LAM 0.4.2 - en to hu translation catalogue (724 entries)

en: $%s and $%s are replaced with username or primary groupname.
hu: A $%s és a $%s a felhasználó-és csoportnévvel helyettesítődnek.

en: %s already exists!
hu: %s már létezik!

en: (optional)
hu: (nem kötelező)

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Account deactivated
hu: Azonosító letiltva

en: Account expire date. Format: DD-MM-YYYY
hu: Azonosító lejáratának dátuma. Formátum: NN-HH-ÉÉÉÉ

en: Account expires on
hu: Az azonosító lejár

en: Account is deactivated
hu: Azonosító letiltva

en: Add profile
hu: Profil hozzáadása

en: Added $ to hostname.
hu: A $ a gazdaállomás nevéhez lett adva.

en: Additional group members
hu: A csoport további tagjai

en: Additional groups
hu: További csoportok

en: Algorithmic RID Base
hu: Algoritmikus RID alap

en: Algorithmic RID base is not a number!
hu: Az algoritmikus RID alap nem szám!

en: All Users have been created
hu: Összes felhasználó létrehozva

en: All changes were reseted
hu: Minden változatás visszavonva

en: All changes were successful.
hu: Minden változtatás sikeres volt.

en: Allowed ho
hu: Engedélyezett gazdagépek

en: Allowed workstations
hu: Engedélyezett munkaállomások

en: Apply
hu: Próba

en: Attributes in Group List
hu: Attribútumok a csoport listában

en: Attributes in Host List
hu: Attribútumok a gazdaállomások listájában

en: Attributes in User List
hu: Attribútumok a felhasználó listában

en: Attributes in list views
hu: Attribútumok a listázásban

en: Available groups
hu: Regisztrált csoportok

en: Available users
hu: Regisztrált felhasználók

en: Available workstations
hu: Regisztrált munkaállomások

en: Back
hu: Vissza

en: Back to Lo
hu: Vissza a bejelentkezéshez

en: Back to OU-Editor
hu: Vissza az OU szerkesztőbe

en: Back to Profile Editor
hu: Vissza a profilszerkesztőbe

en: Back to domain list
hu: Vissza a tartománylistához

en: Back to group list
hu: Vissza a csoportlistához

en: Back to host list
hu: Vissza a gazdaállomáslistához

en: Back to hostlist
hu: Vissza a gazdaállomáslistához

en: Back to lamdaemon and PDF settings
hu: Vissza a lamdaemon és PDF beállításokhoz

en: Back to language and admin settings.
hu: Vissza a nyelvi és adminisztrátori beállításokhoz

en: Back to last page
hu: Vissza az előző oldalra

en: Back to list settings
hu: Vissza a lista beállításaihoz

en: Back to preferences...
hu: Vissza a beállításokhoz...

en: Back to profile login
hu: Vissza a belépés profilhoz

en: Back to range settings
hu: Vissza a tartományi beállításokhoz

en: Back to server settings
hu: Vissza a szerverbeállításokhoz

en: Back to user list
hu: Vissza a felhasználólistához

en: Back to userlist
hu: Vissza a felhasználólistához

en: Block hard quota
hu: Blokkokra vonatkozó kemény kvóta

en: Block hard quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed
hu: A blokkokra vonatkozó kemény kvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Block soft quota
hu: Blokkokra vonatkozó lágy kvóta

en: Block soft quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed
hu: A blokkokra vonatkozó lágy kvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Cache time
hu: Cache időtúllépés

en: Cache timeout is invalid!
hu: A cache időtúllépés értéke érvénytelen!

en: Can be left empty.
hu: Üresen hagyható.

en: Can not create any hosts.
hu: Nem tudok gazdaállomást létrehozni.

en: Can not create any users.
hu: Nem tudok felhasználót létrehozni!

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot connect to specified LDAP-Server. Please try again.
hu: Nem tudok csatlakozni a megadott LDAP szerverhez. Kérem, próbálja újra.

en: Cannot open config file!
hu: Nem lehet megnyitni a konfigurációs fájlt!

en: Cellular phone
hu: Mobiltelefon

en: Change GID-Number of all users in group to new value
hu: A csoportba tartozó minden felhasználó csoportazonosító számának átállítása új értékre

en: Change Profile
hu: Profil módosítáa

en: Change Suf
hu: Utótag megváltoztatása

en: Change default profile
hu: Alapértelmezett profil módosítása

en: Change master password
hu: Master jelszó módosítása

en: Change password
hu: Jelszó módosítása

en: Check valu
hu: Adatok ellenőrzése.

en: Click here if you are not directed to the next page.
hu: Kattintson ide, ha nem irányítódik automatikusan a következő oldalra.

en: Comma separated list of unix workstations the user is allowed to login.
hu: Azon unix munkaállomások vesszővel elválasztott nevének listája, melyekre a felhasználó bejelentkezhet.

en: Commit
hu: Ok

en: Configuration Login
hu: Beállítások módosítása

en: Configuration Wizard
hu: Beállításvarázsló

en: Configuration profile
hu: Profilok beállítása

en: Configuration profiles are protected with a password from unauthorised access. Please enter it here.
hu: A beállítás-profilok jelszóval védettek az illetéktelen hozzáféréstől. Kérem, most adja meg a jelszót.

en: Configuration wizard
hu: Beállításvarázsló

en: Confirm List
hu: Lista megerősítése

en: Contiune
hu: Tovább

en: Could not create group!
hu: Nem lehet létrehozni a csoportot!

en: Could not create user!
hu: Nem lehet létrehozni a felhasználót!

en: Could not delete group. Still users in group:
hu: Nem tudom törölni a csoportot. A csoportba még a következő felhasználók tartoznak:

en: Could not delete group:
hu: Nem lehet törölni a csoportot:

en: Could not delete host:
hu: Nem lehet törölni a gazdaállomást:

en: Could not delete user:
hu: Nem lehet törölni a felhasználót:

en: Could not rename file!
hu: Nem lehet átnevezni a fájlt!

en: Create
hu: Létrehoz

en: Create Account
hu: Azonosító létrehozása

en: Create PDF file
hu: PDF file létrehozása

en: Create PDF for all groups
hu: PDF létrehozása az összes csoporthoz

en: Create PDF for all hosts
hu: PDF létrehozása az összes munkaállomáshoz

en: Create PDF for all users
hu: PDF létrehozása az összes felhasználóhoz

en: Create PDF for selected group(s)
hu: PDF létrehozása a kiválasztott csoport(ok)hoz

en: Create PDF for selected host(s)
hu: PDF létrehozása a kiválasztott gazdaállomás(ok)hoz

en: Create PDF for selected user(s)
hu: PDF létrehozása a kiválasztott felhaszáló(k)hoz

en: Create a new Group Profile
hu: Új csoportprofil létrehozása

en: Create a new Samba Host Profile
hu: Új Samba gazdaaállomásprofil létrehozása

en: Create a new User Profile
hu: Új felhasználói profil létrehozása

en: Create another group
hu: Újabb csoport létrehozása

en: Create another host
hu: Újabb gazdaállomás létrehozása

en: Create another user
hu: Újabb felhasználó létrehozása

en: Create new Account
hu: Új azonosító létrehozása

en: Create new Accounts
hu: Új azonosítók létrehozása

en: Create new accounts
hu: Új azonosítók létrehozása

en: Created group %s.
hu: %s csoport létrehozva.

en: Created new profile.
hu: Új profil létrehozva.

en: Created user %s.
hu: %s felhasználó létrehozva.

en: Creating users. Please stand by ....
hu: Felhasználók létrehozása. Kis türelmet...

en: Date after the user is able to change his password. Format: DD-MM-YYYY
hu: Az a dátum, mely után a felhasználó meg tudja változtatni jelszavát. Formátuma: NN-HH-ÉÉÉÉ

en: Date after the user must change his password. Format: DD-MM-YYYY
hu: Az a dátum, mely után a felhasználónak meg _kell_ változtatnia jelszavát. Formátuma: NN-HH-ÉÉÉ

en: Days before password is to expire that user is warned of pending password expiration. If set value must be 0<.
hu: Az a szám, ahány nappal korábban a felhasználó értesítést kap arról, hogy jelszava lejár. Ha beállítja, értéke 0-nál nagyobb legyen.

