už použité. Vybrané nasledujúce voľné meno používateľa.

en: User name of the user who should be created. Valid characters are: a-z,A-Z,0-9, .-_. If user name is already used user name will be expanded with a number. The next free number will be used. Warning: Older systems have problems with user names longer than 8 characters. You can not log in to Windows if user name is longer than 16 characters.
sk: Meno používateľa, ktorý má byť vytvorený. Platné znaky sú: a-z,A-Z,0-9, .-_. Ak je už meno používateľa použité, bude rozšírené pomocou čísla. Použité bude najbližšie voľné číslo. Upozornenie: Staršie systémy majú problém s používateľskými menami, ktoré sú dlhšie ako 8 znakov. Nebudete sa môcť prihlásiť do Windows, ak je meno používateľa dlhšie ako 16 znakov.

en: User server
sk: Server používateľa

en: User(s)
sk: Používateľ(ia)

en: Users
sk: Používatelia

en: Users or groups that may directly send email as this user.
sk: Používatelia alebo skupiny, ktoré môžu priamo posielať email ako tento používateľ.

en: Users who are member of the current group. Users who have set their primary group to this group will not be shown.
sk: Používatelia, ktorí sú členmi aktuálnej skupiny. Používatelia, ktorí majú nastavenú svoju primárnu skupinu na túto skupinu nie sú zobrazení.

en: Users who will become member of the current group. User names are separated by semicolons.
sk: Používatelia, ktorí sa stanú členmi aktuálnej skupiny. Mená používateľov sú oddelené bodkočiarkami.

en: Using %s as lamdaemon remote server.
sk: Použite %s ako vzdialeného servera lamdaemon.

en: Using %s to connect to remote server.
sk: Použitie %s na pripojenie k vzdialenému serveru.

en: Usually, users are not added to groups as memberUid if they have this group as primary group. If your application ignores primary groups then you can select this option to override this behaviour.
sk: Zvyčajne nie sú používatelia pridávaní do skupiny (memberUID), ak majú túto skupinu nastavenú ak svoju primárnu. Ak vaša aplikácia ignoruje primárne skupiny, môžete zvoliť túto voľbu na prepísanie takéhoto správania.

en: VCARD 2.1 Export
sk: Export VCARD 2.1

en: Valid users
sk: Platní používatelia

en: Validate server certificate
sk: Overiť certifikát servera

en: Value to delete does not exist in DN
sk: odstraňovaná hodnota v DN neexistuje

en: Vendor name
sk: Názov predajcu

en: Vendor version
sk: Verzia predajcu

en: View %s children
sk: Zobraziť %s potomkov

en: View 1 child
sk: Zobraziť 1 potomka

en: View the children of this object
sk: Zobraziť potomkov tohoto objektu

en: Viewing entry in read-only mode.
sk: Zobrazovanie položky v režime len na čítanie.

en: Voicemail context
sk: Kontext hlasovej schránky

en: Voicemail mailbox for this account.
sk: Hlasová schránka tohoto účtu.

en: Want more features? Get LAM Pro!
sk: Chcete viac funkcií? Získajte LAM Pro!

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Was unable to add attributes to DN: %s.
sk: Nebolo možné pridať atribúty do DN: %s.

en: Was unable to create DN: %s.
sk: Nebolo možné vytvoriť DN: %s.

en: Was unable to delete DN: %s.
sk: Nebolo možné odstrániť DN: %s.

en: Was unable to modify attributes from DN: %s.
sk: Nebolo možné upraviť atribúty z DN: %s.

en: Was unable to remove attributes from DN: %s.
sk: Nebolo možné odstrániť atribúty z DN: %s.

en: Was unable to rename DN: %s.
sk: Nebolo možné premenovať DN: %s.

en: Wednesday
sk: Streda

en: Western Europe Time, London, Lisbon
sk: Západoeurópsky čas, Londýn, Lisabon

en: What is the name of your favourite pet?
sk: Aké je vaše obľúbené meno domáceho zvieraťa?