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Account
hu: Account törlése

en: Delete Domain(s)
hu: Tartomány(ok) törlése

en: Delete Group Profile
hu: Csoport profil törlése.

en: Delete Group(s)
hu: Csoport(ok) törlése

en: Delete Host(s)
hu: Gazdaállomás(ok) törlése

en: Delete Samba Host Profile
hu: A Samba gazdaállomás profil törlése

en: Delete User Profile
hu: Felhasználói profil törlése

en: Delete also Homedirectories
hu: A Home könyvtárak is törlésre kerülnek

en: Delete domain(s)
hu: Tartomány(ok) törlése

en: Delete group(s)
hu: Csoport(ok) törlése

en: Delete host(s)
hu: Gazdaállomás(ok) törlése

en: Delete operation canceled.
hu: A törlési művelet megszakítva.

en: Delete organizational unit
hu: Szervezeti egység törlése

en: Delete profile
hu: Profil törlése

en: Delete user(s)
hu: Felhasználó(k) törlése

en: Deleted profile:
hu: Törölt profil:

en: Deleting group(s) canceled.
hu: Csoport(ok) törlése megszakítva.

en: Deleting group(s)...
hu: Csoport(ok) törlése...

en: Deleting host(s) canceled.
hu: Gazdaállomás(ok) törlése megszakítva.

en: Deleting host(s)...
hu: Gazdaállomás(ok) törlése...

en: Deleting user(s) canceled.
hu: Felhasználó(k) törlése megszakítva.

en: Deleting user(s)...
hu: Felhasználó(k) törlése...

en: Description
hu: Leírás

en: Details
hu: Részletek

en: Display name
hu: Képernyőnév

en: Do you really want to delete domain(s):
hu: Valóban törli a tartományt?

en: Do you really want to delete group(s):
hu: Valóban törli a csoportot?

en: Do you really want to delete host(s):
hu: Valóban törli a munkaállomást?

en: Do you really want to delete this OU?
hu: Valóban törli ezt az OU-t?

en: Do you really want to delete this profile?
hu: Valóban törli a profilt?

en: Do you really want to delete user(s):
hu: Valóban törli a felhasználót?

en: Domain
hu: Tartomány

en: Domain Adm
hu: Tartomány adminisztrátorok

en: Domain Gue
hu: Tartomány vendégek

en: Domain SID
hu: Tartomány-

en: Domain Settings
hu: Tartomány beállítások

en: Domain Users
hu: Tartomány felhasználók

en: Domain deleted successfully.
hu: A tartomány sikeresen törölve.

en: Domain has been modified.
hu: A tartomány módosítva.

en: Domain name
hu: Tartománynév

en: Domain name contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and -.
hu: A tartománynév érvénytelen karaktert tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és -.

en: Domain name is invalid!
hu: Érvénytelen tartománynév!

en: DomainSuffix
hu: Tartomány utótag

en: DomainSuffix is invalid!
hu: Tartomány utótag érvénytelen!

en: Domains
hu: Tartományok

en: Driveletter assigned on windows workstations as homedirectory.
hu: A Windows munkaállomásokon ennek megfelelő betűjelű meghajtó lesz a home könyvtár.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Group Profile
hu: Csoportprofil szerkesztése

en: Edit Samba Host Profile
hu: Samba gazdaállomásprofil szerkesztése

en: Edit User Profile
hu: Felhasználóprofil szerkesztése

en: Edit groups
hu: Csoportok szerkesztése

en: Edit workstations
hu: Munkaállomások szerkesztése

en: Employee t
hu: Alkalmazott típusa

en: Employee type: worker, student, nurse, ...
hu: Alkalmazott típusa: munkás, tanuló, nővér, ...

en: Empty Password submitted. Try again.
hu: Üres a jelszómező. Próbálja újra.

en: Enter Username and Password for Account
hu: Adja meg a felhasználónevét és jelszavát

en: Errors
hu: Hibák

en: Example
hu: Minta

en: Examples
hu: Minták

en: Expand suffix with primary groupname
hu: Az utótag bővítése az elsődleges csoportnévvel

en: Expire date
hu: Lejárat dátuma

en: Facsimile
hu: Fax

en: Failed to add domain!
hu: Nem sikerült a tartományt hozzáadni!

en: Failed to create entry!
hu: Nem sikerült a bejegyzést létrehozni!

en: Failed to modify domain!
hu: Nem sikerült a módosítani a tartományt!

en: Fax number
hu: Fax-szám

en: File Upload
hu: Fájl feltöltése

en: Filename and -path relative to netlogon-share which should be executed on logon. $%s and $%s are replaced with user- and groupname.
hu: A belépéskor végrehajtandó file neve és elérési útja a netlogon-share-hez viszonyítva. A $%s és $%s változók felhasználó- és csoportnévvel lesznek helyettesítve.

en: Filter
hu: Szűrő

en: Final
hu: Befejezés

en: First name
hu: Vezetéknév

en: GID
hu: Csoportazonosító, GID

en: GID number
hu: GID szám

en: GID-number has changed. You have to run the following command as root in order to change existing file-permissions:
hu: A csoportazonosító szám megváltozott. Root-ként kell futtatnia a következő utasítást, hogy a jelenleg érvényes file-engedélyeket megváltoztassa:

en: General
hu: Általános

en: General properties
hu: Általános jellemzők

en: Generate password
hu: Jelszó generálása

en: Given name
hu: Keresztnév

en: Given name contains invalid characters
hu: A keresztnév érvénytelen karatereket tartalmaz

en: Given name of user. Only letters, - and spaces are allowed.
hu: A felhasználó keresztneve. Csak betűk, a - jel, és szóközök használhatóak.

en: Grace block period
hu: Grace blokk periódus

en: Grace block period. Most filesystems use a fixed maximum value of 7 days.
hu: Grace blokk periódus. A legtöbb filerendszer rögzített maximum értéke 7 nap.

en: Grace inode (files) period. Most filesystems use a fixed maximum value of 7 days.
hu: Grace inode (file-ok) periódus. A legtöbb filerendszer rögzített maximum értéke 7 nap.

en: Grace inode period
hu: Grace inode periódus

en: Group
hu: Csoport

en: Group %s has been created.
hu: %s csoport létrehozva.

en: Group %s has been modified.
hu: %s csoport módosítva.

en: Group Profiles
hu: Csoportprofilok

en: Group SID
hu: Csoport SID

en: Group description
hu: Csoport leírása

en: Group description. If left empty group name will be used.
hu: Csoport leírása. Ha üresen hagyja, a csoport nevének felel meg.

en: Group information page
hu: Csoport információs lapja

en: Group list attributes are invalid!
hu: A csoportlista attribútumai érvénytelenek!

en: Group member DNs
hu: Csoporttagok DN-jei

en: Group memb
hu: A csoport tagjai

en: Group name
hu: Csoport név

en: Group name of the group which should be created. Valid characters are: a-z,0-9, .-_. Lam does not allow a number as first character because groupadd also does not allow it. Lam does not allow capital letters A-Z because it can cause several problems. If groupname is already used groupname will be expanded with a number. The next free number will be used.
hu: A létrehozásra kerülő csoport neve. Érvényes karakterek: a-z, 0-9, .-_. A Lam nem fogad el első karakterként számot, mert a csoport hozzáadása parancs sem fogadja el. A Lam nem engedi a nagybetűs A-Z karakterek használatát, mert ez különböző problémák forrása lehet. Ha a csoportnév már létezik, egy számmmal lesz kiegészítve. A legközelebbi, még nem használt számmal.

en: d. | Group suf
hu[0]: Csoport utótag

en: Group(s)
hu: Csoport(ok)

en: Group(s) found
hu: Csoport található

en: GroupSuffix
hu: Csoportutó

en: GroupSuffix is invalid!
hu: Csoportutótag érvénytelen!

en: Groupname
hu: Csoportnév

en: Groupname already in use. Selected next free groupname.
hu: A csoportnév már létezik. A legközelebb álló, még nem használt nevet választom helyette.

en: Groupname contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
hu: A csoportnév érvénytelen karaktert tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9, ., - és _!

en: Groups
hu: Csoportok

en: Hard block
hu: Kemény blokk

en: Hard block limit
hu: Kemény blokk határa

en: Hard inode
hu: Kemény inode

en: Hard inode (files) limit
hu: Kemény inode (file-ok) határa

en: Hard inode limit
hu: Kemény inode határa

en: Have to add objectClass posixAccount.
hu: PosixAzonosító objektumOsztályt kell hozzáadni.

en: Have to add objectClass posixGroup.
hu: PosixCsoport objektumOsztályt kell hozzáadni.

en: Have to add objectClass sambaAccount. Host with sambaSamAccount will be set back to sambaAccount.
hu: SambaAzonosító objektumOsztályt kell hozzáadni. A gazdaállomás sambaSamAzonosítója sambaAzonosítóra lesz visszaállítva.

en: Have to add objectClass sambaAccount. User with sambaSamAccount will be set back to sambaAccount.
hu: SambaAzonosító objetumOsztályt kell hozzáadni. A felhasználó sambaSamAzonosítója sambaAzonosítóra lesz visszaállítva.

en: Have to add objectClass sambaGroupMapping.
hu: SambaCsoportTérképezés objektumOsztályt kell hozzáadni.

en: Have to add objectClass sambaSamAccount. Host with sambaAccount will be updated.
hu: SambaSamAzonosító objektumOsztályt kell hozzáadni. A gazdaállomás sambaAzonosítója frissítve lesz.

en: Have to add objectClass sambaSamAccount. User with sambaAccount will be updated.
hu: sambaSamAccount objektumOsztályt kell hozzáadni. A felhasználó sambaAccount -ja frissítve lesz.

en: Have to add objectClass shadowAccount.
hu: ÁrnyékAzonosító objektumOsztályt kell hozzáadni.

en: Help
hu: Segítség

en: Hold the CTRL-key to (de)select multiple groups.
hu: Tartsa lenyomva a CTRL-billentyűt több csoport kijelöléséhez, illetve a kijelölés megszűntetéséhez.

en: Home Directory
hu: Home könyv

en: Home Directory has changed. You have to run the following command as root in order to change the existing homedirectory:
hu: A home könyvtár megváltozott. Root-ként kell futtatnia a következő utasítást , hogy megváltoztassa a jelenlegi home-könyvtárat:

en: Home directory
hu: Home könyv

en: Home drive
hu: Home megha

en: Home path
hu: A home könyvtár elérési útvonala

en: Home path is invalid.
hu: A home könyvtár elérési útvonala érvénytelen!

en: Homedir is invalid!
hu: A home könyvtár érvénytelen!

en: Homedirectory contains invalid characters.
hu: A home könyvtár neve érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: Host %s has been created.
hu: %s gazdaállomás létrehozva.

en: Host %s has been modified.
hu: %s gazdaállomás módosítva.

en: Host attributes
hu: Gazdaállomás attribútumai

en: Host description
hu: Gazdaállomás leírása

en: Host description. If left empty host name will be used.
hu: A gazdaállomás leírása. Ha üresen hagyja, a gazda nevét használom helyette.

en: Host list attributes are invalid!
hu: Gazdaállomás listájának attribútumai érvénytelenek!

en: Host name
hu: Gazdaállomás név

en: Host name of the host which should be created. Valid characters are: a-z,0-9, .-_$. Lam does not allow a number as first character because useradd also does not allow it. Lam does not allow capital letters A-Z because it can cause several problems. Hostnames are always ending with $. If last character is not $ it will be added. If hostname is already used hostname will be expanded with a number. The next free number will be used.
hu: A létrehozásra kerülő gazdaállomás neve. Érvényes karakterek: a-z, 0-9, .-_$. A Lam nem fogad el első karakterként számot, mert a felhasználó hozzáadása parancs sem fogadja el. A Lam nem engedi a nagybetűs A-Z karakterek használatát, mert ez különböző problémák forrása lehet. A gazdanevek mindig $ karakterrel végződnek. Ha az utolsó karakter nem "$", akkor ez automatikusan hozzáadódik. Ha a gazdanév már létezik, a név egy számmmal lesz kiegészítve. A legközelebbi, még nem használt számmal.

en: Host usern
hu: A gazdán használt felhasználónév

en: HostSuffix
hu: Gazda utótag

en: HostSuffix is invalid!
hu: Gazda utótag érvénytelen!

en: Hostname
hu: Gazdaállomás neve

en: Hostname already in use. Selected next free hostname.
hu: A gazdanév már létezik. A legközelebb álló, nem használt nevet választom helyette.

en: Hostname contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
hu: Munkaállomásnév érvénytelen karaktereket tartalmaz. Érvényes karaketerek: a-z, A-Z, 0-9 és .-_ !

en: Hosts
hu: Gazdaállomások

en: ID is already in use
hu: Az ID már foglalt

en: ID-Number
hu: ID szám

en: If Primary group does not exist it will be created.
hu: Ha az elsődleges csoport nem létezik, létrehozom.

en: If Primary group is not given it'll used from profile.
hu: Ha az elsődleges csoportot nem adja meg, a profilban érvényes változatot használom.

en: If a not yet existing group is defined in csv-file, a new group in the selected group suffix will be created.
hu: Ha még nem létező csoport szerepel a csv-file-ban, a kijelölt csoport utótagban egy új csoport kerül létrehozásra.

en: If a not yet existing group is defined in csv-file, a new group with the selected group profile will be created.
hu: Ha a csv-file-ban még nem létező csoport szerepel, egy új csoportot hozok létre a kijelölt csoport-profillal.

en: If checked account will be deactivated by putting a ! before the encrypted password.
hu: Ha bejelöli, az azonosítót letiltom, kódolt jelszava elé egy ! karaktert helyezve.

en: If checked account will be deactivated. (Setting D-Flag)
hu: Ha bejelöli, az azonosítót letiltom. (A D-Flag beállítása)

en: If checked no password will be used.
hu: Ha bejelöli, akkor ide nem tartozik majd jelszó.

en: If checked password does not expire. (Setting X-Flag)
hu: Ha bejelöli, a jelszavak nem járnak le sohasem. (Az X-Flag beállítása)

en: If checked unix password will also be used as samba password.
hu: Ha bejelöli, a unix jelszó szolgál majd samba jelszóként is.

en: If empty GID number will be generated automaticly. Valid values are between %s and %s.
hu: Ha üresen hagyja, a GID szám automatikusan keletkezik. Használható értékek %s és %s között.

en: If empty UID number will be generated automaticly. Valid values are between %s and %s.
hu: Ha üresen hagyja, az UID szám automatikusan keletkezik. Használható értékek %s és %s között.

en: If selected users will be added with OUs expanded with their primary group. E.g. if a user is in group admin the user suffix will be ou=admin,+user suffix.
hu: Ha kijelöli, a felhasználók OU-jának létrehozása elsődleges csoportnevükkel kibővítve történik. Pl. ha egy felhasználó az admin csoport tagja, a felhasználói utótag ou=admin,+user utótag lesz.

en: If set to "yes" the Windows password will be the same as the Unix one.
hu: Ha "igen"-re állítja, a Windows jelszó ugyanaz lesz, mint a Unix-on használatos.

en: If set to "yes" the user will be able to change his Windows password.
hu: s.Ha "igen"-re állítja, a felhasználó megváltoztathatja Windows-jelszav

en: If unsure say "yes" here.
hu: Ha bizonytalan, válaszoljon "igen"-t.

en: If you use Samba 3.x with the new LDAP schema say "yes" here, otherwise "no".
hu: Ha Samba 3.x-et használ az új LDAP sémával, akkor most válaszoljon "igen"-nel, egyébként "nem"-mel.

en: If you want more than one user to login to LAM please enter its DN(s) here. Multiple entries are seperated by semicolons.
hu: Ha azt akarja, hogy egynél több felhasználó léphessen be a LAM-ba, akkor kérem, itt adja meg DN-jét (DN-jeit). Több bejegyzést pontosvesszővel elválasztva kell megadni.

en: If you want to change the current preferences password, please enter it here.
hu: Ha a jelenlegi beállításokat védő jelszót meg akarja változtatni, kérem, most adja meg.

en: If you want to change your master configuration password, please enter it here.
hu: Ha a mester beállításokat védő jelszót meg akarja változtatni, kérem, most adja meg.

en: If you want to input your own description it would look like this: "attribute:description".
hu: Ha Ön saját leírást óhajt megadni, ilyen formában nézhet ki: "attribútum:leírás".

en: If you want to manage quotas and homedirectories with LAM you need to setup lamdaemon.pl.
hu: Ha a kvótákat és a home-könyvtárakat akarja szabályozni a LAM segítségével, akkor be kell állítania a lamdaemon.pl-t.

en: If you want to use a well known RID you can selcet a well known group.
hu: Ha egy jól ismert RID-t akar használni, egy jól ismert csoportot választhat.