en: When performing a recursive copy, only copy those entries which match this filter.
sk: Pri vykonávaní rekurzívneho kopírovania, kopírovať len položky, ktoré zodpovedajú tomuto filtru.

en: When the hard quota limit is reached, email can not be delivered to that user anymore.
sk: Pri dosiahnutí limitu pevnej kvóty, tomuto používateľovi nebudú môcť byť doručené ani emaily.

en: When using ldaps:// or TLS be sure to use exactly the same IP/domain name as in your certificate!
sk: Pri používaní ldaps:// alebo TLS si overte, že rovnaké meno domény/IP adresa je aj vo vašom certifikáte!

en: Windows domain name of account.
sk: Meno domény Windows účtu.

en: Windows group
sk: Skupina vo Windows

en: Windows group name
sk: Meno skupiny vo Windows

en: Windows group type.
sk: Typ skupiny vo Windows.

en: Windows password hashes are saved by default as NT and LM hashes. LM hashes are insecure and only needed for old versions of Windows. You should disable them unless you really need them.
sk: Odtlačky hesiel Windows sú predvolene ukladané ako odtlačky NT a LM. Odtlačky LM sú nebezpečné a sú potrebné len kvôli starým verziám. Mali by ste ich zakázať, ak ich naozaj nepotrebujete.

en: Windows primary group
sk: Primárna skupina vo Windows

en: Windows primary group SID
sk: SID primárnej skupiny vo Windows

en: Windows-Domain name of group.
sk: Meno doménovej skupiny Windows.

en: Work details
sk: Podrobnosti práce

en: Workgroup
sk: Pracovná skupina

en: Working directory
sk: Pracovný adresár

en: Working directory of initial program.
sk: Pracovný adresár východzieho programu.

en: Write
sk: Zápis

en: Write access
sk: Právo zápisu

en: Wrong password/user name combination. Please try again.
sk: Neplatná kombinácia heslo/používateľský účet. Prosím, skúste znova.

en: Wrong quota format. Quota must be numeric.
sk: Zlý formát kvóty. Kvóta musí byť číselná.

en: Yes
sk: Áno

en: You are using a capital letters. This can cause problems because Windows isn't case-sensitive.
sk: Používate veľké písmená. Môže to spôsobovať problémy, pretože Windows nerozlišuje veľkosť písmen.

en: You are using a capital letters. This can cause problems because windows isn't case-sensitive.
sk: Používate veľké písmená. Môže to spôsobovať problémy, pretože Windows nerozlišuje veľkosť písmen.

en: You are using capital letters. This can cause problems because Windows is not case-sensitive.
sk: Používate veľké písmená. Môže to spôsobovať problémy, pretože Windows nerozlišuje veľkosť písmen.

en: You can specify if LAM allows full write access, password changes or only read access.
sk: Môžete zadať, či LAM povolí plný prístup na zápis, zmeny hesla alebo prístup len na čítanie.

en: You can use this to temporarily deactivate the Zarafa extension.
sk: Toto môžete využiť na dočasné vypnutie rozšírenia Zarafa.

en: You can use wildcards for LDAP attributes in the form @@attribute@@ (e.g. @@uid@@ for the user name).
sk: Pre atribúty LDAP môžete použiť zástupné znaky vo formáte @@atribút@@ (napr. @@uid@@ pre meno používateľa).

en: You can use wildcards in the format $wildcard$ which are replaced by the LDAP attribute with the same name. For multi-value attributes the values will be separated by commas.
sk: Môžete použiť zástupné znaky vo formáte $náhrada$, ktoré budú nahradené atribútom LDAP s rovnakým menom. Pre atribúty s viacnásobnými hodnotami, oddeľte hodnoty čiarkou.