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyni

en: Infos
hu: Információk

en: Inode hard quota
hu: Inode kemény kvóta

en: Inode hard quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed
hu: Az inode kemény kvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Inode soft quota
hu: Inode lágy kvóta

en: Inode soft quota contains invalid characters. Only natural numbers are allowed
hu: Az inode lágy kvóta érvénytelen karaktereket tartalmaz. Csak természetes számok használhatóak.

en: Inserted gecos-field as display name.
hu: A gecos-mező képernyőnévként beillesztve.

en: Inserted groupname in gecos-field.
hu: A csoportnév a gecos-mezőbe illesztve.

en: Inserted hostname in gecos-field.
hu: A gazdaállomás neve a gecos-mezőbe illesztve.

en: Inserted sur- and given name in gecos-field.
hu: A vezeték- és keresztnév a gecos-mezőbe illesztve.

en: Inserted user- or groupname in HomePath.
hu: A felhasználó- vagy csoportnév a home könyvtár elérési útvonalába illesztve.

en: Inserted user- or groupname in profilepath.
hu: A felhasználó- vagy csoportnév a profil elérési útvonalába illesztve.

en: Inserted user- or groupname in scriptpath.
hu: A felhasználó- vagy csoportnév a szkript elérési útvonalába illesztve.

en: Invalid Value!
hu: Érvénytelen érték!

en: Invalid profile name!
hu: Érvénytelen profilnév!

en: Invalid/Missing Message type
hu: Érvénytelen/hiányzó üzenettípus

en: It is possible that this ID-number is reused. This can cause several problems because files with old permissions might still exist. To avoid this warning set maxUID to a higher value.
hu: Lehetséges, hogy ez az ID-szám egyszer már használatban volt. Ez különböző problémákat okozhat, mert lehetséges, hogy léteznek file-ok régi engedélyekkel. Hogy ne legyen szükség ilyen figyelmeztetésre, állítsa a maxUID értékét magasabbra.

en: It will be created.
hu: Létrehozva.

en: LAM Internal Error
hu: LAM belső hiba

en: LAM caches its LDAP searches, you can set the cache time here. Shorter times will stress LDAP more but decrease the possibility that changes are not identified.
hu: A LAM cache-elést használ LDAP kereséseihez, a cache idejét itt adhatja meg. Rövidebb időértékek jobban terhelik az LDAP-t, de csökkentik annak valószínűségét, hogy a változások nem kerülnek felismerésre.

en: LAM can create them for you or you have to create them manually later.
hu: A LAM létrehozhatja ezeket Önnek, vagy Önnek kell később manuálisan létrehoznia őket.

en: LAM detected that one or more essential Samba groups are missing. They are listed below.
hu: A LAM észrevette, hogy egy vagy több lényeges Samba csoport hiányzik. Ezek listája alább látható.

en: LAM supports CRYPT, SHA, SSHA, MD5 and SMD5 to generate the hash value of an user password. SSHA and CRYPT are the most common but CRYPT does not support passwords greater than 8 letters. We do not recommend to use plain text passwords.
hu: A LAM támogatja a CRYPT-et, az SHA-t, az SSHA-t, az MD5-öt és az SMD5-öt a felhasználói jelszó hash értékének létrehozásához. Az SSHA és a CRYPT a legelterjedtebbek, ám a CRYPT nem támogat 8 betűnél hosszabb jelszavakat. Nem javasoljuk a sima szöveges, úgynevezett plain text jelszavak használatát.

en: LAM will not work if version is wrong!
hu: A LAM nem fog működni, ha a verziószám helytelen!

en: LDAP Account Manager Configuration
hu: Az LDAP Account Manager beállítása

en: LDAP List settings
hu: LDAP listázási beállítások

en: LDAP Search failed! Please check your preferences.
hu: Az LDAP keresés sikertelen! Kérem, ellenőrízze a beállításait.

en: LDAP admin
hu: LDAP adminisztrátor DN

en: LDAP error, server says:
hu: LDAP hiba, a szerver azt válaszolja:

en: LDAP server
hu: LDAP szerver

en: LDAP sizelimit exceeded, not all entries are shown.
hu: Elértük az LDAP mérethatárt, nem látszik minden bejegyzés.

en: Lamdaemon settings and PDF text
hu: Lamdaemon beállítások és PDF szöveg

en: Language and additional admin users
hu: Nyelv és további adminisztrátor felhasználók

en: Language is not defined!
hu: Nincs megadva a nyelv!

en: Language not defined in session!
hu: A nyelv nincs megadva a session-ben!

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Last name
hu: Keresztnév

en: List attributes
hu: Lista attribútumok

en: List of admin users is empty or invalid!
hu: Az adminisztrátor felhasználók listája üres vagy érvénytelen!

en: List of samba workstations the user is allowed to login. Empty means every workstation.
hu: Azon samba munkaállomások listája, melyekre a felhasználó bejelentkezhet. Ha üresen marad, minden munkaállomásra való bejelentkezés engedélyezett.

en: List of valid users
hu: Az érvényes felhasználók listája

en: Load Profile
hu: Profil betöltése

en: Load profile
hu: Profil betöltése

en: Login
hu: Bejelentke

en: Login Shell
hu: Bejelentkező shell

en: Login at host(s)
hu: Bejelentkezés a következő gép(ek)re

en: Login at workstation(s)
hu: Bejelentkezés a következő munkaállomás(ok)ra

en: Login shell
hu: Bejelentkező shell

en: Logon script
hu: Bejelentkezési script

en: Logon script is invalid!
hu: Bejelentkezési script útvonala érvénytelen!

en: Logout
hu: Kijelentke

en: Machine number
hu: Munkaállomás száma

en: Manage profiles
hu: Profilok beállítása

en: Master Password:
hu: Mesterjels

en: Master password
hu: Mesterjelszó

en: Master password is wrong!
hu: Hibás mesterjelszó!

en: Master passwords are different or empty!
hu: A mester jelszavak nem egyeznek vagy üres!

en: Max 400 users allowed. Ignored additional users.
hu: Legfeljebb 400 felhasználó fogadható. A további felhasználókat figyelmen kívül hagyom.

en: Max list entries is invalid!
hu: A maximális listabejegyzés érvénytelen!

en: Maximum GID number
hu: A legnagyobb GID-érték

en: Maximum GID number is invalid!
hu: A legnagyobb GID-érték érvénytelen!

en: Maximum Machine number
hu: Legnagyobb munkaállomásszám

en: Maximum Machine number is invalid!
hu: A legnagyobb munkaállomásszám érvénytelen!

en: Maximum UID number
hu: Legnagyobb UID értéke

en: Maximum UID number is invalid!
hu: A legnagyobb UID-érték érvénytelen!

en: Maximum list entries
hu: Legtöbb listabejegyzés száma

en: Maximum password age
hu: A jelszó lejárásának legkésőbbi időpontja

en: Members
hu: Tagok

en: Minimum GID number
hu: A minimális GID érték

en: Minimum GID number is invalid!
hu: A legkisebb GID-érték érvénytelen!

en: Minimum Machine number
hu: Minimum munkaállomásszám

en: Minimum Machine number is invalid!
hu: A legkisebb munkaállomásszám érvénytelen!

en: Minimum UID number
hu: Minimális UID értéke

en: Minimum UID number is invalid!
hu: A legkisebb UID-érték érvénytelen!

en: Minimum password age
hu: A jelszót minimum eddig kell használni

en: Mobile num
hu: Mobil telefonszám

en: Modify
hu: Módosítás

en: Modify Account
hu: Azonosító módosítása

en: Mountpoint
hu: Csatolási pont

en: Mountpoint of device with enabled quotas.
hu: Kvótákkal szabályozott eszköz csatolási pontja.

en: Name
hu: Név

en: Name contains invalid characters. First character must be a letter.
hu: A név érvénytelen karaktereket tartalmaz. Az első karakternek betűnek kell lennie.

en: Name must contain between 3 and 20 characters.
hu: A névnek minimum 3, maximum 20 karakterből kell állnia.

en: Name under which the profile will be saved. If a profile with the same name exists, it will be overwritten.
hu: Név, mellyel a profil el lesz mentve. Ha már van ilyen nevű profil, az új profil felülírja azt.

en: New Domain
hu: Új tartomány

en: New Group
hu: nyÚj csop

en: New Host
hu: Új gazdaaállomás

en: New OU created successfully.
hu: Új OU-t sikeresen létrehozva.

en: New Password
hu: Új jelszó

en: New default profile set successfully.
hu: Az új alapértelmezett profil sikeresen beállítva.

en: New master password
hu: Új mester jelszó

en: New master password set successfully.
hu: Az új mester jelszó sikeresen beállítva.

en: New organizational unit
hu: Új szervezeti egység

en: New password set successfully.
hu: A jelszó módosítva.

en: New profile created.
hu: Az új profil létrehozva.

en: New user
hu: Új felhasználó

en: Next
hu: Következő

en: Next Group RID
hu: Következő csoport RID

en: Next RID
hu: Következő

en: Next RID is not a number!
hu: A következő RID értéke nem szám!

en: Next RID to use when creating accounts.
hu: A következő RID, melyet azonosítók létrehozásakor használni kell.

en: Next RID to use when creating groups.
hu: A következő RID, melyet csoportok létrehozásakor használni kell.

en: Next RID to use when creating user accounts.
hu: A következő RID, melyet felhasználói azonosítók létrehozásakor használni kell.

en: Next User
hu: Következő felhasználó RID

en: Next group RID is not a number!
hu: A következő csoport RID-je nem szám!

en: Next user RID is not a number!
hu: A következő felhasználó RID-je nem szám!

en: No Groups found!
hu: csoport nem található!

en: No Samba Domains found!
hu: Samba tartomány nem található!

en: No Samba Hosts found!
hu: Samba munkaállomás nem található

en: No Users found!
hu: Felhasználó nem található!

en: No changes were made.
hu: Nem történt változtatás.

en: No domains found, please create one.
hu: Nincs létrehozva tartomány, készítsen egyet.

en: No free ID-Number!
hu: Nincs szabad ID-szám!

en: No group(s) were deleted
hu: Egy csoport sem lett törölve.

en: No host(s) were deleted
hu: Egy gazdaállomás sem lett törölve

en: No password was entered!
hu: Nem adott meg jelszót!

en: No primary group defined!
hu: Nincs megadva elsődleges csoport!

en: No profilename given.
hu: Nem adott meg profilnevet.

en: No type specified!
hu: Nem határozott meg típust!

en: No user quotas defined or no quota support by filesystem.
hu: Nincsenek meghatározott felhasználói kvóták, vagy a filerendszer nem támogatja a kvótát.

en: No user(s) were deleted
hu: Egy felhasználó sem lett törölve

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Number of days a user can login even his password has expired. -1=always.
hu: Ahány napig a felhasználó beléphet jelszavának lejárta után. -1=mindig.

en: Number of days a user has to wait until he\'s allowed to change his password again. If set value must be 0<.
hu: Ahány napig a felhasználónak várnia kell, hogy jelszavát újra megváltoztassa. Ha beállítja, 0-nál nagyobb értéket kell megadnia.

en: Number of days after a user has to change his password again. If set value must be 0<.
hu: Ahány nap után a felhasználónak ismételten meg kell változtatnia jelszavát. Ha beállítja, 0-nál nagyobb értéket kell megadnia.

en: OU already exists!
hu: Az OU már létezik!

en: OU deleted successfully.
hu: Az OU sikeresen törölve.

en: OU is invalid!
hu: e.Az OU érvénytel

en: OU is not empty or invalid!
hu: Az OU nem üres vagy érvénytelen!

en: OU-Editor
hu: OU szerkes

en: ObjectClass posixAccount not found.
hu: A posixAzonosító objektumOsztály nem található.

en: ObjectClass posixGroup not found.
hu: A posixcsoport objektumOsztály nem található.

en: ObjectClass sambaAccount not found.
hu: A sambaAzonosító objektumOsztály nem található.

en: ObjectClass sambaGroupMapping not found.
hu: A sambaCsoportTérkép objektumOsztály nem található.

en: ObjectClass sambaSamAccount not found.
hu: A sambaSamAzonosító objektumOsztály nem található.

en: ObjectClass shadowAccount not found.
hu: Az árnyékAzonosító objektumOsztály nem található.

en: Optional settings
hu: Nem kötelező beállítások

en: PDF settings
hu: PDF beállítások

en: gs | PDF t
hu[0]: PDF szöveg

en: Password
hu: Jelszó

en: Password Expire
hu: Jelszó érvényessége

en: Password changed!
hu: Jelszó megváltozott!

en: Password contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and #*,.;:_-+!$%&/|?{[()]}= !
hu: A jelszó érvénytelen karaktert tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és #*,.;:_-+!$%&/|?{[()]}= !

en: Password does not expire
hu: A jelszó nem jár le

en: Password expire
hu: Jelszó érvényessége

en: Password expire must be are natural number or -1.
hu: A jelszó lejárásához megadott érték csak természetes szám lehet, vagy -1.

en: Password expiry
hu: A jelszó lejárása

en: Password expiry is not numeric!
hu: A jelszó lejárásához megadott érték nem numerikus!

en: Password hash is invalid!
hu: A jelszó hash-e érvénytelen!

en: Password hash type
hu: A jelszó hash-ének típusa

en: Password maxage
hu: A jelszó maximális érvényességi ideje

en: Password maxage must be are natural number.
hu: A jelszó maximális érvényességi ideje csak természetes szám lehet.

en: Password maxage must bigger as Password Minage.
hu: A jelszó maximális érvényességi idejének nagyobbnak kell lennie a minimális érvényességi időnél.

en: Password maximum age is not numeric!
hu: A jelszó maximális érvényességi ideje nem numerikus!

en: Password minage
hu: A jelszó minimális érvényességi ideje

en: Password minage must be are natural number.
hu: A jelszó minimális érvényességi ideje csak természetes szám lehet.

en: Password minimum age is not numeric!
hu: A jelszó minimális érvényességi ideje nem numerikus!

en: Password w
hu: Jelszó figyelmeztetés

en: Password warn must be are natural number.
hu: Jelszó figyelmeztetés értéke csak természetes szám lehet.

en: Password warning
hu: Jelszó figyelmeztetés

en: Passwords are different!
hu: A két jelszó nem egyezik!

en: Path of the userprofile. Can be a local absolute path or a UNC-path (\\server\share). $%s and $%s are replaced with user- and groupname.
hu: A felhasználói profil elérési útvonala. Helyi abszolút elérési útvonal vagy UNC elérési útvonal is lehet (\\server\share). A $%s és $%s változók a felhasználó-és csoportnévvel lesznek helyettesítve.

en: Path to external script
hu: A külső script elérési útvonala

en: Personal
hu: Személyes adatok

en: Personal User Infos
hu: Személyes felhasználói adatok

en: Personal properties
hu: Személyes tulajdonságok

en: Phone
hu: Telefon

en: Please check settings on samba page.
hu: Kérem ellenőrízze a beállításokat a samba oldalon.

en: Please create a group first.
hu: Kérem, előbb hozzon létre egy csoportot.

en: Please enter a name for the new profile. The name may contain letters, digits and -_.
hu: Kérem adja meg az új profil nevét. A név betűket, számokat és a -_ karaktereket tartalmazhatja.

en: Please enter a valid eMail address!
hu: Az e-mail cím formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid employee type!
hu: Kérem adjon érvényes alkalmazott típust!

en: Please enter a valid fax number!
hu: A fax szám formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid mobile number!
hu: A mobiltelefonszám formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid postal address!
hu: A levelezési cím formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid postal code!
hu: Az irányítószám formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid street name!
hu: Az utcanév formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid telephone number!
hu: A telefonszám formátuma érvénytelen!

en: Please enter a valid title!
hu: Kérem adjon érvényes címet!

en: Please enter a value between %s and %s!
hu: Kérem adjon %s és %s közötti értéket!

en: Please enter password to change preferences:
hu: Kérem adja meg a jelszót a beállítások módosításához:

en: Please enter the UID/GID ranges for your accounts:
hu: Kérem, adja meg az UID/GID tartományokat az azonosítóihoz:

en: Please enter the URL of your LDAP server.
hu: Kérem, adja meg LDAP szerverének URL-ét.

en: Please enter the configuration password. This is NOT your LDAP password. It is stored in your .conf-file. If this is the first time you log in, enter "lam".
hu: Kérem adja meg a beállítást védő jelszót. Ez NEM az ön LDAP jelszava. Ez az ön .conf-filejában tárolódik. Ha most lép be először, akkor az "lam"-et használja.

en: Please enter the master configuration password. This is NOT your LDAP password. It is stored in your config.cfg file. If this is the first time you log in, enter "lam".
hu: Kérem, adja meg a mester beállításokat védő jelszót. Ez NEM az ön LDAP jelszava. Ez az ön config.cfg file-jában tárolódik. Ha most lép be először, akkor az "lam"-et használja.

en: Please enter the name of the new profile and the password to change its settings. Profile names may contain letters, numbers and -/_.
hu: Kérem adja meg az új profil nevét és a beállítások megváltoztatásához szükséges jelszót. A profilnevek betűket, számokat és -/_ karaktereket tartalmazhatnak.

en: Please enter the new name of the profile. The name may contain letters, numbers and -/_.
hu: Kérem adja meg az új profil nevét. A név betűket, számokat és a -/_ karaktereket tartalmazhatja.

en: Please enter the same password in both password-fields.
hu: Kérem, egyező jelszót írjon a két jelszó-mezőbe.

en: Please enter the suffixes of your LDAP tree where LAM should store the accounts.
hu: Kérem, adja meg az utótagjait az Ön által használt LDAP fának, ahol a LAM-nak az azonosítókat tárolnia kell.

en: Please enter which attributes should be displayed in the list views.
hu: Kérem, adja meg, hogy a listanézetekben mely attribútumok látszódjanak.

en: Please enter your configuration master password. This password is "lam" by default.
hu: Kérem, adja meg beállításainak mester jelszavát. Ez alapértelemzés szerint "lam".