en: You cannot perform updates while server is in read-only mode
sk: Nemôžete robiť aktualizácie, keď je server v režime len na čítanie

en: You cannot rename an entry which has child entries.
sk: Nemôžete premenovať položku, ktorá má potomkov.

en: You did not change the RDN
sk: Nemôžete zmeniť RDN

en: You do not have the required access rights or the LDAP schema is not published by your server.
sk: Nemáte požadované prístupové práva alebo vašim serverom nie je zverejnené schéma LDAP.

en: You entered one or more invalid DNS servers.
sk: Zadali ste jeden alebo viac neplatných serverov DNS.

en: You left the attribute value blank. Please go back and try again.
sk: Nechali ste prázdnu hodnotu atribútu. Prosím, vráťte sa a skúste znova.

en: You left the value blank for required attribute (%s).
sk: Nechali ste prázdnu hodnotu povinného atribútu (%s).

en: You made no changes
sk: Neurobili ste zmeny

en: You must either upload a file or provide an import in the text box.
sk: Musíte buď nahrať súbor alebo zadať import v textovom poli.

en: You need to add at least one member to this group.
sk: Musíte do tejto skupiny pridať aspoň jedného člena.

en: You specified an answer but no security question.
sk: Zadali ste odpoveď, ale nie bezpečnostnú otázku.

en: You will be prompted to confirm this decision
sk: Budete vyzvaný na potvrdenie tohoto rozhodnutia

en: Your IMAP domain(s) and email address domain do not match.
sk: Vaša doména(y) IMAP a doména emailovej adresy sa nezhodujú.

en: Your LAM admin user (%s) must be a valid Unix account to work with lamdaemon!
sk: Váš administrátor LAM (%s) musí byť platný účet Unix, aby mohol pracovať s lamdaemon!

en: Your LAM admin user must be a valid Unix account to work with lamdaemon!
sk: Váš administrátor LAM musí byť platný účet Unix, aby mohol pracovať s lamdaemon!

en: Your LAM login password was not accepted by the IMAP server.
sk: vaše prihlasovacie heslo LAM nebolo prijaté serverom IMAP.

en: Your PHP configuration has disabled file uploads. Please check php.ini before proceeding.
sk: Vaše nastavenie PHP má zakázané nahrávanie súborov. Prosím, najprv skontrolujte svoj php.ini.

en: Your PHP.INI does not have file_uploads = ON. Please enable file uploads in PHP.
sk: Váš PHP.INI nemá file_uploads = ON. Prosím, povoľte nahrávanie súborov v PHP.

en: Your session expired, click here to go back to the login page.
sk: Vaša relácia vypršala, kliknite tu na návrat na prihlasovaciu stránku.

en: Your session expired, please log in again.
sk: Vaša relácia vypršala, prosím, znova sa prihláste.

en: Your settings were successfully saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: YourCompany
sk: VašaSpoločnosť

en: YourCompany, Human Resources
sk: VašaSpoločnosť, Ľudské zdroje

en: Zarafa address list
sk: Zoznam adries Zarafa

en: Zarafa address lists
sk: Zoznamy adries Zarafa

en: Zarafa dynamic group
sk: Dynamická skupina Zarafa

en: Zarafa dynamic groups
sk: Dynamické skupiny Zarafa

en: Zone names
sk: Mená zón

en: Zone names for the DNS server (e.g. company.local).
sk: Mená zón pre server DNS (napr. spolocnost.local).