en: Please provide a csv-file with the following syntax. Values with * are required:
hu: Kérem, adjon meg egy csv-file-t a következő szintakszis szerint. A *-os értékek szükségesek:

en: Please report this error to the Bug-Tracker at {link=http://lam.sf.net}LDAP Account Manager Development Team{endlink}. The error number is {bold}0001:Invalid/Missing Message type.{endbold} Thank you.
hu: Kérem jelezze ezt a hibát a Bug-Tracker-en a {link=http://lam.sf.net}LDAP Account Manager Development Team{endlink}-nél. A hiba száma {bold}0001:Invalid/Missing Message type.{endbold}. Köszönöm.

en: Please select here if you want to make additional changes to your configuration profile or if LAM should use default values.
hu: Kérem, most döntse el, hogy akar -e további változtatásokat beállítási profiljában, vagy a LAM használja az alapértelemzés szerinti értékeket.

en: Please select page:
hu: Kérem, válassza ki az oldalt:

en: Please select your prefered language.
hu: Kérem, válassza ki a nyelvet, melyet használni szeretne.

en: Position in ldap-tree where the group should be created.
hu: A hely az ldap-fán, ahol a csoportot létre kell hozni.

en: Position in ldap-tree where the host should be created.
hu: A hely az ldap-fán, ahol a gazdaállomást létre kell hozni.

en: Position in ldap-tree where the user should be created.
hu: A hely az ldap-fán, ahol a felhasználót létre kell hozni.

en: Postal address
hu: Levelezési cím

en: Postal address, city
hu: Település

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Predefined attributes are of type "#attribute".
hu: Az előre meghatározott attribútumok "#attribute" típusúak.

en: Predefined values
hu: Előre meghatározott értékek

en: Primary gr
hu: Elsődleges csoport

en: Primary group has changed. You have to run the following command as root in order to change existing file-permissions:
hu: Az elsődleges csoport megváltozott. Root-ként kell futtatnia a következő utasítást, hogy a jelenleg érvényes file-engedélyeket megváltoztassa:

en: Primary group name is invalid!
hu: Az elsődleges csoportnév érvénytelen!

en: Profile Editor
hu: Profil szerkesztő

en: Profile deleted.
hu: Profil törölve.

en: Profile loaded.
hu: Profil betöltve.

en: Profile management
hu: Profile beállítások

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Profile name is invalid!
hu: A profilnév érvénytelen!

en: Profile password
hu: Profiljelszó

en: Profile passwords are different or empty!
hu: A profiljelszavak különböznek vagy üresek!

en: Profile path
hu: Profil elérési útvonala

en: Profile path is invalid!
hu: A profil elérési útvonala érvénytelen!

en: Profile was saved.
hu: Profil elmentve.

en: Quota
hu: Kvóta

en: Quota Settings
hu: Kvóta beállítások

en: Quota properties
hu: Kvóta jellemzők

en: Ranges
hu: Értékek

en: Ranges for UID and GID numbers
hu: Az UID és GID számok tartományai

en: Reenter Password
hu: Jelszó ismétlése

en: Reenter new master password
hu: Új mester jelszó megismétlése

en: Reenter profile password
hu: Profil jelszó megismétlése

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Rename profile
hu: Profil átnevezése

en: Renamed profile.
hu: Profil átnevezve.

en: Repeat password
hu: Ismételje meg a jelszót

en: Replaced $%s or $%s in homedir.
hu: A home könyvtárban a $%s vagy $%s értéke átállítva.

en: Reset
hu: Törlés

en: Reset all changes.
hu: Módosítások elvetése.

en: Reset password
hu: Jelszó törlése

en: Samba 3 domain SID is invalid!
hu: Samba 3 tartomány SID érvénytelen!

en: Samba 3.x schema
hu: Samba 3.x séma

en: Samba Domain(s) found
hu: Samba tartomány(oka)t találtam

en: Samba Host Profiles
hu: Samba gazdaállomás profilok

en: Samba Host(s) found
hu: Samba gazdaállomás(oka)t találtam

en: Samba Hosts
hu: Samba gazdaállomások

en: Samba Options not set!
hu: Samba beállításai nincsenek megadva!

en: Samba acco
hu: Samba azonosító

en: Samba home directory is invalid!
hu: A Samba home könyvtár érvénytelen!

en: Samba password
hu: Samba jelszó

en: Samba properties
hu: Samba tulajdonságok

en: Samba settings
hu: Samba beállítások

en: Samba vers
hu: Samba verzió

en: Samba version is not defined!
hu: A Samba verziója nincs megadva!

en: Samba workstations
hu: Samba munkaállomások

en: Samba workstations are invalid!
hu: A megadott Samba munkaállomások érvénytelenek!

en: Samba-Host information page
hu: Samba-gazda információs lap

en: Save
hu: Mentés

en: Save profile
hu: Profil mentése

en: Saving PDF text failed!
hu: A PDF szöveg elmentése nem sikerült!

en: Script path
hu: Script elérési útvonala

en: Script path is invalid!
hu: Script elérési útvonala érvénytelen!

en: Script ser
hu: Script szerver

en: Script server is invalid!
hu: Script szerver érvénytelen!

en: Script settings
hu: Script beállítások

en: Security settings
hu: Biztonsági beállítások

en: See README.openldap.txt to solve this problem.
hu: A probléma megoldásához olvasd el A README.openldap.txt -t.

en: See also
hu: Lásd még

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select file:
hu: Fájl kijelölése:

en: Select group profile
hu: Válassza ki a csoport profilt

en: Select settings
hu: Válassza ki a beállításokat

en: Select user profile:
hu: Válasszon felhasználói profilt:

en: Select workstations
hu: Munkaállomások kiválasztása

en: Selected groups
hu: Kiválasztott csoportok

en: Server Address is empty!
hu: A szervercím üres!

en: Server address
hu: Szervercím

en: Server of external script
hu: A külső script szervere

en: Server settings
hu: Szerverbeállítások

en: Set Samba password
hu: A Samba jelszó beállítása

en: Set Unix Password
hu: A Unix jelszó beállítása

en: Set Unix password for Samba
hu: A Sambához tartozó Unix jelszó beállítása

en: Set profile password
hu: A profilhoz tartozó jelszó beállítása

en: Shell is invalid!
hu: A shell érvénytelen!

en: Show Detai
hu: Részletek mutatása

en: Show Errors.
hu: Hibák mutatása.

en: Show Infos.
hu: Információk mutatása.

en: Show Warnings.
hu: Figyelmeztetések mutatása.

en: Soft block
hu: Lágy blokk

en: Soft block limit
hu: Lágy blokk határa

en: Soft block limit.
hu: Lágy blokk határa.

en: Soft inode
hu: Lágy inode

en: Soft inode (files) limit.
hu: Lágy inode (file-ok) határa.

en: Soft inode limit
hu: Lágy inode határa

en: Sorry no help number submitted.
hu: Sajnos nem adott meg súgó-számot.

en: Sorry this help number ({bold}%d{endbold}) is not available.
hu: Sajnos ez a súgó-szám ({bold}%d{endbold}) érvénytelen.

en: Street
hu: Utca

en: Submit
hu: Elküld

en: Suffix
hu: Utótag

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Surname contains invalid characters
hu: A vezetéknév érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: Surname of user. Only letters, - and spaces are allowed.
hu: A felhasználó vezetékneve. Csak betűk, a "-", és szóközök használhatóak.

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: Text for user PDF
hu: Szöveg a felhasználók PDF-eihez

en: The Primary Group the user should be member of.
hu: A felhasználó elsődleges csoportja.

en: The Primary group the host should be member of.
hu: A gazdaállomás elsődleges csoportja.

en: The SID of your Samba server. Get it with "net getlocalsid".
hu: Az ön Samba szerverének SID száma. A "net getlocalsid"-del kapja meg.

en: The domain entry will be saved under this suffix.
hu: A tartománybejegyzés ezzel az utótaggal lesz elmentve.

en: The entries are separated by semicolons.
hu: A bejegyzéseket pontosvesszővel kell elválasztani.

en: The following settings were saved to profile:
hu: A következő beállítások lettek a profilba mentve:

en: The following suffix(es) are missing in LDAP. LAM can create them for you.
hu: A következő suffix-ek hiányoznak az LDAP-ban. A LAM elkészítheti ezeket önnek.

en: The following suffix(es) are missing in LDAP. LAM will create them for you.
hu: A következő suffix-ek hiányoznak az LDAP-ban. A LAM elkészíti ezeket Önnek.

en: The name of your Windows domain or workgroup.
hu: Az ön Windows tartományának vagy munkacsoportjának neve.

en: The password is invalid! Please try again.
hu: Érvénytelen jelszó! Kérem próbálja újra.

en: There are some errors.
hu: Pár hiba történt.

en: There are some warnings.
hu: Pár figyelmeztetés érkezett.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for group IDs when creating new group accounts. New group accounts will always get the highest number in use plus one.
hu: Ezek a minimális és maximális számértékek, melyek a csoport ID-khez használhatóak új csoportazonosítók létrehozásakor. Az új csoportazonosítók mindig a már felhasznált legnagyobb számot 1-el megnövelt értéket kapják.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for machine IDs when creating new accounts for Samba hosts. The range should be different from that of users. New host accounts will always get the highest number in use plus one.
hu: Ezek a minimális és maximális számértékek, melyek a gép ID-khez használhatóak új Samba gazdagépek létrehozásakor. A tartománynak a felhasználók esetében használt tartománytól el kell térnie. Az új gazdagép-azonosítók mindig a már felhasznált legnagyobb szám 1-el megnövelt értékét kapják.

en: These are the minimum and maximum numbers to use for user IDs when creating new user accounts. The range should be different from that of machines. New user accounts will always get the highest number in use plus one.
hu: Ezek a minimális és maximális számértékek, melyek a felhasználói ID-khez használhatóak új felhasználói azonosítók létrehozásakor. A tartománynak a gépek esetében használt tartománytól el kell térnie. Az új felhasználói azonosítók mindig a már felhasznált legnagyobb szám 1-el megnövelt értékét kapják.

en: This Samba 3 domain is already present!
hu: Ez a Samba 3 tartomány már létezik!

en: This can be a list of predefined attributes which have a description and are translated or you can write your own description.
hu: Ez az előre meghatározott attribútumok listája lehet, melyeknek leírása van és le vannak fordítva, vagy megadhatja az Ön saját leírását.

en: This changes the password of the selected profile.
hu: Ez a kiválasztott profil jelszavát változtatja meg.

en: This changes the profile which is selected by default at login.
hu: Ez a belépéskor alapértelmezés szerint kiválasztott profilt változtatja meg.

en: This defines the language of the login window and sets this language as the default language. Users can change the language at login.
hu: A login ablak nyelvének beállítása, mely egyben az alapértelmezett nyelv lesz. A felhasználók belépéskor ezt maguknak átállíthatják.

en: This document was automatically created by LDAP Account Manager
hu: Ezt a dokumentumot az LDAP Account Manager automatikusan hozta létre.

en: This is a list of valid DN entries of all users that are allowed to login to LDAP Account Manager. The user names have to be separated by semicolons.
hu: Ez azon felhasználók érvényes DN bejegyzéseinek listája, akik az LDAP Account Manager-be beléphetnek. A felhasználók nevét pontosvesszővel kell elválasztani.

en: This is the absolute path to an external script for setting quotas and creating home directories.
hu: Ez az abszolút elérési útvonala a külső szkriptnek, mely a kvóták és a home könytvtárak beállítására szolgál.

en: This is the list of attributes to show in the user/group/host list. The entries can either be predefined values, "#attribute", or individual ones, "attribute:description". Several entries are seperated by semicolons.
hu: Ez azon attribútumok listája, melyeknek látszódniuk kell a felhasználó/csoport/gazdaállomás listán. A bejegyzések lehetnek előre meghatározott értékek , "#attribute", vagy egyedi értékek, "attribútum:leírás". A különböző bejegyzéseket pontosvesszővel kell elválaszta

en: This is the number of rows to show in the user/group/host list. If more entries are found the list will be split into several pages.
hu: Ennyi sor lesz majd látható a felhasználó/csoport/gazdaállomás listában.  Ha ennél több bejegyzés létezik, a lista több oldalra lesz osztva.

en: This is the server address of your LDAP server. Use ldap:// for standard LDAP connections and ldaps:// for encrypted (require server certificates) connections. The port value is optional.
hu: Ez a szervercíme az ön LDAP szerverének. Használja az ldap:// formátumot a szokásos LDAP kapcsolatokhoz és az ldaps:// formátumot a titkosított (szerver bizonyítványok szükségesek) kapcsolathoz. A port értéke elhagyható.

en: This is the server and path where the lamdaemon.pl script is stored. LDAP Account Manager will make a SSH connection to this server with username and password provided at login.
hu: Az a szerver és elérési útvonal, ahol a lamdaemon szkript található. Az LDAP Account Manager SSH kapcsolatot létesít ezzel a szerverrel, a belépéskor (login) megadott felhasználónév és jelszó használatával.

en: This is the server where the lamdaemon script is stored. LDAP Account Manager will make a SSH connection to this server with username and password provided at login.
hu: csoport/gazdaállomás listán. A bejegyzések lehetnek előre meghatározott értékek , "#attribute", vagy egyedi értékek, "attribútum:leírás". A különböző bejegyzéseket pontosvesszővel kell el

en: This is the suffix of the LDAP tree from where to search for user/group/host entries. Only entries in these subtrees will be displayed in the user/group/host list. When creating a new accont this will be the DN where it is saved.
hu: álasztani.Ennyi sor lesz majd látható a felhasználó/csoport/gazdaállomás listában.  Ha ennél több bejegyzés létezik, a lista több oldalra lesz osztva.Ez a szervercíme az ön LDAP szerverének. Használja az ldap:// formátumot a szokásos LDAP kapcsolatokhoz és az ldaps:// formátumot a ti

en: This is the time in minutes which LAM caches its LDAP searches. Shorter times will stress LDAP more but decrease the possibility that changes are not identified.
hu: Ez az a percekben mért idő, amennyit az LAM cache-el az LDAP keresés során. Rövidebb időértékek jobban terhelik az LDAP-t, de csökkentik annak valószínűségét, hogy a változások nem kerülnek felismerésre.

en: This text will appear on top of every user PDF file.
hu: Ez a szöveg jelenik majd meg minden felhasználó PDF file-jának tetején.

en: This user was not found!
hu: A felhasználó nem található

en: This will create a new organizational unit under the selected one.
hu: Ezzel egy új szervezeti egység keletkezik a kijelölt alatt.

en: This will delete the selected organizational unit. The OU has to be empty.
hu: Ezzel törli a kiválasztott szervezeti egységet. Az OU-nak üresnek kell lennie.

en: This will delete the selected profile.
hu: Ezzel törli a kiválasztott profilt.

en: This will make a profile of the current account. The saved values are the same as in the profile editor. Profile names may contain the letters a-z, 0-9 and -_.
hu: Ezzel profilt készít a jelenlegi azonosítóról. Az elmentett értékek ugyanazok, mint a profilszerkesztőben. A profilnevek a következő karaktereket tartalmazhatják: a-z, 0-9 és -_.

en: _. | Ti
hu[0]: Megszólítás

en: Title of user, Mr., Ms., ...
hu: A felhasználó megszólítása, Mr, Ms., ...

en: To connect to your LDAP server please enter now the DN of your administrative user and the password.
hu: LDAP szerveréhez való kapcsolódáshoz kérem adja meg adminisztrátorának DN-jét és a jelszót.

en: To disable login use /bin/false. List of shells is read from lam/config/shells
hu: A belépés letiltásához használja a /bin/false-ot. A shell-ek listája a /lam/config/shells file-ból olvasódik.

en: Translate GID number to group name
hu: A GID szám lefordítása csoportnévre

en: UID
hu: Felhasználói azonosító, UID

en: UID number
hu: UID szám

en: UID-number has changed. You have to run the following command as root in order to change existing file-permissions:
hu: Az UID száma megváltozott. Root-ként kell futtatnia a következő utasítást hogy megváltoztassa a jelenlegi file-engedélyeket.

en: UNC-path (\\server\share) of homedirectory. $%s and $%s are replaced with user- and groupname.
hu: A home könyvtár UNC elérési útvonala (\\server\share). A $%s és a $%s a felhasználó-és csoportnévvel helyettesítődnek.

en: Unable to create new OU!
hu: Nem tudok új OU-t létrehozni!

en: Unable to create new profile!
hu: Az új profilt nem lehet létrehozni!

en: Unable to delete OU!
hu: Nem tudom törölni az OU-t!

en: Unable to delete domain!
hu: Nem tudom törölni a tartományt!

en: Unable to delete profile!
hu: A profilt nem lehet törölni!

en: Unable to load available languages. Setting English as default language. For further instructions please contact the Admin of this site.
hu: Nem tudom betölteni az elérhető nyelveket. Az angolt állítom be alapértelmezett nyelvnek. További teendőkért kérem forduljon az oldal adminisztrátorához.

en: Unable to load configuration!
hu: Nem tudom betölteni a beállításokat!

en: Unable to load profile!
hu: Nem tudom betölteni a profilt!

en: Unable to save profile!
hu: Nem tudom elmenteni a profilt!

en: Undo
hu: Mégsem

en: Undo changes
hu: Változások elvetése

en: Unix User Settings
hu: Unix felhasználói beállítások

en: Unix account
hu: Unix azonosító

en: Unix group name
hu: Unix csoportnév

en: Unix passw
hu: Unix jelszó

en: Unix password disabled!
hu: Unix jelszó kikapcsolva!