en: \\server\homes\smiller
sk: \\server\homes\jhrasko

en: \\server\profiles\smiller
sk: \\server\profiles\jhrasko

en: active
sk: aktívne

en: add value
sk: pridať hodnotu

en: adminstrators
sk: administrátori

en: attribute deleted
sk: atribút zmazaný

en: browse
sk: prechádzať

en: bytes
sk: bajty

en: character
sk: znak

en: characters
sk: znaky

en: company.com
sk: spolocnost.sk

en: confirm
sk: potvrdiť

en: dc=yourcompany,dc=com
sk: dc=vasaspolocnost,dc=sk

en: default
sk: predvolený

en: delete
sk: odstrániť

en: delete attribute
sk: odstrániť atribút

en: disabled
sk: zakázané

en: disconnect
sk: odpojené

en: download value
sk: stiahnuť hodnotu

en: edit
sk: upraviť

en: enabled
sk: povolené

en: force
sk: vynútiť

en: from any client
sk: z každého klienta

en: from previous client only
sk: len z predošlého klienta

en: group01,group02
sk: skupina01,skupina02

en: group01;group02
sk: skupina01;skupina02

en: group1@company.com,group2@company.com
sk: skupina1@spolocnost.sk,skupina2@spolocnost.sk

en: group@company.com
sk: skupina@spolocnost.sk

en: hint
sk: tip

en: hours
sk: hodiny

en: inactive
sk: neaktívne

en: input off, notify off
sk: vstup vypnutý, oznámenie vypnuté

en: input off, notify on
sk: vstup vypnutý, oznámenie zapnuté

en: input on, notify off
sk: vstup zapnutý, oznámenie vypnuté

en: input on, notify on
sk: vstup zapnutý, oznámenie zapnuté

en: ldap://localhost:389 connects to localhost using a standard LDAP connection on port 389
sk: ldap://localhost:389 sa pripája na lokálneho hostiteľa (localhost), pomocou štandardného spojenia LDAP na porte 389

en: ldaps://ldap.domain.com connects to ldap.domain.com using an encrypted LDAP connection.
sk: ldaps://ldap.domena.sk sa pripája na ldap.domena.sk, pomocou šifrovaného spojenia LDAP.

en: list
sk: zoznam

en: login
sk: prihlásenie

en: machines
sk: stroje

en: mail.yourdomain.org
sk: mail.vasadomena.sk

en: mydomain
sk: mojadomena

en: mygroup
sk: mojaskupina

en: new
sk: nové

en: no
sk: nie

en: no description available
sk: bez popisnej hodnoty

en: no entries
sk: bez položiek

en: no new attributes available for this entry
sk: žiadne nové atribúty pre túto položku

en: no new binary attributes available for this entry
sk: žiadne nové binárne atribúty pre túto položku

en: none
sk: nič

en: none, remove value
sk: nič, odstrániť hodnotu

en: not applicable
sk: nepoužiteľné

en: not specified
sk: nezadané

en: ou=People,dc=yourcompany,dc=com will read and store all accounts in this subtree.
sk: ou=People,dc=vasaspolocnost,dc=sk bude čítať a ukladať všetky účty v tomto podstrome.

en: ou=accounts,dc=yourdomain,dc=org
sk: ou=ucty,dc=vasadomena,dc=sk

en: pc01,Room 2.34
sk: pc01,Miestnosť 123

en: pixels
sk: pixely

en: read only
sk: len na čítanie

en: refresh
sk: obnoviť

en: rename
sk: premenovať

en: required
sk: povinné

en: reset
sk: vymazať

en: search
sk: hľadať

en: seconds
sk: sekúnd

en: secret
sk: tajné

en: select the rdn attribute
sk: vyberte atribút rdn

en: smiller
sk: jhrasko

en: smiller@otherdomain.org
sk: jhrasko@inadomena.sk

en: smiller@yourdomain.org
sk: jhrasko@vasadomena.sk

en: ssh-dss 234234 user@host
sk: ssh-dss 234234 používateľ@stroj

en: structural
sk: štrukturálne

en: table
sk: tabuľka

en: uid=smiller,ou=People,dc=company,dc=com
sk: uid=jhrasko,ou=People,dc=spolocnost,dc=sk

en: user01,user02,user03
sk: pouziv01,pouziv02,pouziv03

en: user@company.com
sk: pouziv@spolocnost.sk

en: users
sk: používatelia

en: view entries
sk: zobraziť položky

en: with
sk: s

en: yes
sk: áno