en: Unix properties
hu: Unix tulajdonságok

en: Unix workstations
hu: Unix munkaállomások

en: Unix workstations are invalid!
hu: A megadott Unix munkaállomások érvénytelenek!

en: Unix workstations is invalid.
hu: A megadott Unix munkaállomás érvénytelen.

en: Use it at your own risk and read the documentation for lamdaemon before you use it!
hu: Használja saját felelősségére és olvassa el a lamdaemon leírását a használat előtt!

en: Use no password
hu: Jelszó nélküli használat

en: Use unix password
hu: Unix jelszó használata

en: Used blocks
hu: Használt blokkok

en: Used blocks. 1000 blocks are usually 1MB
hu: Használt blokkok. Általában 1000 blokk számít 1 MB-nek

en: Used for calculating RIDs from UID/GID. Do not change if unsure.
hu: A RID-ek UID/GID-ből történő kiszámításához használatos. Ha bizonytalan, ne változtassa meg.

en: Used inodes
hu: Használt inode-ok

en: Used inodes (files)
hu: Használt inode-ok (file-ok)

en: User %s has been created.
hu: %s felhasználó létrehozva.

en: User %s has been modified.
hu: %s felhasználó módosítva.

en: User ID
hu: Felhasználó ID

en: User Profi
hu: Felhasználóprofil

en: User can change password
hu: ilA felhasználó módosíthatja a jelsza

en: User description. If left empty sur- and give name will be used.
hu: A felhasználó leírása. Ha üresen hagyja, a keresztnév és vezetéknév szolgál erre.

en: User information page
hu: Felhasználói információs lap

en: User list
hu: Felhasználólista

en: User list attributes are invalid!
hu: A felhasználói lista attribútumai érvénytelenek!

en: User must change password
hu: A felhasználónak módosítania kell a jelszavát

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User quota
hu: Felhasználói kvóta/kvóták

en: User suffix
hu: Felhasználó utótag

en: User(s) fo
hu: Felhasználó(ka)t találtam

en: User/Group/Host suffix
hu: Felhasználó/Csoport/Gazdaállomás utótag

en: UserSuffix
hu: Felhasználó utótag

en: UserSuffix is invalid!
hu: Felhasználó utótag érvénytelen

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username contains invalid characters. Valid characters are: a-z, A-Z, 0-9 and .-_ !
hu: A felhasználónév érvénytelen karaktereket tartalmaz. Érvényes karakterek: a-z, A-Z, 0-9 és .-_ !

en: Username in use. Selected next free username.
hu: Ez a felhasználónév már használatban van. A legközelebb álló, használatlan felhasználónevet választom.

en: Username of the user who should be created. Valid characters are: a-z,0-9, .-_. Lam does not allow a number as first character because useradd also does not allow it. Lam does not allow capital letters A-Z because it can cause several problems. If username is already used username will be expanded with a number. The next free number will be used. Warning: Older systems have problems with usernames longer than 8 characters. You can not log in to Windows if username is longer than 16 characters.
hu: A létrehozásra kerülő felhasználó felhasználói neve. Használható karakterek: a-z, 0-9, .-_. A Lam nem fogad el számot első karakterként, mert a useradd sem fogadja el. A Lam nem engedi a nagybetűk A-Z használatát, mert ez különböző problémák forrása lehet. Ha a felhasználónév már használatban van, számmal lesz megtoldva. A legközelebbi, használatlan szám lesz felhasználva. Figyelem: Régebbi rendszereken problémát jelenthetnek a 8-nál több karakterből álló felhasználónevek. Windows-ba nem fog tudni bejelentkezni, ha a felhasználónév 16 karakternél hosszabb.

en: Users
hu: Felhasználók

en: Users also being member of the current group.
hu: A jelenlegi csoportba tartozó további felhasználók.

en: Users wich are also members of group.
hu: A csoportba tartozó további felhasználók.

en: Valid users
hu: Elfogadott felhasználók

en: Values with * are required
hu: A *-al jelölt értékek kötelezőek.

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Was unable to create %s.
hu: Nem lehet létrehozni: %s.

en: Welcome to LAM Configuration wizard.
hu: Üdvözli Önt a LAM Beállításvarázsló.

en: When using ldaps:// be sure to use exactly the same IP/domain name as in your certificate!
hu: Ha az ldaps://-t használja, ügyeljen, hogy ugyanazt az IP/domain nevet használja, mint ami a bizonyítványában szerepel!

en: Which Samba version do you use?
hu: Melyik Samba verziót használja?

en: Windows Domain
hu: Windows tartomány

en: Windows User Settings
hu: Windows felhasználói beállítások

en: Windows clients will show display name as group description.
hu: A Windows kliensek a képernyőnevet mutatják majd csoport-leírásként.

en: Windows domain
hu: Windows tartomány

en: Windows domain of host.
hu: A gazdaállomás Windows tartománya.

en: Windows group name
hu: Windows csoportnév

en: Windows groupname
hu: Windows csoportnév

en: Windows home directory
hu: Windows home könyvtár

en: Windows password
hu: Windows jelszó

en: Windows password disabled!
hu: Windows jelszó letiltva!

en: Windows password set to unix password.
hu: Windows jelszóként a Unix jelszó lett beállítva.

en: Windows-Domain of group.
hu: A csoport Windows-tartománya.

en: Windows-Domain of user.
hu: A felhasználó Windows-tartománya.

en: Workstations
hu: Munkaállomások

en: Wrong Password/Username combination. Try again.
hu: Rossz jelszó-felhasználónév kombináció. Próbálja újra.

en: Wrong or missing type!
hu: Rossz vagy hiányzó típus!

en: Wrong parameter for Samba option: Account does not expire!
hu: Rossz paraméter a Samba beállításaként: az azonosító nem jár le!

en: Wrong parameter for Samba option: Account is disabled!
hu: Rossz paraméter a Samba beállításaként: letiltott azonosító!

en: Wrong parameter for Samba option: Set Samba Password!
hu: Rossz paraméter a Samba beállításaként: állítsa be a Samba jelszót!

en: Wrong parameter for Samba option: Set Unix Password for Samba!
hu: Rossz paraméter a Samba beállításaként: állítsa be a Unix jelszót a Sambához!

en: Wrong parameter for Samba option: home drive!
hu: Rossz paraméter a Samba beállításaként: home meghajtó!

en: Wrong parameter for Unix account activation!
hu: Rossz paraméter a Unix azonosító aktiválásához!

en: Wrong parameter for Unix password expiry!
hu: Rossz paraméter a Unix jelszó lejárásához!

en: Wrong parameter for Unix password warning!
hu: Rossz paraméter a Unix jelszó figyelmeztetéshez!

en: Wrong parameter for login disable!
hu: Rossz paraméter a belépés letiltásához!

en: Wrong profilename given.
hu: Rossz profilnevet adott meg.

en: You are using a capital letters. This can cause problems because not all programs are case-sensitive.
hu: Nagy betűket használ. Ez problémákat jelenthet, mert nem minden program case-szenzitív.

en: You can select a previous defined profile here. This will set all fields to the profile values.
hu: Itt választhat egy előzőleg beállított profilt. Ez minden mezőt a profil értékeire állít.

en: You have been logged off from LDAP Account Manager.
hu: Kijelentkezett az LDAP Account Manager alkalmazásból

en: Your Langu
hu: Nyelv

en: deleted
hu: törölve

en: eMail addr
hu: E-Mail cím

en: hours
hu: órák

en: ldap://localhost:389 connects to localhost using a standard LDAP connection on port 389
hu: ldap://localhost:839 kapcsolódik localhost-hoz szokványos LDAP kapcsolattal a 389-es porton

en: ldaps://141.40.146.133 connects to 141.40.146.133 using an encrypted LDAP connection.
hu: ldaps://141.40.146.133 kapcsolódik a 141.40.146.133-hoz titkosított LDAP kapcsolatottal.

en: no
hu: nem

en: not found!
hu: nem található!

en: ou=People,dc=yourcompany,dc=com will read and store all accounts in this subtree.
hu: ou=emberek,dc=az_ön_cége,dc=com minden azonosítót ezen az al-fán olvas és tárol.

en: required
hu: szükséges

en: required for Samba 3 schema
hu: a Samba 3 sémájához szükséges

en: row
hu: sor

en: saveGroupProfile: account has wrong type!
hu: Csoport profil mentése: az azonosító típusa hibás!

en: saveHostProfile: account has wrong type!
hu: Gazdaállomási profil mentése: az azonosító típusa hibás!

en: saveUserProfile: account has wrong type!
hu: Felhasználói profil mentése: az azonosító típusa hibás!

en: yes
hu: igen
